Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איזה אופניים מתאימים לך?

איזה אופניים מתאימים לך?
תמונה באדיבות: pixabay

טרנדים רבים ומגוונים כבשו את ישראל בשנים האחרונות, מקבוצות הריצה, דרך אימוני ספינינג וזומבה, ועד TRX. אלא שלצד כל אלה יש מגמה אחת שממשיכה להתפתח, תוך שהיא משאירה אבק לכל היתר, ועל הכביש נראים היום רוכבי אופניים רבים. למעשה, המספרים רק הולכים וגדלים. אלא שגם התחום הזה רחב ומגוון, וכך אנחנו יכולים למצוא רוכבי אופניים שמסתפקים בכלי הדו גלגלי כאמצעי תחבורה נוח וחסכוני לצד רוכבים שמעדיפים אופני הרים ליציאה לשטח או אופני כביש. אם אתם רוצים להיכנס לעולם המרתק והמהנה הזה, השלב הראשון הוא, כמובן, בחירת האופניים המתאימים.

אופני הרים

אם אתם אוהבים לצאת למסעות בטבע ומרבית הטיולים שלכם כוללים מסלולי הליכה בשבילי ישראל, אופני הרים בדיוק מה שאתם מחפשים. זאת משום שהם מיועדים לרכיבה בדרכים לא סלולות ובתנאי שטח מורכבים יותר, והם גם בנויים בהתאם. השלדה שלהם חזקה יותר והם כוללים גם מנגנוני בלימת זעזועים שמשפרים את חוויית הרכיבה על השביל הלא-סלול. גם הצמיגים שלהם רחבים יותר, נקודה חשובה מאוד כשמדובר על אופני שטח. כמובן שגם אופני הרים נחלקים לכמה סוגים, חלקם מתמקדים במהירות, אחרים מתאימים לתנאי שטח מאתגרים יותר, ואם אתם מתכננים לערוך כמה פעלולים ותרגילי אקסטרים תצטרכו אופניים המותאמות למטרה הזו בדיוק.

אופניים חשמליים

מי שמחפש כלי תחבורה שיחסוך לו את חיפושי החניה ויאפשר לו לעקוף את הפקקים בדרך למשרד, אופניים חשמליים הם פתרון מצוין עבורו. זאת משום שאופניים חשמליים יחסכו לכם חלק לא מבוטל מהדיווש, מה שאומר שתגיעו למשרד רעננים יותר ומזיעים פחות. בבחירת אופניים חשמליים מומלץ להכיר את התקנות שנכנסו ב-2016, שקובעות כי מהירות האופניים לא תעלה על 25 קמ"ש, ומכאן שעל האופניים להגיע להספק מרבי של 250 וואט. אם אתם מתגוררים בדירה קטנה ואין לכם שטח מספק לאחסון האופניים, או אם אתם חוששים מגל גניבות אופניים בסביבת המגורים שלכם, אופניים חשמליים מתקפלים יציעו פתרון  מצוין. כך תוכלו להכניס אותם הביתה, וגם להתנייד איתם בקלות רבה יותר. כשהם מקופלים הם נכנסים גם לרכבת או למעלית, למשל.

תמונה באדיבות: pixabay

הגדירו מטרות ברורות

אופני הרים ואופניים חשמליים הם כמובן רק שניים מתוך שלל סוגי אופניים הקיימים היום. הדרך הטובה ביותר לבחור את מה שנכון לכם היא להגדיר מטרות ברורות, ורצוי שהן יהיו ריאליות. אם לא רכבתם מאז גיל 5, נסו להיכנס לקצב בהדרגה, ואל תמהרו לרכוש אופניים המיועדים לפעלולים ואקסטרים. בנוסף, אל תשכחו לנקוט באמצעי הבטיחות הדרושים, לרבות התקנת פנסים או צופר, בעיקר כדי שתוכלו לשמור על עצמכם גם ברכיבת השטח, וגם בדרך למשרד.

לחץ כאן למעבר לאתר מצמן את מרוץ

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
ניו בורן צילומים מקצועיים עם הסטודיו של נסיה
ניו בורן צילומים מי מאיתנו לא נמס כשהוא רואה תמונות של...
כדור שלג של הלוואות
במקרים בהם המצב הכלכלי קשה וההוצאות מכבידות, אך המשכורת לא...
איך לתכנן פרישה?
לישראלים רבים אין מושג לגבי מצב החיסכון הפנסיוני. בחלק מהמקרים,...
איך להעביר את המסרים שלכם בדרך אפקטיבית?
תוכן שיווקי יכול לשרת אתכם בכמה פורמטים ואחד המוצלחים והטובים...
לשדרג את אופן הבישול בבית
לשדרג את אופן הבישול בבית
אחת מן הדרכים המושלמות והטובות ביותר לשדרג את מראה המטבח...
וילונות המותאמים למשרדים
וילון משרדי הוא בעל תפקיד חשוב ביצירת סביבת עבודה מקצועית...
איך אני אדע אם הבנק יהיה מוכן לתת לי משכנתא לרכישת דירה
כל אדם שרוצה לבצע רכישה גדולה במהלך חייו, לדוגמא לקנות...
למה כדאי לשים לפני שפותחים תיק השקעות (טיפים)
פתיחת תיק השקעות מוגדרת כפעולה קלה מתמיד. ניתן לפתוח תיקי...
רוצים אריכות ימים? הטופס ממתין לכם בבנק וכדאי להכיר אותו
אחד הטפסים החשובים בניהול חשבון משותף – טופס אריכות ימים...
היתרונות של טיפול מהיר בבעיות דירוג אשראי
דירוג האשראי הוא הכלי החזק ביותר שעומד היום לרשותם של...