Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך פותרים בעיות איטום בגג של בניין

איך פותרים בעיות איטום בגג של בניין
קרדיט - Canva

חשיפה תמידית לנזקי מזג האוויר יוצרת בלאי טבעי בכל סוגי המבנים. גם חומרי האיטום הטובים ביותר נשחקים עם השנים וזקוקים לחידוש ותחזוקה. איטום מבנים הוא מקצוע לכל דבר, חשוב לאתר נכון את כל הגורמים לבעיה ולבחור בפתרון היעיל ביותר. עבודה מקצועית של צוות מומחה היא הדרך היחידה בה תבטיחו לעצמכם לפחות עשר שנים ללא נזילות. איטום חוזר של גג בניין נדרש כאשר האיטום הראשוני לא בוצע כראוי ובמצבים בהם שכבת האיטום התפוררה או נפגעה. התקנה לא נכונה של דוד שמש על גג המבנה עלולה לפגוע בשכבת האיטום ולגרור אחריה בעיית איטום.

מדוע חשוב לחדש את האיטום?

שכבת איטום לא תקינה מאפשרת חדירת מים אל תוך המבנה. אותם מים שמצטברים בתוך הקירות והתקרה מהווים גם מפגע בטיחותי, גם מפגע תברואתי וגם מפגע אסתטי. המים פוגעים בעמידות של המבנה, לאחר תקופה ממושכת הם מצליחים לפורר את היסודות. רטיבות מעודדת התפתחות של פטריות עובש שעלולות לגרום למחלות בדרכי הנשימה. עובש פוגע בעיקר במבוגרים בני הגיל השלישי, ילדים ובעלי מערכת חיסונית חלשה. השקעתם לא מעט בעיצוב של הקירות בדירה, אין סיבה שההשקעה שלכם תרד לטמיון בגלל כתם רטיבות מכוער. בעיות איטום מבנים מכניסות אל הבתים אוויר קר או חם, דורשות מאתנו להפעיל אמצעי חימום או קירור בתדירות גבוהה ומייקרות כך את חשבון החשמל.

איך אוטמים מחדש גג של בניין?

איטום מבנים מתבצע בכמה שיטות, את טכניקת האיטום הטובה ביותר עבורכם נבחר בהתאם למאפייני מבנה, היקף הבעיה, חומרי איטום קיימים, שיקולי תקציב. מומחה איטום אינו מתחיל בעבודה מבלי לברר תחילה איזה חומר איטום קיים על גג המבנה ומתי בוצעה עבודת האיטום האחרונה. חשוב לבחור בחומר איטום חדש שתואם את החומרים הקיימים, לא כל סוגי חומרי האיטום משתלבים יחד. כך למשל, איטום עם יריעות ביטומניות אפשרי רק בגגות שבוצע בהם בעבר איטום מבנים עם זפת. במבנים בהם בוצע איטום עם חומר אקרילי לא תהיה אפשרות לאיטום עם יריעות ביטומניות (שימוש ביריעות ביטומניות מחייב הסרה יסודית של כל שאריות החומר האקרילי).

מתי צריך לבצע איטום מחודש לבניין?

סימני הגיל במבנים ניכרים במעטפת החיצונית. אם שמתם לב לסדקים, חורים, ברזלים חשופים, קילופי טיח – סביר להניח שגם שכבת האיטום כבר בלויה. נזקי רטיבות לא יאחרו להופיע בקירות חיצוניים בכל הדירות ובתקרה של דיירי הקומה העליונה. מיד כאשר מתעורר חשד שחומרי האיטום כבר לא מבצעים את עבודתם כשורה כדאי לפעול על מנת למנוע נזק חמור ויקר לתיקון. עבודות איטום למבנים מכל הסוגים חשוב לבצע על ידי צוות מומחה ומנוסה. חברת איטומים מקצועית, יסודית ואמינה, יש לחברה תעודת אוטם מורשה מטעם מכון התקנים, חייגו עכשיו לאיטום מקצועי ועמיד, חומרי איטום איכותיים עם תו תקן והצעת מחיר משתלמת.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
טיפול מונגש ויעיל למיצוק העור מהבית עם גלי רדיו
אנשים רבים מחפשים אלטרנטיבות לניתוחים קוסמטיים שאינם כוללים חתכים או...
ללמוד מקצוע מבוקש ויצירתי
מקצועות הביוטי למיניהם הם מהמקצועות הטובים ביותר שיש למי יש...
מרחבים וגבולות בהתפתחות תינוקות
הבית הוא המקום הראשון שהקטנצ'יק שלכם מכיר בחייו ועל פי...
איך בוחרים מושב בטיחות החל מגיל לידה ועד גיל מאוחר יותר?
על פי החוק בישראל, כל אדם בכל גיל חייב להיחגר...
מה זה משכנתא הפוכה
יש לכם כבר דירה בבעלותכם ואתם מעוניינים לרכוש עוד אחת...
בחירת חברת הסעות- כל מה שרציתם לדעת
לא מעט אנשים זקוקים לשירותי הסעות כיום. מדובר על שירותים...
מי שומר על המטבח שלי
מטבח חיצוני לגינה הפך כבר מזמן למאסט בתכנון חצר פונקציונלית...
סי איי -מחקרי שוק וייעוץ
היסטוריה והקמה החברה החלה את דרכה במשרדים קטנים והתפתחה במהירות, והיום...
מה כוללת עסקת נדל"I?
עסקאות נדל"ן ממלאות תפקיד מכריע בכלכלה ובחיים של אנשים פרטיים....
פתירת סכסוכים בדרך גישור
קונפליקטים ואי הסכמות הם בלתי נמנעים בכל סוג של מערכת...