Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך לגבש את העובדים אצלכם בארגון?

איך לגבש את העובדים אצלכם בארגון?
קרדיט freepik

ארגונים כבר מזמן השכילו להבין את הערך המוסף של פעילויות הגיבוש, כחלק אינטגרלי מהתרבות שלהם. כאשר כל עובדי הארגון מתאחדים לישות אחת, באמצעות משחק מסונכרן, ישנה העמקה של תרבות העבודה בצוות, מה שמעיד על צמיחת הארגון החיובית. משחקי הגיבוש, כמו גם האפי האוור, מחזקים את הביטחון ואת האמון של חברי הצוות בארגון, כמו גם מדובר אודות פעילות שבה העובדים רוכשים מיומנויות, שיהיו להם לעזר בחייהם האישיים והמקצועיים.

איך לגבש את העובדים אצלכם בארגון?
קרדיט freepik

איך לגבש את העובדים אצלכם בארגון? באמצעות הפעילות שדה מוקשים

והנה שאלה שאין שניה לה – " איך לגבש את העובדים אצלכם בארגון?", ואת זה נעשה באמצעות הפעילות שנקראת שדה מוקשים, כאשר המטרה שלה היא לבנות אמון, ולייצר שיתופי פעולה בין צוות עובדי הארגון. מה שנדרש למשחק הוא המון חפצים רכים, כמו למשל – צעצועים, כוסות או בלונים, ואף כיסוי לעיניים. מומלץ לשחק במשך בין עשרים דקות לבין חצי שעה. כאשר מספר המשתתפים יחל בעשרה משתתפים, וכלה בחמישה עשר משתתפים. את שדה מוקשים יש לשחק במקום פתוח, תוך כדי השמת החפצים על גבי הקרקע. המשתתפים יחולקו לכמה קבוצות, ויעטו את כיסויי העיניים. כל משתתף אמור לכוון את הפרטנרים שלו מהקבוצה לעבור מצד מסוים לצד השני, כאשר אסור לו לדרוך על אף חפץ. המוביל צריך לספק אך ורק הנחיה באופן מילולי, בעוד למי שעטה כיסוי לעיניים אסור להוציא הגה. מי שמצליח לעבור את "מסלול המכשולים" במהרה הוא זה שינצח. באופן כללי, מדובר על פעילות נפלאה לשם בניית צוות מנצח, על מנת שיטפחו אמון זה עם זה. בשל העובדה, כי המשתתפים עם כיסוי עיניים, ונבצר מהם מלדבר, הם חייבים להביע אמון וביטחון מוחלטים לפרטנרים שלהם במשחק. מדובר אודות פעילות מצוינת למי שאינו רגיל לשתף פעולה בעבודה היום יומית. פעילות שכזאת אמונה על חידוד יכולת הריכוז ועל עידוד העובדים לשים יותר תשומת לב לפרטים.

מה מייחד האפי האוור במשרד?

וזאת שאלה חיובית – "מה מייחד האפי האוור במשרד"?. כידוע לכל, כאשר עובד שבע רצון, הוא בהכרח יהיה העובד הכי טוב. ובכך התכוון המשורר לומר בדבריו, כי פעילות במשרד כדוגמת האפי האוור מהווה שעת שמחה, אשר היא כה חיונית לשם טיפוח קשרי ידידות בין הקולגות בעבודה, ויש בה תמורה של השקעה אפקטיבית לשותפות בעבודה מוצקה ביותר. לא משנה באיזה משקאות אלכוהוליים תעשו שימוש, יש להכיר במעלות של איזון בין עבודה לבין פעילות מגבשת ומהנה. האפי האוור עם חברי צוות העובדים עשויה לספק הזדמנות לייעול התקשורת ולהתחברות באופן שלרוב לא ניתן לעשות זאת באמצעות שעות העבודה הקונבנציונליות של המשרד.

איך לגבש את העובדים אצלכם בארגון? באמצעות הפעילות הליום סטיק

והנה שאלה ממש אחרונה – " איך לגבש את העובדים אצלכם בארגון?", המשחק הליום סטיק נועד להוות תרגיל גיבוש נפלא לבנייה של צוות עובדים, בעוד המטרה שלו באה לידי ביטוי בשיפור של עבודת צוות, ובהתייעלות של התקשורת בין כל אחד מצוות העובדים. יש להקדיש בין רבע שעה לבין עשרים דקות למשחק ההליום סטיק. נדרש מכם לארגן מראש מקל במבוק או פלסטיק קלי משקל. כמות משתתפי המשחק צריכה לנוע בין שמונה משתתפים לבין עשרה משתתפים. על המשתתפים להתחלק באופן רנדומלי לשתי קבוצות, ולעמוד האחד מול השני. כל אחד צריך להטות את ידיו מקדימה, תוך כדי הצבעה בעזרת ידיו. ואז יש להניח את המקל מבין אצבעות הידיים. את המקל חייבים להניח באופן אופקי, כאשר אצבעות המורה של כל משתתפי המשחק ייגעו במקל במשך כל התנהלות המשחק. המטרה של המשחק היא להוריד את המקל למטה, כאשר אסור להפיל אותו, כי אם להמשיך ולאחוז בו באצבע המורה. הקבוצה שתיפסל היא כאשר אחד מהצוות ינסה להחזיק את המקל באצבע שלא המורה, או שאצבע המורה שלו תכשיל אותו. אפשר לבצע את המשחק הזה רק באמצעות שיתוף פעולה מלא בין חברי הקבוצה. משחק זה מעולה עבור פתרון של בעיות בקבוצה, שיפור המנהיגות והתקשורת הכללית בין משתתפי המשחק.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
עוברים טיפול שורש? כל הדברים אותם כדאי לדעת
טיפול שורש הפך למונח אשר יכול להרתיע לא מעט מטופלים...
ריפודי בדים: הדרך הנכונה לחידוש הריהוט שלכם בלי לקנות חדש
הריהוט משמש כמרכיב מרכזי ובולט בעיצוב הפנים של חלל מגורים...
איך לתכנן נכון את המקום במזוודה לקראת החופשה?
נוסעים לחופשה? המזוודה היא הפרטנרית הצמודה וחשוב לבחור מלכתחילה מוצר...
מתי נבצע החלפת ברך חלקית או מלאה?
החלפת מפרק הברך היא הליך כירורגי נפוץ שיכול לשפר משמעותית...
חגיגה מתנפחת ומתוקה: מדוכני מזון מפתים ועד מתנפחים מלהיבים - הכל להשכרה לאירועים בלתי נשכחים
מתנפחים לקפיצה ולחגיגה עליזה השכרת מתנפחים הפכה לחלק בלתי נפרד מכל...
שתלים דנטליים, המדריך המלא
מה שקורא לו הציבור 'השתלות שיניים' ואנחנו, אנשי המקצוע 'שתלים...
ההשלכות של תאונה על העתיד שלכם מחייבות פיצוי
כל תאונה נושאת בחובה פוטנציאל לנזק מתמשך, גם כאשר מחלימים...
מארז מושלם של פינוקים לגבר
נשים רבות רוצות לשמח את בני הזוג שלהן, אך לא...
מה שחשוב לדעת על גירושין שלא בהסכמה
גירושין הוא תהליך לא פשוט שחשוב לקחת בו דברים רבים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...