Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך לנהל חנות באינטרנט

איך לנהל חנות באינטרנט
צילום פיקסלס

העולם גדול ופתוח, הכפר הגלובלי כבר מזמן חצה גבולות ושופינג עושים היום בכל מקום ומכל מקום.  זה גם בדיוק הזמן עבור עסקים קטנים וגדולים גם יחד, להקים אתר מכירות און ליין, כזה שיעבוד עבורם ויציג את המוצרים שלהם בכל העולם.

המציאות מוכיחה כי אתר אינטרנטי זה אקט שיווקי ומכירתי מצוין וזה גם נכון שפחות מסובך להקים חנות מקוונת מאשר חנות פיזית, אך רבים טועים לחשוב שonce האתר מוקם הוא יעבוד בשביל העסק ללא השקעה נוספת.  חשוב לדייק את המשמעות של אתר אינטרנטי, את המהות וכמובן את היכולת שלו "לספק את הסחורה", דהיינו, להגדיל חשיפה ולהקפיץ את המכירות, את ההכנסות ובסופו של דבר את הרווח.

בוא נשים דברים על השולחן, להקים חנות מקוונת אינו דבר של מה בכך. שלא כמו אתר תדמיתי רגיל, הקמת חנות און ליין דורשת חשיבה ואסטרטגיה עמוקה יותר ולכן דורשת עבודה של חברה מקצועית ומנוסה, אשר הקימה חנויות מקוונות רבות והיא יודעת לייצר אתר עם הנראות הנכונה ועם חווית משתמש איכותית ויעילה. כל זה דורש השקעה לא מבוטלת של משאבים מצד העסק.

איך לנהל חנות באינטרנט
צילום פיקסלס

הקמנו, עכשיו מה?

טעות לחשוב שלאחר ההשקעה הראשונית, כאשר החנות המקוונת הושקה לחלל האינטרנטי, עכשיו אפשר לנוח על זרי הדפנה. בעל העסק חייב להשקיע בשיווק, בעדכון וביצירת טראפיק לאתר, כי כל חנות, גם כזאת און ליין צריך לתפעל.

לכל עסק ובעל עסק יש משימות יומיות הקשורות לניהול השוטף, ללא הביצוע שלהן, סביר להניח שהעסק פשוט לא יתרומם ואף ייכשל. כך גם בניהול החנות המקוונת, יש עניינים שוטפים הקשורים ללקוחות, הזמנות וכמובן גם לשיווק. יש צורך בפעילות יומית ושבועית וביצוע משימות מוגדרות, בין היתר:

 • כניסה יומית לאתר לוודא שאין כשל, באג או בעיה כדי שלא תגלו זאת באיחור של ימים תוך הפסדים.
 • שירות לקוחות ברמה יומית:
 • טיפול מהיר בהזמנות שהתקבלו באתר, אריזת הפריטים בצורה איכותית ואסתטית ושילוח מהיר ובטוח.
 • מעקב אחר הזמנות שכבר נשלחו וטיפול בבעיות באופן מיידי ולא בדיליי
 • טיפול מהיר ויעיל בהחזרים, החלפות וזיכויים כאקט לשימור לקוחות
 • מענה בפרק זמן מוגדר וסביר לפניות דרך האתר/טלפוניות
 • לוגיסטיקה ותפעול
 • לוודא שיש מספיק מוצרים או חומרים לייצור בעת הצורך ולהסתנכרן עם הדרישה באתר
 • מעקב מלאים הכרחי על מנת להיות עם אצבע על הדופק ולא להמשיך להציג באתר מוצר שאינו נמכר יותר ולא עתיד לחוזר בזמן הקרוב. רמות המלאי חייבות להתעדכן באופן יומי ולהמשיך לספק מוצרים חמים שנמכרים היטב.
 • שיווק
 • עדכון שוטף של מבצעים באתר, כמובן כחלק מתוכנית שיווקית כוללת ולא מתוך גחמה. עדכון האתר, ברמת תוכן וויז'ואלס ישמור על הדינמיות שלו גם ברמת הקידום אך בעיקר ברמת הלקוחות שאוהבים להיות מעודכנים ולהרגיש במרכז העניינים.
 • סנכרון בין האתר לבין שאר בפלטפורמות השיווקיות, פייסבוק, אינסטגרם וכו' שימוש נכון בכלים האלה, מתוך אסטרטגיית שיווק דיגיטלי אחידה, יצירת עוד טראפיק לאתר והגדלת החשיפה באמצעות קידום ממומן בגוגל וברשתות החברתיות.
 • מדידה שיווקית ומעקב ביצועים יומיומי של כמות כניסות, זמן שהייה, מהיכן הגיעו הלידים או הגולשים, כמות הזמנות, רכישות, החזרות ופנייה לשירות לקוחות. מדידה וכימות יעזרו לקבל תמונה מהירה ומדויקת של האתר ברמה השבועית מומלץ לבדוק את האנליטיקן של האתר ולהוציא דוח ביצועים.

הפעילות הזאת המתמקדת באתר המקוון, מצטרפת כמובן לשאר הפעילות העסקית שיש לבצע ברמה יומית, שבועית וחודשית. אי אפשר לנהל עסק מבלי להיות מעורב בו וזה נכון לחנות רגילה, וירטואלית או לכל עסק גם לנותני שירותים. עסק שרואה עצמו כעסק ולא כעיסוק, שמתנהל בצורה מסודרת ושיטתית יוכל ללא ספק להוביל לכך שהחנות האינטרנטית תניב הכנסות יפות גם בכמה שעות עבודה ביום.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
המשפחה מחייבת טיפול מקצועי
אין אדם שלא נדרש במידה זו או אחרת למחשבה על...
מדריך מקוצר לרכישת עגילי זהב ויהלומים
עגילי זהב ויהלומים הם תכשיט יוקרתי ומועדף על נשים רבות...
איך פותרים בעיות איטום בגג של בניין
חשיפה תמידית לנזקי מזג האוויר יוצרת בלאי טבעי בכל סוגי...
הוט אנרג'י: חברת הוט נכנסת לשוק החשמל עם ההנחה הגבוהה ביותר בארץ
חברת HOT הודיעה לאחרונה כי היא עתידה להשיק בטווח הזמן...
מגוון רחב של מתקני מים ביתי
כיום קיימים ברי מים שונים בסוגים ובדגמים שונים. חשוב להכיר...
מתי כדאי לערוך הסכם ממון?
עריכת הסכם ממון היום היא מהלך שאינו קשור דווקא לזוגות...
פתרון ההצללה המושלם למרפסת שלכם
כולנו מכירים את זה: חלמנו שנים על בית עם מרפסת...
מהי צוואה הדדית?
אין ספק שכאשר  אדם נפטר, הדבר גורם לצער רב לקרוביו,...
האם הביטוי ׳הפכים מושכים׳ הוא באמת ערובה לזוגיות טובה?
דייטים יכולים להיות מרגשים, סוחפים ומתסכלים, ולפעמים שלושתם בבת אחת....
שמחים לעזור- למי מיועדת מערכת בקרה חשמלית
בקרת כניסה ממוחשבת היא אחת הפתרונות היותר מתקדמים ויותר מדויקים...