Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

"הֶסְבֵּר פָּנֶיךָ לָעוֹלֶה" – גרסת גבעתיים: מחלקת הצעירים בעיריית גבעתיים והסוכנות היהודית יוצאים בפרויקט התנדבותי לחיזוק השפה העברית בקרב עולים חדשים

"הֶסְבֵּר פָּנֶיךָ לָעוֹלֶה" – גרסת גבעתיים: מחלקת הצעירים בעיריית גבעתיים והסוכנות היהודית יוצאים בפרויקט התנדבותי לחיזוק השפה העברית בקרב עולים חדשים
צילום מסך ממפגש הזום | באדיבות דוברות עיריית גבעתיים

אלפי עולים חדשים מכל העולם מגיעים מדי שנה לישראל בגפם, כדי להתחיל בישראל את מסלול חייהם החדש. הם משאירים מאחוריהם בני משפחה, חברים, ובמקרים רבים גם קריירה וניסיון מקצועי מכובד. קשיי הקליטה עמם נאלצים העולים להתמודד בשלב המעבר אינם פשוטים: רכישת שפה חדשה, מציאת תעסוקה ודיור, ואפילו התמודדות עם בעיות יומיומיות, כמו פתיחת חשבון בבנק, תשלום חשבון טלפון, בדיקות רפואיות ועוד.

צילום מסך ממפגש הזום | באדיבות דוברות עיריית גבעתיים

השבוע נערכה פגישת התנעה לפעילות משותפת של מחלקת הצעירים של העירייה, ותכנית "בית ברודצקי" מבית הסוכנות היהודית לארץ ישראל; במסגרתה קבוצת צעירים תושבי גבעתיים, התנדבו לשמש חונכים לחיזוק השפה העברית בקרב עולים חדשים. במפגש ההיכרות, קיבלו המתנדבים רקע על העולים משתתפי התכנית, ודגשים להנחלת השפה בקרבם.

 

המתנדבים יפגשו מידי שבוע עם העולים במתכונת מקוונת, ובה יתרגלו את כישורי השפה, בהתאם לנושאים שיבחרו העולים. התכנון הוא לעבור על שיעורי הבית שיקבלו העולים מלימודיהם באולפן, לנהל שיחות אקטואליות, ובהמשך אף לתרגל מטבעות לשון וסלנג. הפרויקט מבוסס על שיחות במסגרת ידידותית ולא פורמלית, במטרה לחזק את השליטה של העולים בשפה. בשלב זה, בהתאם למגבלות הקורונה, המפגשים יהיו מקוונים, באמצעות אפליקציית Zoom או .FaceTime

 

לדברי סיון גולדברג, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הצעירים בעיריית גבעתיים, "לצד המטרה העיקרית של הטמעת השפה העברית כחלק מרכזי בתהליך ההשתלבות בחברה הישראלית, מתנדבי הפרויקט גם מהווים שגרירים של העיר, ובסיום שלב האולפן של העולים, אנחנו תקווה כי לפחות חלקם יבחרו את גבעתיים כעיר מגוריהם הבאה."

 

שי שנקמן, מנהלת מחלקת הצעירים בעיריית גבעתיים, הוסיף כי "מרבית העולים מגיעים לישראל ללא ידע מוקדם של השפה העברית, אשר מהווה את הבסיס החשוב ביותר להשתלבות טובה בישראל, לכן סוג ההתנדבות הזו נחשבת כאלמנט משמעותי בתכנית. גם בפעילות הזו, כמו ברבות אחרות, אנו גאים לשלב סטודנטים מלגאים, אשר רוכשים ניסיון בשיתופי פעולה, קידום פרויקטים חברתיים, וכן היכרות עם קהלים מגוונים."

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
גישה עדינה לירידה במשקל לאחר לידה
חוויית ההיריון, הלידה והבאת חיים חדשים לעולם היא יוצאת דופן...
הזהב הנוזלי של ישראל
שמן זית ישראלי ידוע באיכותו יוצאת הדופן ובטעמו העשיר. שמן...
תכנון גינות יוקרה
כל אחד מעוניין שהגינה שלו תשרת אותו ואת משפחתו בצורה...
טקס חנוכת מגרש פטאנק ע"ש אריה ילוב
בשבוע שעבר נחנך מגרש פטאנק חדש בגן חיל האוויר על...
התלמידות מפיצות אהבה לותיקי העיר רעננה
מתוך מטרה להאיר קצת ולהפיץ טוב דווקא בימים אלה, תלמידות...
עידו חג'ג', נשיא ברצלונה ובכיר בנטפליקס משקיעים בסטארט-אפ סקילסט שילמד את הילדים שלכם כדורגל מכוכבי ענק כמו לבנדובסקי, מודריץ' רוברטו קרלוס ואחרים.
המהפכה הדיגיטלית שהעולם עובר אינו פוסח על כל התחומים. אוניברסיטאות...
פעם שלישית עץ: סבב 3 של פרויקט "אמץ עץ" בגבעתיים יוצא לדרך, במטרה לסייע לבלימת ההתחממות הגלובלית
לאחר הצלחה גדולה בסבבים קודמים של פרויקט "אמץ עץ", במסגרתו...
66
נשים בעבודה חייבות לקבל הגנה משפטית
המציאות של נשים עובדות רבות אינה ורודה ומעולם לא הייתה,...
לשדרג את אופן הבישול בבית
לשדרג את אופן הבישול בבית
אחת מן הדרכים המושלמות והטובות ביותר לשדרג את מראה המטבח...
"מגשרים על סכסוכים": לא שיתפו אותך בסרטון טיק טוק? לא הזמינו אותך למסיבה? בכיתה יש מריבות על מקומות ישיבה?
קורס של מרכז הגישור העירוני בגבעתיים בשיתוף מתנדבי "ידיד לחינוך"...