Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

גבעתיים עפה לחלל

גבעתיים עפה לחלל
קרדיט: Pixabay

עיריית גבעתיים מפיקה כנס חלל ייחודי לכלל תלמידי/ות ותושבי/ות העיר

גבעתיים פותחת את שנת הלימודים בכנס חלל מקוון בהשתתפות מיטב המומחים והמרצים המתגוררים  והפועלים בעיר. הכנס ישודר ביום חמישי (8.10) בין השעות 16:00-18:00. חלקו החגיגי הראשון כולל ברכות במעמד ראש העיר, מר רן קוניק ,ראש מנהל הנוער והצעירים, הגב' אירית אהרונסון והרצאה פותחת: "שחר עידן החלל היזמי" על ידי היזמת ורד כהן ברזילי ומנכ"לית חברת ""Out of the box. חלק זה יועבר בשעה 16:00 בשידור חי באמצעות ערוצי השידור העירוניים.

בחלק השני אשר יתחיל בשעה 17:00, הצופים הופכים למשתתפים אקטיביים ומתחלקים ל-28 כיתות למידה וסדנאות וירטואליות המחולקות לפי גילאים ומועברות על ידי מיטב הורי, מומחי ומורי העיר. בין נושאי ההרצאות: חדשנות ועתידנות טכנולוגית, לוויינים וננו לוויינים, ההתמחות שלי בנאס"א -עדות והמלצות, מאסטרשף בחלל, חדר כושר בחלל, תכנית החלל של איחוד האמירויות, הצלחות ונפילות בחלל הסובייטי ועוד, בנוסף יתקיימו סדנאות ייחודיות: היפ הופ חלל על ידי סטודיו דנסינג העירוני, סדנת ציור חלליות ורובוטים על ידי עינת יערי ציירת ומורה לאמנות בעיר.

בכנס נוטל חלק גם מצפה הכוכבים-גבעתיים אשר יערוך תצפית בשידור חי על כוכבי צדק ושבתאי. תצפית נוספת תתקיים על ידי המורה אלעד מתיכון שב"צ, בשילוב חידון אינטראקטיבי למשתתפים.

קרדיט: דוברות גבעתיים

את הכנס יזמו עיריית גבעתיים בשיתוף מנהל החינוך, הנוער והצעירים נשים, יזמיות חברתיות ואימהות לילדים במערכת החינוך העירונית, והוא למעשה סנונית ראשונה של תכנית חינוכית נרחבת בשם: "גבעתיים עיר חלל" אשר הושקה לאחרונה בעיר, במסגרתה כל תלמידי העיר ייהנו מתוכניות העשרה ולמידה בתחום החלל והתעופה. השקת התוכנית והכנס תוכננו לפני זמן רב, לפני פרוץ הקורונה ועברו התאמה מיוחדת למרחב הדיגיטלי. על אף עומס העבודה המוטלת על כתפיהם של הצוותים החינוכיים בעיר, ההתגייסות לכנס הייתה מהירה ונרחבת. "מה שעמד מנגד עיננו היה הסגר והילדים שיושבים בחופשת סוכות בבית ללא מענה אינטלקטואלי ורגשי", מספרת אירית אהרונסון. לדבריה, ההשקעה בתוכנית יוקרתית כמו "גבעתיים עיר חלל" היא צעד נוסף, בסדרת צעדים פורצי דרך שהעיר עושה להשבחת תכוניות החינוך העירוניות והצעדתן אל העתיד. התוכנית שמה דגש מיוחד על מיומנויות המאה ה-21, פיתוח כישורי היזמות והחדשנות.

 

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
גישה עדינה לירידה במשקל לאחר לידה
חוויית ההיריון, הלידה והבאת חיים חדשים לעולם היא יוצאת דופן...
הזהב הנוזלי של ישראל
שמן זית ישראלי ידוע באיכותו יוצאת הדופן ובטעמו העשיר. שמן...
הורים זה הזמן לגרום לילדיכם לקחת חלק בקדמה
בנוף הטכנולוגי המתקדם במהירות של היום, הצגת ילדים לרובוטיקה בגיל...
תכנון גינות יוקרה
כל אחד מעוניין שהגינה שלו תשרת אותו ואת משפחתו בצורה...
טכנולוגיה חדשנית בתחום ניקיון רחובות וכבישים לראשונה בגבעתיים
גבעתיים מתחדשת בטכנולוגיה חדשנית בתחום ניקיון הרחובות ונראות פני העיר. פיילוט...
טקס חנוכת מגרש פטאנק ע"ש אריה ילוב
בשבוע שעבר נחנך מגרש פטאנק חדש בגן חיל האוויר על...
התלמידות מפיצות אהבה לותיקי העיר רעננה
מתוך מטרה להאיר קצת ולהפיץ טוב דווקא בימים אלה, תלמידות...
עידו חג'ג', נשיא ברצלונה ובכיר בנטפליקס משקיעים בסטארט-אפ סקילסט שילמד את הילדים שלכם כדורגל מכוכבי ענק כמו לבנדובסקי, מודריץ' רוברטו קרלוס ואחרים.
המהפכה הדיגיטלית שהעולם עובר אינו פוסח על כל התחומים. אוניברסיטאות...
מצדיעים לשורדי השואה
אירוע ההוקרה השנתי לשורדי ושורדות שואה בגבעתיים, נערך בתיאטרון גבעתיים מאות...
פעם שלישית עץ: סבב 3 של פרויקט "אמץ עץ" בגבעתיים יוצא לדרך, במטרה לסייע לבלימת ההתחממות הגלובלית
לאחר הצלחה גדולה בסבבים קודמים של פרויקט "אמץ עץ", במסגרתו...