Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך מתגברים על התמכרות והאם זה אפשרי

איך מתגברים על התמכרות והאם זה אפשרי
קרדיט canva

החיים הם אתגר לא פשוט וכל אדם עם לב, חווה קשיים כאלו ואחרים במהלך חייו. מרכז הגמילה 'רוח בכפר', נפתח במטרה לתת מענה לכל אלו הסובלים מהתמכרויות ולא יודעים למי לפנות והיכן ניתן לקבל מענה. אנחנו כאן משום שאנחנו מאמינים בכך שאפשר לסייע לכולם. אנחנו עובדים בליווי אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה, מתמחים בטיפול בהתמכרות נקודתית, בין אם זו התמכרות לאלכוהול , התמכרות להימורים או כל התמכרות אחרת. אנחנו עושים עבודה מקצועית גם בטיפול במקרים של 'תחלואה כפולה', כלומר, כאשר המטופל סובל מהתמכרות למספר גורמים או קשיים נפשיים. אם אתם רוצים לשמוע קצת על תהליך העבודה שלנו, אנחנו כאן כדי לדבר על כך בהרחבה.

התפקיד שלנו הוא לספר את הסיפור בצורה אחרת

המוח שלנו, המוח האנושי, פועל על פי תבניות מסודרות. לצורך העניין, מחקרים כבר הוכיחו כי מרבית בני האדם, מבצעים בכל יום, כמעט את אותן הפעולות. אם למשל, אתם נוהגים לצאת מהבית ולפנות ימינה ברחוב או אם אתם נוהגים לעשן עם הקפה בבוקר, ככל הנראה, תעשו את אותן הפעולות גם מחר, בלי לחשוב על כך בכלל. לכל הפעולות הללו, אנחנו, בשפה המקצועית, קוראים 'התניות'. מתי התניה הופכת מסוכנת? כאשר אדם מפתח דחף בלתי נשלט, התניה, לצרוך מוצר מסוים, בניסיון לשכך כאב או למנוע מצוקה. משום שהפעולה הזו לא באמת מביאה לפתרון הבעיה, אלא להיפך, מגבירה את הבעיה הקיימת, הרי שאנחנו נכנסים למעגל קסמים אכזרי ונורא. כזה המוביל את המכור לצרוך שוב ושוב את החומר הממכר, בלי הכוח להפסיק. התמכרות לסמים לצורך העניין, מתחילה כאשר המטופל מקשר את צריכת הסם לתחושה טובה של הגוף. כאשר הסם מפסיק להשפיע, התחושות הרעות חוזרות ויתרה מכך, הצורך בסם, עלול להעביר את המכור על דעתו ולהוביל אותו לבצע פעולות מסוכנות עבורו.

לאורך כל תהליך הטיפול, אנחנו מנסים בעצם, לשנות את ההתניה. להעניק למטופל כלים אחרים להתמודד עם המצוקות איתן הוא נאלץ להתמודד.

עובדים עם המטופל ועם בני המשפחה הקרובים

אנחנו מכירים בכך שהשיקום לא מתרחש רק בכתלים הסגורים של מרכז הגמילה. אלא, האתגר האמיתי מתחיל בחוץ, עם השיבה לחיק הקהילה. לכן, אנחנו נמצאים כאן כדי להדריך וללוות את בני המשפחה ובני הזוג של המטופלים והמטופלות. אנחנו בהחלט מאמינים כי שילוב כוחות, יכול להביא לתוצאות מדהימות ולבריאה של חיים חדשים. ממתינים לשאלות שלכם עכשיו.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
איך פותרים בעיות איטום בגג של בניין
חשיפה תמידית לנזקי מזג האוויר יוצרת בלאי טבעי בכל סוגי...
הוט אנרג'י: חברת הוט נכנסת לשוק החשמל עם ההנחה הגבוהה ביותר בארץ
חברת HOT הודיעה לאחרונה כי היא עתידה להשיק בטווח הזמן...
מגוון רחב של מתקני מים ביתי
כיום קיימים ברי מים שונים בסוגים ובדגמים שונים. חשוב להכיר...
מתי כדאי לערוך הסכם ממון?
עריכת הסכם ממון היום היא מהלך שאינו קשור דווקא לזוגות...
פתרון ההצללה המושלם למרפסת שלכם
כולנו מכירים את זה: חלמנו שנים על בית עם מרפסת...
מהי צוואה הדדית?
אין ספק שכאשר  אדם נפטר, הדבר גורם לצער רב לקרוביו,...
האם הביטוי ׳הפכים מושכים׳ הוא באמת ערובה לזוגיות טובה?
דייטים יכולים להיות מרגשים, סוחפים ומתסכלים, ולפעמים שלושתם בבת אחת....
שמחים לעזור- למי מיועדת מערכת בקרה חשמלית
בקרת כניסה ממוחשבת היא אחת הפתרונות היותר מתקדמים ויותר מדויקים...
איך יסייע לכם עורך דין בעסקת מקרקעין?
בניגוד לעסקאות פשוטות יותר, אפילו מכירה  או קניה של רכב,...
מה כולנו חייבים לדעת על סוכרת סוג 1?
סוכרת מסוג 1, הידועה גם כסוכרת נעורים או סוכרת תלויה...