Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הובלת סחורה לחו"ל – איך עושים את זה?

הובלת סחורה לחו"ל – איך עושים את זה?
תמונה באדיבות: pixabay

בשביל להוביל סחורה לחו"ל ניתן להשתמש במערכת תובלה אווירית, ימית או יבשתית ולבחור בין משלח בינלאומי וחברת שילוח גדולה. במאמר הבא נציג את ההבדלים בין השיטות ונסביר כמה זה אמור לעלות

העברת סחורה לחו"ל מתבצעת על ידי שילוח בינלאומי ושירותי הובלה ממדינה למדינה. שירותי השילוח מבוצעים על ידי משלח שפועל כמתווך, ובתחום המסחרי הם מהווים מרכיב חשוב במערך של סחר בינלאומי. בשביל לבחור את הדרך המתאימה לשילוח בינלאומי צריך להתייחס לפרמטרים כמו דחיפות, משקל ונפח הסחורה ומחיר ההובלה ביחס לרווח הצפוי.

מבחינת מחיר, העלות של שילוח בן לאומי נקבעת לפי פרמטרים של סוג הובלה, ארץ מוצא וארץ יעד. ככל שארץ המוצא רחוקה יותר מישראל וההובלה היא של חומרים רגישים, כך סביר להניח שהמחיר יעלה. לזה יש להוסיף את ההבדלים בין מערכות התובלה עצמן ואת היתרונות והחסרונות של עבודה מול חברת שילוח גדולה לעומת משלח בינלאומי עצמאי.

באיזה מערכת תובלה אפשר להשתמש כדי להוביל סחורות?

באופן כללי, מערכת התובלה הבינלאומית מורכבת משלושה סוגי תובלה שונים. הסוג הראשון כולל תובלה אווירית ובה ניתן לבחור בין בלדרות בינלאומית ושילוח אווירי. הסוג השני הוא של תובלה ימית, בה נכללות קטגוריות כמו מטען חלקי, מכולות, מטען קונבנציונאלי והובלת מטענים חריגים.

הסוג השלישי והאחרון הוא של תובלה יבשתית, שכוללת שימוש במשאיות ורכבות למעבר גבול יבשתי. השיטות הנפוצות להובלת סחורה לחו"ל מישראל הן תובלה אווירית וימית, כי מעבר הגבול היבשתי לא רלוונטי מול מדינות האויב שנמצאות בסביבה הגיאוגרפית.

מי שולח עבורכם את הסחורה?

כל אחת מהדרכים המפורטות לעיל משמשת משלח בינלאומי וחברת שילוח בינלאומי בשביל להוביל סחורות לחו"ל עבור הלקוחות. ההבדל הוא שמשלח בינלאומי הוא אדם בעל הסמכה מטעם המכס שעבר לימודים בתחום השילוח ועומד בקריטריונים הנדרשים, בעוד חברת שילוח בינלאומי חייבת לכלול משלח בינלאומי מוסמך אחד לפחות אבל לצדו עובדים אנשים נוספים במחלקות שונות.

במילים אחרות, אדם פרטי או תאגיד שרוצים להוביל סחורה לחו"ל יכולים לבחור בין עבודה מול משלח בינלאומי לבין עבודה מול חברת שילוח בינלאומי, ולכל אפשרות יש יתרונות וחסרונות אחרים. היתרונות של עבודה מול חברת שילוח גדולה הם סגנון עבודה מסודר, אפשרות לאשראי גבוה, מחירים אטרקטיביים ליעדים נפוצים ושירות בכל העולם. החיסרון הוא שכל פעולה מצריכה אישורים נפרדים ואין מענה מיידי, מה גם שאין מענה גמיש לבעיות והטיפול בסחורה פחות אישי.

לשם השוואה, היתרונות של עבודה מול משלח בינלאומי או חברת שילוח קטנה באים לידי ביטוי בשמירה על קשר ישיר, בהתנהלות מול גורם אחד אחראי בלבד ובמענה גמיש במהלך עבודה מול סוכנים מקומיים במדינת היעד. לחילופין, החסרונות הם אפשרויות מוגבלות לאשראי ושאין אופי עבודה אחיד וכל-עולמי.

תמונה באדיבות: pixabay

 

 

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
כדור שלג של הלוואות
במקרים בהם המצב הכלכלי קשה וההוצאות מכבידות, אך המשכורת לא...
איך לתכנן פרישה?
לישראלים רבים אין מושג לגבי מצב החיסכון הפנסיוני. בחלק מהמקרים,...
איך להעביר את המסרים שלכם בדרך אפקטיבית?
תוכן שיווקי יכול לשרת אתכם בכמה פורמטים ואחד המוצלחים והטובים...
לשדרג את אופן הבישול בבית
לשדרג את אופן הבישול בבית
אחת מן הדרכים המושלמות והטובות ביותר לשדרג את מראה המטבח...
וילונות המותאמים למשרדים
וילון משרדי הוא בעל תפקיד חשוב ביצירת סביבת עבודה מקצועית...
איך אני אדע אם הבנק יהיה מוכן לתת לי משכנתא לרכישת דירה
כל אדם שרוצה לבצע רכישה גדולה במהלך חייו, לדוגמא לקנות...
למה כדאי לשים לפני שפותחים תיק השקעות (טיפים)
פתיחת תיק השקעות מוגדרת כפעולה קלה מתמיד. ניתן לפתוח תיקי...
רוצים אריכות ימים? הטופס ממתין לכם בבנק וכדאי להכיר אותו
אחד הטפסים החשובים בניהול חשבון משותף – טופס אריכות ימים...
היתרונות של טיפול מהיר בבעיות דירוג אשראי
דירוג האשראי הוא הכלי החזק ביותר שעומד היום לרשותם של...
למעלה ולמטה: מתי זה נכון לקחת הלוואה
הלוואה היא אחד הפתרונות בסל הכלים של מי שזקוק למימון...