Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

המלכודת של פוליסות הביטוח המוזלות לאופנועים – חוות דעת של עורך דין תאונות אופנוע

המלכודת של פוליסות הביטוח המוזלות לאופנועים – חוות דעת של עורך דין תאונות אופנוע
קרדיט: unsplash

אחד התסכולים הגדולים שיש לי בתור עורך דין תאונות אופנוע ותיק הוא מה שנתפס בעיניי כמעשה מרמה מוחלט, מכירתן של פוליסות ביטוח חובה לאופנועים הכוללת תניה בדבר השתתפות עצמית. הישראבלוף הוא כזה: חברת הביטוח, בדרך כלל "הפול", מציעה ולעיתים אף ממליצה בחום רב מדי לאופנוען המגיע לרכוש ביטוח חובה עסקה במסגרתה האופנוען יקבל הנחה של 30% מעלות הפוליסה השנתית ותמורת סכום זה יוותר ככל ותקרה לו תאונה על שכר שבוע ראשון להיעדרותו מהעבודה ועל 25,000 ₪ מרכיב הפיצוי בגין הנזק הלא ממוני (כאב וסבל). המשמעות היא שברבות מן התאונות ה"קטנות" מוותר האופנוען על כל הפיצוי המגיע לו (גם אם הוא עשה כמה תאונות באותה שנה) ובגדולות הוא מפסיד כ 25,000 ₪ + שבוע שכר.

קרדיט: unsplash

כל עורך דין תאונות אופנוע מכיר את התסכול אותו חש האופנוען ברגע שהוא פונה לעורך הדין מתוך רצון להגיש תביעת נזקי גוף בתאונת דרכים ומגלה לתדהמתו שמה שנאמר לו בזריזות ע"י פקידת הביטוח, ללא שהבין עד הסוף למעט ההבנה כי הוא מקבל הנחה, היה פח בו נפל. אלא שאז הוא מבין כי העוקץ שנעשה לו היה כפול. באותו מעמד בו הוצעה לו ההנחה הציעה פקידת הביטוח פוליסת ביטוח המתיימרת להשלים את אותה פוליסה בעלת מום בה היא מתחייבת לשלם פיצוי במקרה של שבר מתאונה. הפוליסה הזו "אוכלת" חלק מההנחה שכן היא עולה כסף, אולם אין מה כדי להועיל לאותו אופנוען שנחבל חבלות יבשות או נפצע פצעי שפשוף אשר הותירו לו צלקות. לך תסביר לו שבסוף גם בקושי קיבל הנחה וגם לא מקבל פיצוי…

אז מה ההמלצה של עורך דין תאונות אופנוע לגבי רכישת ביטוח חובה?

קודם כל, להימנע מלרכוש את הפוליסות המוזלות המוצעות לרוכבי אופנועים וקטנועים. מספיק שתעשו תאונה לא קשה אחת לעשר שנים ותצאו מופסדים מהעסקה הזאת. בביטוח חובה רוכשים את הטוב ביותר. ככל ואתם רכשתם ביטוח מוזל הכול תניית השתתפות עצמית, שדרגו אותו עוד היום, אפילו אתם נמצאים באמצע שנת הביטוח, אף אחד לא מבטיח לכם שלא תעברו תאונה בתקופה שנותרה עד לתום הביטוח. הפיצו את הבשורה לכל רוכב אופנוע או קטנוע באתם מכירים, לרכוש רק ביטוח חובה מלא. כאשר מי מחבריכם יידרש להגיש תביעת נזקי גוף מתאונת דרכים הוא יברך אתכם.

הימנעו מקניית מוצרי ביטוח "משלימים" וזולים. אין קונים מוצר פגום אחד כדי להשלים אותו עם מוצר מוזל אחר כדי לייצר יחד פטנט מוזל. זה לא עובד. יש קאץ' –  פשוט אין לכם את הכלים לזהות אותו. סמכו עליי, "רק" מעל עשרים וחמש שנים בהם אני נותן שירות של עורך דין תאונות אופנוע.

על הכותב

תאונות אופנוע הינם תאונות דרכים בעלות מאפיינים ייחודיים. הפגיעות בתאונות אלה הינן פעמים רבות בדרגות חומרה גבוהה ביותר ולעיתים אף קטלניות. דווקא משום כך ישנה חשיבות להיות מלווה על ידי עורך דין תאונות אופנוע בכיר ומנוסה, אשר מכיר את ההיבטים השונים של התאונות האלה, מן הצד הביטוחי, מן הצד הרפואי וכמובן ההיבט המשפטי על כל הזכויות אותן ניתן למצות מול הגורמים השונים. עורך דין קובי שפירא הוא עורך דין נזקי גוף משנת 1995. עם ניסיון של מעל 10,000 מקרים שונים בהם סייע משרד עו\"ד קובי שפירא לנפגעי גוף מתאונה, בהם נפגעי תאונות אופנוע רבים, מוכר עו\"ד קובי שפירא כבעל מוניטין איכותי והינו עורך דין תאונות אופנוע מן המובילים בתחום.

המאמר נכתב על ידי עו"ד קובי שפירא, בעלי משרד עורכי דין מוביל בתחום נזקי גוף מתאונה. קובי שפירא הינו עורך תאונות דרכים משנת 1996 ועוסק בלעדית בייצוג נפגעי גוף מתאונות מכל הסוגים. לעו"ד קובי שפירא ניסיון של מעל 11,000 מקרים ומעל 99.5% הצלחה!

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
מה שחשוב לדעת על גירושין שלא בהסכמה
גירושין הוא תהליך לא פשוט שחשוב לקחת בו דברים רבים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...
קייטנת גלישה תל אביב
בזכות הממשק הארוך שיש לתל אביב עם חוף הים אפשר...
למה חשוב לפנות אל עורכי דין גירושין בקריות בשלב מוקדם ככל האפשר?
לכאורה, במאה ה-21 גירושין הם לא אירוע דרמטי. על-פי סטטיסטיקות...
חלוקת רכושו של בעל נכסים רבים- רק בעזרת עו"ד מומחה בתחום
במיוחד כאשר מדובר על אדם אמיד ובעל רכוש רב חלוקת...
כדור שלג של הלוואות
במקרים בהם המצב הכלכלי קשה וההוצאות מכבידות, אך המשכורת לא...
מה כדאי לדעת לפני שעושים קעקוע?
קעקוע הוא מסוג אותם הדברים שרבים מאיתנו חושבים עליהם במהלך...
כך תיקחו כל יום הולדת כמה צעדים קדימה
אתם מתכננים לעשות יום הולדת לאחד מבני המשפחה? מדובר על...
עבירה פלילית מהי
עבירות פליליות מתגבשות על ידי מעשים שפוגעים בערכים חברתיים מוגנים...
תביעת לשון הרע – מה באמת אומר החוק הנושא?
לא אחת קורה שאנשים נפגעים אחד מהשני, ולעיתים הסיבה לפגיעה...