Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך להתאים את הביטוח המתאים לטיול הצלילה שלכם?

איך להתאים את הביטוח המתאים לטיול הצלילה שלכם?
קרדיט: unsplash.com

נראה שכולם רוצים לדעת, "איזה סוג ביטוח צריך לקחת..?" לפני שהם יוצאים לאטרקציית ספארי צלילות. לשאלה זו ניתן למצוא תשובה מפורטת בחברת מטאביט סוכנות לביטוח (2021) בעמ, המתמחים בביטוחי צלילה בהתאם לגילו של הצולל ולמידת הכיסוי שלו. במקרה של תאונת צלילה המחייב פינוי דרך הים או האוויר, רובן המכריע של פוליסות הביטוח יכסו את הסעיף הזה, אבל כדאי לקרוא את הפוליסה בעיון לפני רכישתה כדי לוודא שפציעות ומחלות הקשורות לצלילה מכוסות במהלך תקופת הביטוח. חשוב כי כל העלויות הנדרשות הכרוכות בהסעתכם לבית חולים או חזרה הביתה, כגון אלו שנגרמו במהלך חילוץ, פינוי, העברה או טיסה רפואית יכוסו.

מפני מה ביטוח צלילה מגן?

מה לגבי כיסוי ביטול טיול צלילה? אם אתם או המשפחה הקרובה צריכים לבטל את החופשה עקב מחלה, רוב פוליסות ביטוח נסיעות הסטנדרטיות יכסו את העלויות, בכפוף לקריטריונים מסוימים כמו אשפוז של יותר מ-24 שעות וכדומה. ביטול עקב מזג אוויר קשה, מחלה שאינה מחייבת אשפוז או סיבות אישיות, יכולים להיות שנויים במחלוקת לגבי קבלת החזר עבור ביטול חופשת צלילה.

לפני שניכנס לעומק לקריטריונים של ביטוח צלילה, חשוב להבין כי כדאי לרכוש ביטוח נסיעות לפני יציאה לחופשה כלשהי בחו"ל, ללא קשר לשאלה אם תרצו לצלול או לא. אבל, מאחר ולצלול תוכלו לא רק בחופשה שלכם בחו"ל, אלא גם בארץ, אל תוותרו על רכישת ביטוח צלילה ייחודי.

למה חשוב לרכוש ביטוחי צלילה?

בעת צלילה, בין אם בגבולות ישראל ובין אם מחוצה להם, יהיה עליכם לספק הוכחה לקיימו של ביטוח צלילה ליום אחד לפחות, שהוא סוג נפרד של ביטוח שנדרש ללא קשר למקום שבו אתם נמצאים. ישראל אינה אחת מהמדינות הרבות שבהן היא אינה נדרשת לספק הוכחת ביטוח לפני מתן שירותי צלילה. גם אם הצולל נמצא שם רק כדי למלא את המיכל שלו, מועדון הצלילה נדרש על פי ההוראה לוודא שהוא מבוטח כראוי. זה אומר שכל מי שצלילה הוא התחביב העיקרי שלו וגם אם אתם מתנסים בספורט זה בפעם הראשונה בחיים, אתם חייבים להיות מכוסים גם בביטוח צלילה מעבר לכל סוגי הביטוחים האחרים שיש לכם. אם לא צללתם זמן מה, כדאי לבדוק את תאריך התפוגה של ביטוח הצלילה שלכם לפני הטיול הבא שלכם. בגלל החפיפה בכיסוי, ביטוח צלילה לבדו שולל את הצורך בביטוח "ספורט אתגרי" נוסף. חברת מטאביט סוכנות לביטוח (2021) בעמ תספק ייעוץ לגבי הביטוח הטוב ביותר לרכישה לפני כל מסע צלילה, תוך התחשבות בכל שינוי בתוכניות הזמינות וכן בנתונים הדמוגרפיים והגילאים של הצוללים.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
צאו למסע מסביב לעולם
תמיד רציתם להיכנס לעולם השקעות הנדל״ן אבל השוק בארץ רווי...
רדיקולופתיה: מה זה?
היכולת של הגוף שלנו לתקשר עם המוח שלנו מתבצעת על...
הכול על המטבח המודרני שכדאי לכם להזמין
מטבחים מודרניים הפכו בשנים האחרונות לאופציה שאי אפשר להתעלם ממנה....
טרנספורמציה של המרחב - על הבניה החדשה
בעולם מודרני ואורבני כמו שלנו, כאשר האוכלוסיה מתרכזת ברובה סביב...
כך תעניקו לבית שלכם מראה יוקרתי
אם תמיד חלמתם על אחוזה מפוארת עם המון חדרים, נברשות...
כמה טיפים לבחירה של מעצבת פנים מצויינת
יש תחומים בהם אנחנו פשוט לא מעוניינים להתפשר. יש נקודות...
המשפחה מחייבת טיפול מקצועי
אין אדם שלא נדרש במידה זו או אחרת למחשבה על...
מדריך מקוצר לרכישת עגילי זהב ויהלומים
עגילי זהב ויהלומים הם תכשיט יוקרתי ומועדף על נשים רבות...
איך פותרים בעיות איטום בגג של בניין
חשיפה תמידית לנזקי מזג האוויר יוצרת בלאי טבעי בכל סוגי...
הוט אנרג'י: חברת הוט נכנסת לשוק החשמל עם ההנחה הגבוהה ביותר בארץ
חברת HOT הודיעה לאחרונה כי היא עתידה להשיק בטווח הזמן...