Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

בצל הקורונה: השפעת הנגיף על מחירי הדיור

בצל הקורונה: השפעת הנגיף על מחירי הדיור
מקור shutterstock

נגיף הקורונה השפיע על השוק הכלכלי בישראל ובעולם באופן משמעותי. עסקים התחילו להיסגר בזה אחר זה ונאלצו להיכנס להסגר, וההתאוששות אינה קלה. אנשים רבים איבדו את עבודתם, מספר המובטלים עלה ורבים מעדיפים לחסוך בכסף ולהישאר בבית, עדיין חיים בצל הקורונה. כאשר צריכתם של הלקוחות פוחתת, העסקים הופכים לרווחיים פחות והדבר משפיע גם, איך לא, על שוק הנדל"ן ומחירי הדיור. 

בצל הקורונה: השפעת הנגיף על מחירי הדיור
מקור shutterstock

אז מה יש לנו עכשיו?

כמו בתחומים רבים, בעקבות הקורונה שוק הנדל"ן נמצא בקיפאון. עם כל הנזק הכלכלי שנגרם עכשיו, אנשים רבים אינם יכולים להרשות לעצמם לקנות דירה או אפילו לשכור דירה מרווחת יותר. עם זאת, כאשר הקבלנים רואים שיש ירידה בביקוש, הם מורידים גם את מחירי הדירות. כך שכל מי שיש לו קצת כסף בצד להשקעה בדירה, יכול לנצל את ההזדמנות הזו, שכן ייתכן שמדובר בהזדמנות חד פעמית שאולי לא תחזור. עם זאת, אנשים רבים חיים בחוסר ודאות לגבי המשך תעסוקתם או עתידם הכלכלי, ולכן הם חוששים להשקיע את הכסף בדיור. 

המחירים יורדים אך המשכנתא עולה

לצד ירידת מחירי הדירות, המשכנתא עבור הדיור עולה. הבנקים מבינים את הסיכון הקיים עכשיו במשק, ולכן הם העלו את עלות המשכנתא באחוז אחד. בדרך זו, החזרי המשכנתא גבוהים יותר, וכל משפחה תצטרך לשלם בחודש בין 200 ל-400 שקלים נוספים. אמנם היום באים הבנקים לקראת רוכשי המשכנתא ומוכנים לדחות את ההלוואה בכמה חודשים, ועדיין כל מי שלקח משכנתא לפני הקורונה או במהלכה יצטרך לשלם עליה. השוק הנדל"ן מקווים לחזור לשגרה מהר עד כמה שניתן, גם אם החזרה ההדרגתית תיקח בסופו של דבר כמה חודשים טובים. 

שוק משפיע על שוק

ישנו גורם נוסף שמשפיע על שוק הנדל"ן, והוא שוק ההון. סוחרים רבים בורחים ממניות רבות בשוק ההון ופונים להם לחפש אפיקי השקעה אחרים, וביניהם שוק הנדל"ן. עם זאת, אף על פי שיש עלייה במספר המשקיעים בשוק הדירות, אנשים עדיין חוששים להתחייב ללקיחת הלוואות בגלל המצב הבלתי יציב בשוק העבודה. כמו כן, בהשוואה לשוק ההון שבו גודל ההשקעה ההתחלתי יכול להיות נמוך, הרי שכשמשקיעים בדירה, ולו הזולה ביותר, יש צורך לגייס סכומי כסף גבוהים במיוחד. 

כשהבנייה נפסקת

גורם משמעותי המשפיעה על מחירי הדירות הוא הפסקת הבנייה. בעקבות הקורונה הקבלנים אינם יכולים לייבא חומרי גלם ממדינות שונות, לא ניתן להכניס עובדים זרים וקיים מחסור בכוח עבודה. חוסר הבנייה הזה עלול לגרום למחסור בדירות, ואז הביקוש להן רק יילך ויעלה. 

כשהעבודה חייבת להימשך

אז מה עשו עובדי המשרד בתקופת הקורונה? ובכן, רבים מהם עבדו מהבית דרך זום, אבל בינינו, עד כמה אפשר להתקדם בדרך זו? ולכן, הנהיגו משמרות בתקופת הקורונה ולאחריה. לפיכך, לא מעטים מחפשים עכשיו משרדים להשכרה, כי הם מבינים שדווקא בתקופת המשבר צריך להמשיך ולייצר רווחים. אך מכיוון שבעלי עסקים רבים איבדו רווחים ואפילו נאלצו לפטר עובדים, הם מחפשים משרדים זולים יותר להשכרה. 

מבצעים השוואת מחירים בלחיצת כפתור

היום כבר לא צריך להתרוצץ בין משרדי נדל"ן כדי לבצע השוואת מחירים בין המשרדים השונים להשכרה. הכירו את אתר טאוור לנד, השייך לאחת החברות המובילות ביותר אשר מתמחה בתיווך ושיווק של נכסי נדל"ן. הצוות של החברה מעניק ייעוץ בתחומי המכירה וההשכרה של המשרדים, בייחוד כאשר ישנו חוסר ודאות בולט כל כך בעקבות הקורונה. אז אם אתם מעוניינים לשכור משרד מרווח יותר במטרה להגדיל את הרווחים ולכסות את ההפסדים, אתם יודעים למי לפנות.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
באילו מקרים מומלצת התייעצות עם עורך דין לענייני משפחה?
משפחה היא מקור לנחת וגם בסיס למשאבים חיוניים לחיים. במקביל...
למה לא כדאי לוותר על חיפויים שונים לקירות?
השקעתם לאחרונה לא מעט בעיצוב המחודש של הסלון שלכם? עשיתם...
טיפול בירושה: ממה מתחילים?
כאשר אדם אהוב כמו אחד ההורים הולך לעולמו, זוהי טלטלה...
התעללות בבעלי חיים
לפני שמתעמקים בהיבטים המשפטיים, נדגיש כי התעללות בבעלי חיים היא מעשה...
יום הולדת כבקשתך- איך יוצרים יום הולדת למי שלא אוהב חברים
אם הילד שלכם אינו אוהב חברים באופן מוצהר או בולט...
חברות בדק בית - למה זה חשוב?
כאשר אנו רוכשים נכס, בין אם מדובר בבית פרטי, דירה...
ניו בורן צילומים מקצועיים עם הסטודיו של נסיה
ניו בורן צילומים מי מאיתנו לא נמס כשהוא רואה תמונות של...
הכול על גידור ביתי
בתחום הגידור הביתי אנחנו רואים שהצורך רק עולה עם השנים,...
טיפול מונגש ויעיל למיצוק העור מהבית עם גלי רדיו
אנשים רבים מחפשים אלטרנטיבות לניתוחים קוסמטיים שאינם כוללים חתכים או...
ללמוד מקצוע מבוקש ויצירתי
מקצועות הביוטי למיניהם הם מהמקצועות הטובים ביותר שיש למי יש...