Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך מרחיקים חולדות

איך מרחיקים חולדות
מקור pixabay

החולדה היא אחד מבעלי החיים המלווים את האדם משחר ההיסטוריה. מדובר בבעל חיים שרבים מתייחסים אליו באופן אמביוולנטי. מצד אחד החולדה היא אכן חיה ראויה להערכה, כיוון שמדובר בחיה בעלת תכונות יוצאות דופן. מעבר לחוש השמיעה וחוש הריח יוצאי הדופן שלה, החולדה היא חיה חברתית ונוטה לחיות בקבוצות הכוללות פרטים רבים. בנוסף, החיה הזאת יכולה לשרוד גם בתנאי קור קיצוניים ולגמוא מרחקים ארוכים בצלילה, כך שהיא יכולה לעבור מרחקים ארוכים בתוך צנרת הביוב עד שהיא מגיעה לפתח מילוט. אבל מה שמייחד באמת את החולדה היא העובדה שמדובר בחיה לומדת. אם חולדה אחת מהקבוצה מתה מאכילת רעל, הרי ששאר החולדות בלהקה פשוט לא יאכלו את הרעל הזה. מצד שני, מדובר בחיה שיכולה להיות אגרסיבית ועלולה להעביר מחלות בגלל עצם הנוכחות שלה בצנרת הביוב. חלק ניכר מהמגפות בעולם הועברו באמצעות חולדות. איך יכולה חולדה לחדור לתוך הבית? כיצד אפשר להרחיק את החולדות מהבית?

איך מרחיקים חולדות
מקור pixabay

איך חודרות החולדות לתוך הבית 

חולדות יכולות להיכנס לתוך הבית במספר דרכים: החולדות יכולות להיכנס דרך צנרת הביוב, או דרך חלון פתוח לאחר שטיפסו על הקיר. בבתים פרטיים, חולדה חודרת הביתה במהירות אפילו דרך דלת הכניסה שהושארה פתוחה. הגורם המושך את החולדה הוא מזון טעים, ובעיקר אם המזון הזה לא נשמר בתנאים טובים ואפשר להגיע אליו בקלות. החולדה היא אמנית ההתחבאות ויכולה להתחבא זמן רב מבלי שתתגלה. זה המקום לציין שאם סביבת המגורים עצמה (גינה או בניין המגורים) לא מטופחת ונקייה, יהיו שם ככל הנראה חולדות שינסו לחדור הביתה.

איך להרחיק חולדות

הרחקת חולדות נחשבת לעיסוק מקצועי מהמעלה הראשונה. זאת, משום שמרגע שמתחיל תהליך ההרחקה, מתנהלת סוג של מלחמת מוחות בין המדביר לחולדה. לרוב, הרחקת חולדות תתבצע באמצעות מלכודות שיוצבו במקומות שעל פי ההערכה המקצועית של המדביר החולדות עוברות בהם. המלכודות עצמן יכילו חומרים או מזון שיפתו את החולדה להיכנס אליהן. בבתים שבהם אין חיות מחמד ואין ילדים קטנים שעלולים לגעת במלכודת, אפשר להציב גם מלכודות מסוג אחד שיגרמו לחולדות "להידבק" אליהן. עם זאת, קרה לא אחת שחולדה שרגלה נלכדה במלכודת כסאת, נחלצה ממנה. בשנים האחרונות, עקב העלייה במודעות לסבלם של בעלי החיים, פותחו סוגים שונים של מלכודות המסוגלות להמית את החולדה ללא סבל מיותר בתוך זמן קצר יחסית. קיימת כמובן האפשרות ללכוד את החולדה במלכודת רגילה ולשחרר אותה הרחק מהבית. אם זיהיתם בעיה של חולדות בבית או בעסק, אל תנסו להתמודד עם הבעיה בעצמכם. מדובר בניסיון חסר תוחלת במקרה הטוב, וכזה שעלול להסתיים בנשיכת חולדה במקרה הפחות טוב. כדאי פשוט לקרוא לאיש מקצוע שירחיק את החולדות במהירות וביעילות. המומחים של יוריקו הדברות אמונים על איתור החולדות, התפיסה וההרחקה שלהן מהבית במהירות והיעילות. צרו שר כעת ואנו נחזור אליכם להמשך התהליך.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
איך פותרים בעיות איטום בגג של בניין
חשיפה תמידית לנזקי מזג האוויר יוצרת בלאי טבעי בכל סוגי...
הוט אנרג'י: חברת הוט נכנסת לשוק החשמל עם ההנחה הגבוהה ביותר בארץ
חברת HOT הודיעה לאחרונה כי היא עתידה להשיק בטווח הזמן...
מגוון רחב של מתקני מים ביתי
כיום קיימים ברי מים שונים בסוגים ובדגמים שונים. חשוב להכיר...
מתי כדאי לערוך הסכם ממון?
עריכת הסכם ממון היום היא מהלך שאינו קשור דווקא לזוגות...
פתרון ההצללה המושלם למרפסת שלכם
כולנו מכירים את זה: חלמנו שנים על בית עם מרפסת...
מהי צוואה הדדית?
אין ספק שכאשר  אדם נפטר, הדבר גורם לצער רב לקרוביו,...
האם הביטוי ׳הפכים מושכים׳ הוא באמת ערובה לזוגיות טובה?
דייטים יכולים להיות מרגשים, סוחפים ומתסכלים, ולפעמים שלושתם בבת אחת....
שמחים לעזור- למי מיועדת מערכת בקרה חשמלית
בקרת כניסה ממוחשבת היא אחת הפתרונות היותר מתקדמים ויותר מדויקים...
איך יסייע לכם עורך דין בעסקת מקרקעין?
בניגוד לעסקאות פשוטות יותר, אפילו מכירה  או קניה של רכב,...
מה כולנו חייבים לדעת על סוכרת סוג 1?
סוכרת מסוג 1, הידועה גם כסוכרת נעורים או סוכרת תלויה...