Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הדיונים בפרק המזון מתוך רפורמה הייבוא מגיעים לישורת האחרונה

הדיונים בפרק המזון מתוך רפורמה הייבוא מגיעים לישורת האחרונה

יו"ר ועדת הכלכלה ביטון שלח את הצדדים להגיע להסכמות עוד היום: אם בזמן הקרוב לא תהייה התקדמות אבקש את התערבות השרים ואנחנו נכריע בהתאם לאינטרס הציבורי.

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ מיכאל ביטון, המשיכה היום את הדיון בפרק המזון מתוך רפורמה הייבוא שבהצעת חוק ההסדרים, זאת לאחר שבישיבה הקודמת שהתקיימה השבוע הוצגו הסכמות בין משרדי הממשלה להחרגת בשר גולמי, חלב גולמי, דבש וביצים טריות מתקני המזהמים וכן החרגת המוצרים הללו בנוסף לפירות, ירקות ודבש מתקני ההדברה. עם זאת נותרו עדיין מספר מחלוקות שמונעות את ההתקדמות לקראת הצבעה על הפרק.

בנוסף להסכמות בנושא המזון מן החי, בהצעה נקבע כי הרפורמה לא תחול גם על מזון ייעודי, תוספי תזונה, מזון לתינוקות, משקאות משכרים, ועלי גת. בדיון היום ביקש היו"ר ביטון להעיר כי, כמו שנעשה בחלקים אחרים של הרפורמה, גם במקרה זה אם ירצה משרד הבריאות להוציא מוצרים מהרשימה הוא יוכל לעשות זאת באופן מהיר וליידע את הכנסת, אך אם ירצה להחריג מוצרים נוספים הוא יצטרך אישור ועדת הבריאות.

עוד נדונה היום הדרישה למסור שורה של דיווחים לכנסת, על מנת לוודא שהרפורמה אכן מתקדמת ותבוצע. שר החקלאות ושר הבריאות יתבקשו לדווחו לוועדה על הסדרת נושא חומרי הדברה על המזונות שהוחרגו והאם תהייה המשך הסדרה על אותם מוצרים. שר הבריאות ושר הכלכלה יתבקשו לדווחו לוועדה על תקני המזון שלא בוטלו ושר הבריאות יתבקשו לדווח לוועדה על הפעלת עיצומים כספיים לפי החוק.

בדיון היום עלו פערים נוספים בין הכללים שיחולו על היבואנים לעומת כללים שיחולו על היצרנים הישראלים. כמו כן עלה חשש מצד היצרנים לכך שיכנסו לארץ מוצרים לא ראויים, בעוד שנציגי ציבור טענו כי הטענות נועדו רק כדי לסרס את פתיחת הייבוא.

לאחר דיון שנמשך כשעתיים החליט היו"ר ביטון לעשות הפסקה ולשלוח את כל הצדדים להגיע להסכמות. "שאף אחד לא ינסה לנצח מישהו בנוק אאוט. שאף אחד לא ינסה להביס מישהו בקידום או בלימת חקיקה באופן דורסני. אנחנו רוצים את הרפורמה הזו, היא יכולה להיות טובה לצרכן. אנחנו רוצים גם לשים לב לבריאות הציבור ופגיעה ביצרנים המקומיים. לכן אבקש לגבש הסכמות שלא יפגעו ביצרנים המקומיים ויניחו את דעתם שהרפורמה הזו תעשה להם טוב. באשר לחקלאות, בין אם מדובר בחלב, בשר, דבש וביצים טריות, צריך להגיע להסכמות עם משרד החקלאות. אנחנו רוצים שייובא לישראל דבש איכותי, אבל לא רוצים פגיעה בעולם ההאבקה. הוצע לאפשר יבוא בהצהרה, תוך שמירה על תקן ישראלי מחמיר על הדבש, כדי לא לפגוע בענף, ואני מבקש להגיע להסכמה בעניין זה", אמר היו"ר ביטון.

הוא הבהיר כי אם בשעה הקרובה לא תהייה התקדמות יבקש את התערבות השרים, ואם עדיין תהייה התגוששות האינטרס הציבורי הוא שהרפורמה תתקדם, ולכן חברי הוועדה יכריעו בהתאם לטובת הציבור והדיון יתחדש עוד הערב.

 

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
טיפול בירושה: ממה מתחילים?
כאשר אדם אהוב כמו אחד ההורים הולך לעולמו, זוהי טלטלה...
מרחבים וגבולות בהתפתחות תינוקות
הבית הוא המקום הראשון שהקטנצ'יק שלכם מכיר בחייו ועל פי...
בחירת חברת הסעות- כל מה שרציתם לדעת
לא מעט אנשים זקוקים לשירותי הסעות כיום. מדובר על שירותים...
מה כוללת עסקת נדל"I?
עסקאות נדל"ן ממלאות תפקיד מכריע בכלכלה ובחיים של אנשים פרטיים....
מה עושים כשיש בעיה בצנרת הביוב?
כולנו חיים בידיעה ברורה שיש לנו מערכות ביוב נהדרות שלמעשה...
מה חשוב לדעת לפני חקירה במשטרה?
כאשר אדם נעצר בגין חשד לביצוע עבירה השלב הראשון בטיפול...
כך תיקחו כל יום הולדת כמה צעדים קדימה
אתם מתכננים לעשות יום הולדת לאחד מבני המשפחה? מדובר על...
הכירו את המעצבת שהופכת בתים לאמנות מגורים
אלה מורגן היא דמות מובילה בתעשיית עיצוב הפנים בישראל, עם...
למה צריך לבצע בדיקות גנטיות?
בדיקה גנטית יכולה לסייע באבחון הפרעות גנטיות או מחלות הנגרמות...
הזהב הנוזלי של ישראל
שמן זית ישראלי ידוע באיכותו יוצאת הדופן ובטעמו העשיר. שמן...