Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

גבעתיים והסינים

גבעתיים והסינים

לפני מספר שבועות הייתה בגבעתיים חגיגה. בלונים אדומים חיוכים וכיבודים. שגריר סין בישראל מגיע אחר כבוד לגבעתיים. לעירנו האהובה. ביקור חגיגי בתיכון קלעי שם נערך הפנינג צבעוני ושמח.

סין היא היום אחת המעצמות הגדולות בעולם. מבחינה כלכלית היא השנייה בחשיבותה אחרי ארצות הברית. ויש האומרים אולי כבר הראשונה…

קרדיט ויקפדיה

אי אפשר היום להתחמק מהקשר עם סין. כמעט הכול "מייד אין צ'יינה"… ולכן אולי כל כך חשוב ללמוד את השפה הסינית, מה שנעשה בהצלחה רבה בתיכון קלעי.

אבל לסין יש עוד פן. אולי ידוע ואולי מוכחש ואולי פשוט אנחנו לא רוצים לדעת… הפרה חמורה של זכויות אדם, מחנות כפייה ל"חינוך מחדש" וקצירת איברים בכפייה מאנשים בעודם בחיים.

נזכיר שבסין שולטת מפלגה קומוניסטית שתפסה את השלטון ב-1949 לאחר מלחמת אזרחים עקובה מדם. מאו טסה טונג שתפס את השלטון, אמר שכדי להשליט את האידיאולוגיה הקומוניסטית יש לגרום לעם לצייתנות מוחלטת. ואיך גורמים לעם עם ציוויליזציה והיסטוריה ארוכה כזו לציות מוחלט בשלטון? משתמשים בשיטות של הפחדה, איומים ורצח. מחסלים את המוקדים של חשיבה ושל תרבות עתיקה כמו דתות ואמונות, ראשי מנזרים, אנשי אקדמיה ואינטלקטואלים. מגמה שהגיעה לשיאה ב- 1966 עם פרוץ ה"מהפכה התרבותית הגדולה"  שנמשכה עשר שנים, עד מותו של מאו. המטרה ב"מהפכה התרבותית הגדולה" הייתה להשמיד את התרבות המסורתית של סין, ובמהלכה נרצחו רבים מאנשי שכבת המלומדים, המשכילים ואנשי הרוח הסיניים.

שלילת חופש הדיבור וחירות האזרח באה לידי ביטוי כואב ב-1989 שאז התרחש טבח הסטודנטים בכיכר טיאננמן, שבמהלכו נרמסו למוות לפי הערכה כ 10,000 סטודנטים באמצעות  טנקים.

קרדיט: מרכז המידע של הפאלון דאפא בישראל

כחלק מהטקטיקה של משטר המשתמש בשיטות של הפחדה ודיכוי, סומנה כל פעם קבוצה אחרת כאויב העם וכך נרדפו עד מוות הטיבטים, הנוצרים והאויגורים, ומאז-1999 נרדפת בסין קבוצה של כ-70-100 מיליון איש, אנשים המתרגלים שיטה רוחנית הנקראת פאלון גונג או פאלון דאפא.

פאלון דאפא היא דרך רוחנית סינית עתיקת יומין של גוף ונפש, המשלבת 5 תרגילים פיסיים פשוטים (החלק הגופני), וחיים ביום יום לפי עקרונות של אמת-חמלה-סובלנות (החלק הרוחני).

המתרגלים נרדפים באכזריות עד היום, הם נעצרים ומוכנסים למחנות ריכוז עם עבודות כפייה, עוברים עינויים קשים ובמקביל קוצרים להם את האיברים בכפייה בעודם בחיים ומוכרים אותם לתעשיית ההשתלות. לאחר מכן גופותיהם נשרפות.

קרדיט: מרכז המידע של הפאלון דאפא בישראל

הפשעים הקשים האלה מתרחשים גם בעיר התאומה של גבעתיים – חארבין, שם הוקמו מחנות כפייה ולצידם בית חולים המבצע השתלות איברים, כשמקור האיברים הם אסירי מצפון המוחזקים במחנות ומהווים "בנק איברים" חי, ואיבריהם נקצרים על פי דרישה.

לחארבין עיר תאומה נוספת – ארהוס, העיר השנייה בגודלה בדנמרק, אחרי קופנהגן. לפני מספר שנים,כלי התקשורת בארהוס דיווחו על רמיסת זכויות האדם בסין ועוררו עניין ציבורי רחב, מה שהוביל לדיון ציבורי בדרישה לניתוק  קשרי הידידות עם חארבין.

במצב עניינים כזה, נשאלת השאלה האם גבעתיים, תהיה מעוניינת להמשיך את קשרי הידידות עם חארבין?

קרדיט: מרכז המידע של הפאלון דאפא בישראל

מאת ד"ר ישראלה יבלונקה

[email protected]

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
עוברים טיפול שורש? כל הדברים אותם כדאי לדעת
טיפול שורש הפך למונח אשר יכול להרתיע לא מעט מטופלים...
ריפודי בדים: הדרך הנכונה לחידוש הריהוט שלכם בלי לקנות חדש
הריהוט משמש כמרכיב מרכזי ובולט בעיצוב הפנים של חלל מגורים...
איך לתכנן נכון את המקום במזוודה לקראת החופשה?
נוסעים לחופשה? המזוודה היא הפרטנרית הצמודה וחשוב לבחור מלכתחילה מוצר...
מתי נבצע החלפת ברך חלקית או מלאה?
החלפת מפרק הברך היא הליך כירורגי נפוץ שיכול לשפר משמעותית...
חגיגה מתנפחת ומתוקה: מדוכני מזון מפתים ועד מתנפחים מלהיבים - הכל להשכרה לאירועים בלתי נשכחים
מתנפחים לקפיצה ולחגיגה עליזה השכרת מתנפחים הפכה לחלק בלתי נפרד מכל...
שתלים דנטליים, המדריך המלא
מה שקורא לו הציבור 'השתלות שיניים' ואנחנו, אנשי המקצוע 'שתלים...
ההשלכות של תאונה על העתיד שלכם מחייבות פיצוי
כל תאונה נושאת בחובה פוטנציאל לנזק מתמשך, גם כאשר מחלימים...
מארז מושלם של פינוקים לגבר
נשים רבות רוצות לשמח את בני הזוג שלהן, אך לא...
מה שחשוב לדעת על גירושין שלא בהסכמה
גירושין הוא תהליך לא פשוט שחשוב לקחת בו דברים רבים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...