Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אישום פלילי בגין חקירה פרטית- יש דבר כזה?

אישום פלילי בגין חקירה פרטית- יש דבר כזה?
קרדיט:canva

חקירות פרטיות הן הליך לגיטימי בצמתים כאלו ואחרים בחיי כל אזרח ישר, ואמנם החוק מכיר בנחיצות פרטי מידע בלתי נגישים וחקירות פרטיות הן חוקיות לחלוטין, וקבילות לצרכים משפטיים. ויצמן יער, משרד חקירות פרטי הממוקם בצפון הארץ אולם מזה שנים עוסק בחקירות פרטיות מקצועיות בארץ וברחבי הגלובוס בכלל, מבהירים כי לכל מידע אפשר להגיע, אולם למרות זאת, חשוב לכל אחד שמתעניין בסיוע חוקר פרטי בצפון, בדרום או במרכז, להכיר את עקרונות החוק כדי לשמור על זכויות האובייקט הנחקר.

למה זה משנה

לעיתים נדמה שאין כל משמעות לחוקיות החקירה, שכן מטבע הדברים היא סמויה וחוקר מקצועי לא יותיר עקבות, כך שלכאורה מעולם לא ידע הנעקב מעניין החקירה המדוברת והכל יוותר בחיסיון משרד החקירות. אולם כאשר חושבים על כך באופן פרקטי, במקרים רבים יגיע שלב בו יאלץ העוקב לעמת את הנעקב מול הממצאים שעלו לו, אם באופן אישי ואם דרך מערכת המשפט. ככל והממצאים שיעלו בחקירה יהיו בלתי תקינים, יהיה השלב הבא נקיטת צעדים מתבקשים, כמו פיטור עובד, ביטול הסכמי שיתופי פעולה וכדו', או העלאת המידע בפני בית המשפט כהוכחה במקרים בהם מתנהל הליך משפטי.

מהן הסכנות בפעולות חקירה המנוגדות לחוק

במקרה בו העובדות שהתגלו יהוו עילה לצעד פרטי מול אי מי הנחקר, לאחר שבוצע אחריו מעקב סמוי, באופן שאינו ישיר ואינו ברשות, עשוי זה לבוא ולטעון להפרת פרטיותו, ואף להגיש תלונה רשמית נגד מבקש החקירה והחוקר. תלונה רשמית היא בהחלט עילה לחקירה משטרתית בנושא ובהמשך עד הגשת כתב אישום. במידה ומדובר בחומרים שיעשה בהם שימוש בבית המשפט, בדיוני פיצויים, חלוקות רכוש למשל או כל תחום אחר- בית המשפט יפסול מיידית כל חומר שהושג שלא כחוק והעובדות הללו ישחקו לטובת הצד השני.

אז מה אומר החוק

באופן כללי לקוח הפונה למשרד חקירות מורשה, מוגן בפני החוק, ומי שיואשם יהיה החוקר במידה ויתברר שהשתמש באמצעים אסורים, יש להיזהר שלא לחתום על מסמכי הרשאה המנוגדים לחוק שיהוו עילה להסרת אחריות החוקר. בנוסף, חשוב לדעת שישנן פעולות שמותרות לחוקרי רשויות במשרדי ממשלה או משטרה, ואסורות לחוקר פרטי, כמו האזנות מסוימות ועוד, באופן כללי יש להיזהר ולבחור בחוקר פרטי אמין במיוחד, כמו חוקר פרטי בצפון מטעם משרד החקירות ויצמן יער, שלא יוריד לטמיון את הכספים והמאמצים המושקעים מצד הלקוח בחקירה ויעשה את עבודתו בנאמנות מושלמת כלפי הלקוח וכלפי החוק.

חוקר פרטי בצפון זה ויצמן יער, משרד חקירות מקצועי ואמין, הנוטל אחריות מלאה לתקינות ההליכים ומיצוי המידע המלא עבור הלקוח. ויצמן יער מעניקים מזה שנים שירות לא רק ללקוחות מהצפון אלא לכל חלקי הארץ כולל משימות חקר ברחבי העולם ועומדים בהצלחה ביעדים המורכבים ביותר.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
המחשב שלכם איטי? יש מה לעשות עם זה!
להבין שהמחשב עובד לאט זה לא נעים, ובמיוחד אם המחשב...
שפע של אטרקציות בסלוניקי
יוון היא יעד שובה לב הכולל קסם ים תיכוני, עבר...
אמצעי אחסון חסכוני ומשתלם במיוחד
כספת יד שנייה היא כספת שכבר נמצאת בשימוש ונמכרת לכם...
במחיר שמשלמים על בחירת עורך דין לא נכון
פלילים הם תחום לא סלחני שכל מי שמעורב בו מכיר...
הזהב הנוזלי של ישראל
שמן זית ישראלי ידוע באיכותו יוצאת הדופן ובטעמו העשיר. שמן...
הורים זה הזמן לגרום לילדיכם לקחת חלק בקדמה
בנוף הטכנולוגי המתקדם במהירות של היום, הצגת ילדים לרובוטיקה בגיל...
איך לשמור על הרכב שלכם טוב יותר?
שלל המוצרים לשמירה על מצב הרכב ותחזוקה נאותה שלו גדול...
אל תוותרו על העזרה שמגיעה לכם כשאתם נזקקים לה יותר מכל
נפגעי גוף ונפש בגלל מחלות, תאונות ופגיעות שונות נוטים לוותר...
הדרך הנכונה להקים חברה בע"מ
יש סוגים שונים של עסקות וחברות אשר נבדלות אלה מאלה...
המקום שממנו יוצאים יפים ורגועים יותר
בכל מכון יופי יודעים שהלקוחות באים לא רק בשביל טיפולי...