Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הטרדה מינית

הטרדה מינית

הטרדה מינית היא עבירה המיוחסת באופן כולל לכל סוג של פגיעה בהקשר מיני. רבים נוטים לחשוב כי רק מגע פיזי נכלל ונתפס כהטרדה מינית, אך במסגרת החוק היבש, ישנו ספקטרום רחב מאוד של מעשים פוגעים הנכללים תחת הגדרה זו, כמו למשל רמיזות מיניות, הצעה מגונה או חשיפה של הגוף, אחד מאלה הוא הטרדה מינית ומהווה עילה לתביעה.

מה ההבדל בין הטרדה מינית לאונס
אונס הוא ביצוע יחסי מין בכפייה, על ידי גבר או אישה או קבוצה (אונס קבוצתי) באחד מבני המין. החוק מכיר בביצוע אונס כאשר מתקיימת חדירה של איבר מין או כל חפץ זר, אל איבר מינו של אחר, ללא הסכמתו. הטרדה מינית לעומת זאת, אינה תחומה רק לאקט פיזי ברור ואנו למדים זאת גם משם העבירה עצמה, הטרדה מינית. מעשה אשר הטריד, הפריע, הציק לאדם אחר והיה בעל קונוטציה מינית.

אדם אשר הורשע בהטרדה מינית יכול להיות צפוי לעד כשנתיים מאסר בפועל, כאשר תקופת המאסר גדלה במידה ומדובר בהטרדה מינית תוך התנכלות חוזרת ונשנית של המטריד וכאשר מצליחים להוכיח פגיעה בשגרת חייו של המתלונן, עד לתחושה של חיים בפחד והתלת טרור ומורא על אדם אחר, תוך ניצול מעמד, יחסי מרות או כל יחסי גומלין, אשר מנוצלים לרעה באופן מיני על ידי אדם אחר. במקרה כזה צפוי הפוגע לעד 4 שנות מאסר בפועל.

כאשר מדובר בהטרדה מינית של קטין, בניגוד לעבירות מין אחרות, אין החוק היבש עושה אפה ואפה ודין הטרדה מינית בבגיר, שווה להטרדה מינית בקטין. למרות זאת, קיימת התייחסות ברורה, לא רק חוקית אלא גם חברתית וסביבתית, בכל הנוגע לניצול מעמדו של הפוגע בקטין או בחסר ישע.

לא פחות חשוב, באופן בחינת הטרדה מינית, חשוב לקחת בחשבון גם את התיישנות העבירה. הטרדה מינית הינה עבירת עוון ולכם חלה עליה התיישנות של כ-5 שנים מיום האירוע

למרות אי גמישותו של החוק, המושג הטרדה מינית לא תמיד כל כך שחור ולבן, בעיקר כאשר מדובר בהטרדות אשר לא ברור באופן חד משמעי באיזו מסגרת נעשו מהו טיב היחסים בין הנפשות הפועלות. אי פרשנות נכונה של החוק, עלולה להכפיש שלא לצורך שמו של אדם אחר ולכן יש לנקוט משנה זהירות ולמצות את הדין רק בתוך המסגרת המשפטית, תוך ייצוג של עורך דין פלילי הבקיע ברזי החוק.

 

המידע שלפניכם הינו כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
איך הרכב מוסיקלי משפיע על האירוע שלכם?
שיקול חשוב לכל מי שמתכנן אירוע בלתי נשכח הוא האם...
מוזיקה לאירועים דתיים
היהדות עשירה במסורות ובסמלים, וכך גם האירועים בה, אשר מהווים...
הורים זה הזמן לגרום לילדיכם לקחת חלק בקדמה
בנוף הטכנולוגי המתקדם במהירות של היום, הצגת ילדים לרובוטיקה בגיל...
מצדיעים לשורדי השואה
אירוע ההוקרה השנתי לשורדי ושורדות שואה בגבעתיים, נערך בתיאטרון גבעתיים מאות...
מכללת קוד והייטק לילדים
העולם משתנה במהירות, והטכנולוגיה מתקדמת מהר יותר מאי פעם. מה...
טבע אורבני בעין העדשה
נמרוד שחם, הדס צורף ועדי זהר הם הזוכים בתחרות "צילום...
הדשן בגן רבקה ירוק יותר. לראשונה בגבעתיים: קומפוסטר לשימוש חופשי של התושבים
היחידה לקיימות באגף שפ"ע הקימה את המדשן (קומפוסטר) העירוני הראשון...
איך לבחור מסעדה חלבית בצפון?
תחילה, ניתן לומר באופן חד משמעי כי בעת בה אנו...
גוזרים את הסרט: מתחם גני הילדים החדש נחנך באופן רשמי
רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: " מדובר במבנה מודרני בעל...
קרקע פורייה לתחילתה של ידידות מופלאה
מחזור נוסף של הפרויקט המוצלח "מרפסות פורחות בגבעתיים" יוצא לדרך לאור...