Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הפנינג טעימות לילדי הגנים והוריהם, לקביעת תפריט הצהרונים להמשך שנה"ל !

הפנינג טעימות לילדי הגנים והוריהם, לקביעת תפריט הצהרונים להמשך שנה"ל !
עיריית גבעתיים

באירוע, אשר חל בתאריך 29/11 בשעה 17:30-19:30 בתיאטרון גבעתיים, השתתפו כ-150 טועמים, הורים וילדים מכל רחבי העיר וקבעו יחד מה הם יאכלו בשנה הבאה.

אורלי עזרתי מנהלת תחום הצהרונים במנהל החינוך : "מדובר באירוע חוויתי, אשר משתף את ההורים בסיטואציה שאותה חווה הילד בגן ומביאה לידי ביטוי, עד כמה שניתן, את טעמם האישי של הילדים ורצונותיהם של ההורים בכל הנוגע לארוחת הצהריים במסגרת הצהרונים."

 

הפנינג טעימות לילדי הגנים
עיריית גבעתיים

ילדי הצהרונים העירוניים בגבעתיים, הוזמנו יחד עם הוריהם לאירוע טעימות יחיד במינו בו יכלו להחליט מהן המנות העדיפות עליהם, זאת במסגרת תהליך השינוי הכולל שעוברת העיר בשנה אחרונה, אשר במרכזו מעבר לתזונה בריאה ומוקפדת.

"החלטנו לשים את הילדים במרכז, לתת להם מקום לקחת חלק, לטעום ולהביע את דעתם" מסביר צור טהון, האחראי על ההזנה מטעם מנהל החינוך בעיר. "הילדים הם הלקוחות, וככאלה, יש להם צרכים והעדפות משלהם. אנחנו נקפיד על איכות המזון וההרכב התזונתי שלו, והם בשיתוף הוריהם יחליטו מה מבין האופציות הם מעדיפים לאכול בארוחת הצהריים. בדיוק כמו שאנחנו, המבוגרים, עושים".

במסגרת המכרז שפרסמה העירייה להפעלת הצהרונים בגבעתיים, הוחמרו מאוד הדרישות בנושא איכות המזון. מזון מעובד הוצא התפריט לחלוטין והושם דגש על מזון טרי, מגוון ובעל הרכב תזונתי המותאם לגילאי הילדים.

הפנינג טעימות לילדי הגנים
עיריית גבעתיים

התהליך כולו כולל גם חינוך לאכילה נכונה ולאורח חיים בריא ובאירוע עצמו שולבה הפעלת ילדים בנושא אכילה בריאה ונכונה. החברות שנבחרו להפעיל את הצהרונים בעיר, זכו לעשות זאת רק לאחר שהתחייבו לעמוד בסטנדרטים המתבקשים, הכוללים גם הקצאת משאבים להדרכה וליווי הצוותים בנושא תזונה בריאה. "גילינו שאם מסבירים לילדים בשפה שלהם למה זה חשוב לאכול בריא, ואם הצוות של הצהרון מהווה מודל חיקוי בעניין, יש נכונות רבה יותר מצדם להתנסות בטעמים חדשים" מסבירה אירית אהרונסון ראש מנהל חינוך האחראית על הפעלת הצהרונים בעיר.

הפנינג טעימות לילדי הגנים
עיריית גבעתיים

לצד הטועמים הצעירים והוריהם,  ישבו גם אנשי מנהל החינוך שהגיעו לטעום ולהיות חלק מהחוויה כולה.

במהלך האירוע הקהל הגיע לרחבת הכניסה של תאטרון גבעתיים, שן נותבו כל הורה וילד לחברת הקייטרינג שמשויכת לגן שלהם, כך יטעמו את המזון המיועד לגן אליו משויך הילד. הטועמים ניגשו למזנונים, לצד כל מנה הוצב שילוט הסבר על המנה, שם המנה וההרכב התזונתי. במקום הסתובבו דיאטניות ואנשי מקצוע אשר ענו לשאלות הטועמים במהלך האכילה.

לאחר שטעמו את המנות, הילדים וההורים הביעו חוות דעת מפורטת על כל מנה ומנה על פי פרמטרים שונים כגון טעם, צורה, ריח, עד כמה הם חושבים שהמנות בריאות ועוד. לאחר שיסוכמו כל התוצאות אנשי המקצוע יקבעו את התפריט לשנת הלימודים הבאה.

הפנינג טעימות לילדי הגנים
עיריית גבעתיים

"אנו פועלים נמרצות לשיפור איכות הצהרונים בעיר בכלל, ונושא התזונה בצהרונים הוא אחד הנושאים עליו החלטנו לשים דגש ולהקצות לו משאבים. בין היתר הגברנו השנה עוד יותר את הפיקוח על מפעילי הצהרונים ועל חברות הקייטרינג וכעת אנו פועלים בשיתוף עם הילדים וההורים במטרה לקבוע ביחד את התפריט האידאלי.  זו הייתה הזדמנות מצוינת עבורנו לשמוע מקרוב את הקולות מהשטח ולנסות לשלב ברמה האופטימאלית בין אוכל בריא לאוכל טעים שמותאם לילדים" מסבירה אירית אהרונסון, ראש מנהל החינוך הנוער והצעירים.

רן קוניק ראש עיריית גבעתיים מסכם: " אני שמח שילדי העיר טועמים ומביעים את דעתם בנחרצות ושמחתי לגלות שההורים מגויסים לתהליך החשוב. זוהי ללא ספק מהפיכת תזונה בצהרונים ולו מעצם תפיסתנו את הילדים עצמם כמובילי השינוי. שדרוג איכות המזון בצהרונים הוא חשוב, אך הוא רק חלק מתהליך כולל של קידום החינוך של ילדי העיר לאכילה נכונה ושמירה על אורח חיים בריא, דבר המצוי בראש סדרי העדיפויות שלנו."

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
ההשלכות של תאונה על העתיד שלכם מחייבות פיצוי
כל תאונה נושאת בחובה פוטנציאל לנזק מתמשך, גם כאשר מחלימים...
מארז מושלם של פינוקים לגבר
נשים רבות רוצות לשמח את בני הזוג שלהן, אך לא...
מה שחשוב לדעת על גירושין שלא בהסכמה
גירושין הוא תהליך לא פשוט שחשוב לקחת בו דברים רבים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...
קייטנת גלישה תל אביב
בזכות הממשק הארוך שיש לתל אביב עם חוף הים אפשר...
למה חשוב לפנות אל עורכי דין גירושין בקריות בשלב מוקדם ככל האפשר?
לכאורה, במאה ה-21 גירושין הם לא אירוע דרמטי. על-פי סטטיסטיקות...
חלוקת רכושו של בעל נכסים רבים- רק בעזרת עו"ד מומחה בתחום
במיוחד כאשר מדובר על אדם אמיד ובעל רכוש רב חלוקת...
כדור שלג של הלוואות
במקרים בהם המצב הכלכלי קשה וההוצאות מכבידות, אך המשכורת לא...
מה כדאי לדעת לפני שעושים קעקוע?
קעקוע הוא מסוג אותם הדברים שרבים מאיתנו חושבים עליהם במהלך...
כך תיקחו כל יום הולדת כמה צעדים קדימה
אתם מתכננים לעשות יום הולדת לאחד מבני המשפחה? מדובר על...