Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אלמנטים שיש לבחור לבניית מצבה

אלמנטים שיש לבחור לבניית מצבה
קרדיט - Canva

המצבה הנבנית עם שמו של יקירכם עליה צריכה להתאים לרצונכם כשדבר המוביל אתכם הוא מה היתה העדפתו של המנוח לו היה אפשר לשאול אותו. מצבות הן לרוב בצורה ובמראה סטנדרטיים, עשויות אבן בהירה וצורתן מלבנית. עם זאת, היום אפשר לראות מצבות המעוצבות אחרת ואף עשויות אבן שונה מהסטנדרט. בניית המצבה צריכה להתבצע לאחר שבחרתם את האלמנטים המרכיבים אותה. אלמנט חשוב הוא צורת המצבה וגודלה, כשלגבי הגודל יש לוודא אם יש הגבלה בבית העלמין בו נעשית הקבורה. צורת המצבה היא לרוב מלבנית אך חברת מצבות בחיפה בעלת ניסיון רב בבניית מצבות ועיצובן יכולה להציע גם בניית מצבה בצורה ייחודית לפי בקשתכם. יש לקחת בחשבון שהדבר יקח זמן רב יותר וגם יהיה יקר יותר. מעבר לכך יש לבחור את האבן ממנה תיבנה המצבה, את אופן הכיתוב ואת תוכנו.

בחירת חברת מצבות מקצועית- הדרך להקל על עצמכם בסיטואציה קשה

אם קניית רהיטים לבית נעשית אחרי התעניינות בנושא באופן טבעי, לבחירת מצבה אף אחד לא מגיע אחרי התעניינות בתחום וגלישה באתרי מצבות סתם בשביל הכיף. אנשים נכנסים לעניין בבת אחת וכמובן בנסיבות שלא היו רוצים להיות בהן. לכן החשוב ביותר הוא בחירת בעל מקצוע: קבלן מצבות או חברה העוסקים בתחום שיובילו, ימקדו, יפרשו אופציות ויסייעו בבחירת המצבה המתאימה וכמובן יביאו את הבחירה לכדי ביצוע. לכן, לבחירת חברת מצבות בחיפה אם זהו מקום מגוריכם אשר תלווה אתכם בעניין יש חשיבות רבה. כדאי להגיע לחברה על סמך המלצות אם ישנן. חשב לבדוק שזו חברה הנחשבת קבלן מורשה בחברה קדישא, שיש לה ניסיון רב בתחום, מגוון אפשרויות לבחירת מצבות מוכנות וגם אופציה לעיצוב מצבות מיוחדות באופן אישי.

להפוך לוח אבן ללוח זיכרון אישי למנוח

מצבה היא אמנם לוח אבן אך זהו הלוח האישי של המנוח, אחד האמצעים העיקריים להנצחתו. לכן, רבים מנסים לתת למצבה נופך אישי, חמים וייחודי אשר  יזכיר את המנוח באיזשהו אופן. כתיבת אותיות למצבה היא אחת הדרכים להפוך את המצבה לייחודית יותר וליצור בכך רמיזה קלה לאדם שהיה המנוח. ישנן טכניקות שונות לכתיבת האותיות. הטכניקה המוכרת ביותר היא חריטה אך ישנה גם הדבקה באמצעות אותיות מוברגות. ניתן לבחור גם באותיות מובלטות או שקועות הנותנות מראה מיוחד למצבה. ניתן לבחור פונט מעניין אשר גם הוא יתאים יותר לקווי האופי, למשל אותיות כתב עגולות לאדם שנחשב רך באופיו ואוהב אדם. לצד אותיות אפשר להוסיף בחריטה גם ציור המאפיין את המנוח, למשל ציור של תווים אם אהב מוזיקה או נגינה. תוספת כמו אדנית עם צמחיה או גינה מיניאטורית יתאימו לאדם חובב טבע. כך גם מצבה העשויה אבן טבעית וגולמית שצורתה פראית.

אבן ושיש נפתלי היא חברה העוסקת בתחום המצבות מ 1951. זו חברה משפחתית אותה מנהל היום הדור הרביעי. מעבר למקצועיות החברה מקפידה על יחס אישי ואמפתי לכל לקוח והבנה למצבו הרגיש. מוזמנים ליצור קשר

 

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
איך בוחרים נכון ריצוף לבית
יש לריצוף של הבית השפעה רבה על העיצוב, המראה הכללי...
מוזיקה לאירועים דתיים
היהדות עשירה במסורות ובסמלים, וכך גם האירועים בה, אשר מהווים...
איך יוצרים אירוע מרשים ומכובד?
חברות רבות בישראל כבר רגילות לסטנדרטים הגבוהים של אירועי חברה...
התייחסות מחמירה לעבירות אלימות במשפחה- איך הדבר בא לידי ביטוי?
עבירות אלימות במשפחה נתפסות בעיני החוק ובכלל בעיני החברה בתור...
טיפול שורש או לא? אלה הן האפשרויות העומדות
לא מעט אנשים חוששים מטיפול אצל רופא השיניים, ואיך לא?...
משרד עורכת דין אולגה קוטלניקוב
כאשר משרד עורכי דין, כמו המשרד של אולגה קוטלניקוב, מציע תחת...
שינה איכותית ובריאה
על מנת שתוכלו לישון בצורה נוחה במיוחד תוכלו לעשות שימוש...
איך לתכנן פרישה?
לישראלים רבים אין מושג לגבי מצב החיסכון הפנסיוני. בחלק מהמקרים,...
בכל מקום שיש בו צנרת יש פוטנציאל לבעיה
צנרת תקנית לא אמורה לסבול מבלאי או בעיות מיוחדות בתוך...
הסיוע המשפטי ששומר על שלמות המשפחה שלכם
פירוק תא משפחתי יכול להיגרם בגלל סיבות רבות במהלך החיים...