Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הילדים באמצע: איך נקבעים דמי המזונות?

הילדים באמצע: איך נקבעים דמי המזונות?

ההחלטה להביא ילדים לעולם בהחלט משנה את החיים. עכשיו, כשאתם הורים, אתם אמורים לדאוג לכל הצרכים הבסיסיים של הקטנטנים – מהאוכל ועד החינוך, מהבגדים ועד לקבלת טיפול רפואי הולם. זוהי לא רק החובה המוסרית שלכם, אלא דרישה של החוק בישראל. במילים אחרות, גם אם החלטתם לפרק את התא המשפחתי אתם לא פטורים מהשתתפות בהוצאות הטיפול בילד, ובמקרים מסוימים אף תוכלו לבקש הקלה ולהפחית את הסכום שייקבע לכם. כדי לדעת בדיוק כיצד זה עובד, מומלץ לפנות אל משרד עו"ד אילן גבע.

הילדים באמצע: איך נקבעים דמי המזונות?

חובת ההורים: לדאוג לצרכי הקטין

החוק בישראל בהחלט ברור. ההורים הם אלה שאמורים לדאוג לכל צרכיו של הילד, לרבות מימון צרכי החינוך וההכשרה שלו לעבודה, והם נדרשים לדאוג למזון ולביגוד. אלה הם רק חלק מהצרכים הבסיסיים של הקטין, כמובן, והדאגה להם אינה תלויה בשאלה האם ההורים נשואים או לא. במילים אחרות, גם אם החלטתם לסיים את פרק א' ולהמשיך הלאה בחייכם, הילדים עדיין זקוקים לכם, ובמקרים רבים מוגשת תביעת מזונות ילדים כדי להבטיח תשלום חודשי שיכסה ולו חלק מההוצאות הבסיסיות הללו. כמובן שרצוי להגיע לתהליך המשפטי בליווי עו"ד המתמחה בדיני משפחה, וזהו הייעוץ המקצועי שמעניק עו"ד אילן גבע ללקוחותיו הרבים לאורך השנים.

הסדרי משמורת

במסגרת הליך הגירושין יש משמעות עצומה לקביעת הסדרי המשמורת או להגדרת הסדרי השהות של הילדים במחיצת הוריהם, ואין ספק שיש לנושא הזה השפעה אדירה על הילדים ועל ההורים. כדי לעשות את זה נכון מומלץ להיעזר בשירותיו של עו"ד גירושין שיוכל לסייע לכם להפיק את המקסימום מההליך המשפטי, ולהשיג את המטרות שלכם. כך, גם אם אנחנו בוחרים להאמין שהפרידה הזו תתבצע ברוח טובה ועם חיוך על הפנים, עדיין נהיה ערוכים לרגע שבו הקרב יתחיל והכפפות יוסרו. למרבה הצער, זה בהחלט יכול לקרות.

דמי המזונות

כאמור, זוהי אחריות ההורים לדאוג לצרכי הקטין, זה שלא יכול לממן בעצמו את הוצאות הלימודים, האוכל או הבריאות. במקרים רבים נקבעים דמי המזונות על ידי שופט, אבל בהחלט ניתן לבקש הפחתת מזונות בעקבות שינויים מהותיים. למשל, הורה ששכרו נפגע באופן ניכר ובהתאם גם היכולת הכלכלית שלו מוגבלת יותר, יוכל לבקש (ולקבל) הפחתה בתשלום המזונות שנקבע.

נכנסים לתהליך בעיניים פקוחות

בשלב הזה התמונה בוודאי ברורה. עו"ד משפחה יכול לעזור לכם להתמודד עם כל המרכיבים הנלווים לתהליך הגירושין – מחלוקת הרכוש, תביעת כתובה ועד לקביעת הסדרי ראייה על הילדים ותשלום דמי מזונות. אתם מוזמנים לפנות כבר עכשיו לקבלת ייעוץ משפטי במשרד עו"ד אילן גבע בטלפון 073-7765553.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
מה שחשוב לדעת על גירושין שלא בהסכמה
גירושין הוא תהליך לא פשוט שחשוב לקחת בו דברים רבים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...
קייטנת גלישה תל אביב
בזכות הממשק הארוך שיש לתל אביב עם חוף הים אפשר...
למה חשוב לפנות אל עורכי דין גירושין בקריות בשלב מוקדם ככל האפשר?
לכאורה, במאה ה-21 גירושין הם לא אירוע דרמטי. על-פי סטטיסטיקות...
חלוקת רכושו של בעל נכסים רבים- רק בעזרת עו"ד מומחה בתחום
במיוחד כאשר מדובר על אדם אמיד ובעל רכוש רב חלוקת...
כדור שלג של הלוואות
במקרים בהם המצב הכלכלי קשה וההוצאות מכבידות, אך המשכורת לא...
מה כדאי לדעת לפני שעושים קעקוע?
קעקוע הוא מסוג אותם הדברים שרבים מאיתנו חושבים עליהם במהלך...
כך תיקחו כל יום הולדת כמה צעדים קדימה
אתם מתכננים לעשות יום הולדת לאחד מבני המשפחה? מדובר על...
עבירה פלילית מהי
עבירות פליליות מתגבשות על ידי מעשים שפוגעים בערכים חברתיים מוגנים...
תביעת לשון הרע – מה באמת אומר החוק הנושא?
לא אחת קורה שאנשים נפגעים אחד מהשני, ולעיתים הסיבה לפגיעה...