Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך לשמור על בריאות הפה

איך לשמור על בריאות הפה
(צילום באדיבות pixabay)
(צילום באדיבות pixabay)

הפה והשיניים משרתים אותנו בנאמנות בחיי היום יום ולהם מגוון תפקידים חשובים שמסייעים לנו ללעיסה, לדיבור נכון ללא עיוותים, לחיוך מושלם, לבריאותנו ובכלל למראה אסתטי. לשיניים ולחיוך שלנו יש השפעה רבה על הלוק שלנו וכיצד אנו מופיעים ביום יום, אם זה בעבודה בפגישה עם לקוחות, בדייטים ובכלל לכל מקום שאנו מציגים את עצמנו, וכמו שאמרים – אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני. לכן, עלינו לשמור על בריאות השיניים והפה ולדאוג לשמור על כמה דברים חשובים שיאפשרו לנו ליהנות משיניים בריאות ואסתטיות לאורך שנים רבות מבלי לבקר בתדירות גבוהה אצל רופא השיניים.

צחצוח וניקוי שיניים כמה פעמים ביום

בשיניים מצטבר פלאק שהיא שכבה דקה של חיידקים הנדבקים לשיניים בשגרת היום יום, כך שבעזרת צחצוח שיניים בוקר וערב בצורה נכונה הפלאק יוכל להעלם עד הפעם הבאה. ככל שתקפידו על צחצוח נכון והגעה לכל הפינות אשר חבויות בשיניים, כך תוכלו לשמור על בריאות הפה ולמנוע נזקים בעתיד ובכלל ביקור אצל רופא שיניים.

ניקוי שיניים באופן מבוקר יש לבצע גם לילדים קטנים על ידי מברשת מיוחדת המתאימה לגילם. מומלץ ביותר להעמיד את הילד על כיסא מתאים ולהרגיל אותו כבר מגיל צעיר לשמור על השיניים ולהעביר לו מסר של צחצוח שיניים לפחות פעמיים ביום.

שימוש בחוט דנטאלי – כדאי להיעזר בחוט דנטלי לניקוי השיניים, הרי בין הרווחים של השיניים מצטבר לכלוך רב  וחיידקים, כך שחוט דנטאלי יוכל לסייע לכם להסיר את הלכלוך שמצטבר שם.

תזונה נכונה:

תזונה נכונה יכולה להועיל רבות לשמורה על בריאות השיניים, לכן כדאי כבר מגיל צעיר לא להכניס ממתקים רבים הביתה ולהרגיל את ילדנו לא לצרוך כמות רבה של ממתקים המחבלים בשיניהם של ילדים. החוכמה היא לאכול מאוזן ובריא כמו – פירות (במינון נכון), ירקות, בשר ודגים, קטניות, לחם בריא ומוצרי חלב. מעבר לכך, חשוב להימנע כמה שיותר מצריכת משקאות מתוקים המכילים כמות רבה של סוכר בעיקר בקרב ילדים קטנים, פשוט שתו מים.

בדיקות שגרתיות אצל רופאי שיניים

חשוב מאוד לגשת לבדיקות שגרתיות אצל רופאי שיניים ואצל שיננית לפחות פעם בשנה. טיפול שיננית מומלץ לבצע אחת לכמה חודשים בהתאם להמלצת השיננית. כאשר מדובר בילדים קטנים מומלץ לגשת לבדיקה ראשונית כבר בגיל – 3-4 , על מנת שהרופא יוודא כי השיניים תקינות וגדלות בצורה נכונה.

שימוש בפלואוריד לצורך שמירה על בריאות הפה:

שימוש בפלואוריד, בין אם זה במי השתייה או פלואוריד במשחת השיניים מחזקים את השיניים ובעיקר בקרב ילדים קטנים ומחזק אותן מפני חורים ונזקים שונים. חשוב לציין כי במי השתייה בישראל לא קיים פלואוריד, לכן יש צורך לרכוש משחות שיניים גם למבוגרים וגם לילדים אשר מכילים פלואוריד בכמות נכונה לשמירה על בריאות השיניים.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
כדור שלג של הלוואות
במקרים בהם המצב הכלכלי קשה וההוצאות מכבידות, אך המשכורת לא...
איך לתכנן פרישה?
לישראלים רבים אין מושג לגבי מצב החיסכון הפנסיוני. בחלק מהמקרים,...
איך להעביר את המסרים שלכם בדרך אפקטיבית?
תוכן שיווקי יכול לשרת אתכם בכמה פורמטים ואחד המוצלחים והטובים...
לשדרג את אופן הבישול בבית
לשדרג את אופן הבישול בבית
אחת מן הדרכים המושלמות והטובות ביותר לשדרג את מראה המטבח...
וילונות המותאמים למשרדים
וילון משרדי הוא בעל תפקיד חשוב ביצירת סביבת עבודה מקצועית...
איך אני אדע אם הבנק יהיה מוכן לתת לי משכנתא לרכישת דירה
כל אדם שרוצה לבצע רכישה גדולה במהלך חייו, לדוגמא לקנות...
למה כדאי לשים לפני שפותחים תיק השקעות (טיפים)
פתיחת תיק השקעות מוגדרת כפעולה קלה מתמיד. ניתן לפתוח תיקי...
רוצים אריכות ימים? הטופס ממתין לכם בבנק וכדאי להכיר אותו
אחד הטפסים החשובים בניהול חשבון משותף – טופס אריכות ימים...
היתרונות של טיפול מהיר בבעיות דירוג אשראי
דירוג האשראי הוא הכלי החזק ביותר שעומד היום לרשותם של...
למעלה ולמטה: מתי זה נכון לקחת הלוואה
הלוואה היא אחד הפתרונות בסל הכלים של מי שזקוק למימון...