Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הקמת בריכות שחיה מבטון

הקמת בריכות שחיה מבטון
קרדיט: ערוגת הבושם – שירותי גינון, פיתוח סיבבתי והקמת בריכות שחיה

כידוע כל הקמת בריכת שחיה פרטית בחצר הבית תשדרג את איכות החיים של הדיירים ותעלה את ערך הבית משמעותית. בטרם כל הקמה של בריכות שחיה ביתיות, יש לעשות תכנון נכון ומוקפד שיתאים לכל תנאי השטח הקיימים. כיום יש מבחר של סוגי בריכות ביתיות שעשויות מחומרי גלם שונים, אולם אחת הבחירות האיכותיות של בריכה פרטית היא הקמת בריכות שחיה מבטון, בריכה זו היא בעלת תשתית חזקה ואיתנה במיוחד, שתחייב תכנון מהודק של יועצים ואנשי מקצוע שעוסקים בתחום עיצוב, הנדסה ואדריכלות נוף. במאמר לפניכם נרחיב אודות בריכה ביתית מסוג בטון ועל כל השלבים החשובים בהקמתה. 

הקמת בריכות שחיה מבטון
קרדיט: ערוגת הבושם – שירותי גינון, פיתוח סיבבתי והקמת בריכות שחיה

החלום כמעט של כולנו

בשנים האחרונות נהייה יותר ויותר עדים לבתים פרטיים שהצליחו להגשים חלום ולהקים בחצר הבית שלהם בריכה פרטית שניצבת לצד מדשאה מוריקה וצמחייה צבעונית. לרבים מאתנו משאלה זו נשארת בגדר חלום, כשלמעשה מדובר בפעולה שניתן להגשים אותה בעלויות פחותות, היום יותר מאשר בעבר, בעוד שהקמתה תעלה את ערך הבית בצורה משמעותית. עלויות בריכות שחיה ביתיות יכולות להתחיל בעשרות אלפי שקלים ולהגיע למאות אלפי שקלים, הכל בהתאם לגודל הבריכה, לסוג הבריכה, בהתאם לכל עבודת הגימור והתוספות, האביזרים והמערכות הנלוות. כמו כן, גם עלות התחזוקה של בריכות שחיה ביתיות נחשבת להרבה יותר זולה ממה שהיה נהוג להוציא בעבר וכן כל המערכות הנלוות של חשמל ומים התחדשו והפכו להרבה יותר חסכניות וירוקות.

השלבים בהקמת בריכות שחייה בטון

– השלב הראשון בהקמת בריכות שחיה מבטון  הוא התכנון – שלב התכנון יעסוק בעיקר בהיבט האדריכלי של הבריכה כשהוא מספק דגש לכל אלמנט כמו: בטיחות, היתרים, גבולות הבריכה, הקונסטרוקציה וכל חומרי האיטום שיידרשו בכל אחד מהשלבים. רק לאחר מכן יהיה ניתן לבצע הערכה של עלויות.

– השלב השני תחילת הביצוע – שלב זה מתחיל בבדיקה מוקפדת של סוג הקרקע שמאפיינת את החצר, בה יחפרו ויקימו את הבריכה.  

– השלב השלישי חפירה של הקרקע – בשלב זה מתחילים לחפור באדמה ומרכיבים את יציקת הבריכה שאותה בחרו, שזה בעיקר הרצפה וקירות הבריכה. בשלב זה דואגים לאיטום הרמטי של הבריכה עם חומרים משפרי אטימות. 

– השלב הרביעי הוא שלב מקצה שיפורים – בשלב הזה סוגרים את כל קירות האוויר שנוצרו במהלך עבודת האיטום באמצעות חומרים ייעודיים, משייפים ומסירים כל בליטה. 

– השלב החמישי הינו בדיקת אטימות ראשונית – בשלב הזה סותמים את כל מעברי המים וממלאים את הבריכה עד לגובה גלישה ומבצעים בדיקה של נזילת מים. חשוב לציין שבשלב זה יש להתייחס לאידוי הטבעי לפי העונה ולשטח את הפנים של הבריכה. אם תמצא חריגה בחוסר של מים מלבד האידוי הטבעי, צריך לטפל בדופן של הבריכה או בכל מקום שבו נמצאו הליקויים ולאחר מכן נעשית בדיקת אטימות נוספת.  

– השלב השישי עבודות הגמר – עבודות שכוללות ביצוע של טיח אוטם, שנועד ליישר בצורה מושלמת והרמטית את כל הקירות של הבריכה ואת המשטח שלה. בסיום כל עבודות הטייח מתחילים לנקות ניקיון יסודי את כל פנים הבריכה.  

– השלב השביעי והאחרון בהקמת בריכות שחיה מבטון הוא תיאום עם בעלי המקצוע שאחראים לביצוע הרכבה של כל האביזרים שמתלווים למערכת הבריכה כמו: תאורה, רמקולים, משאבה וכדומה. בתום כל עבודות הגמר הללו ולאחר שלושה ימים בהם הסתיימו כל עבודות החיפוי, ממלאים את הבריכה עד הסוף ומבצעים בדיקה מקיפה של כל המערכות הנלוות של הבריכה שאכן פועלות כשורה ובדיקות איטום ובטיחות אחרונות מוקפדות ביותר.

המאמר נכתב באדיבות ערוגת הבושם – שירותי גינון, פיתוח סיבבתי והקמת בריכות שחיה
https://www.pond.co.il/ טלפון: 050-7490049

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
צאו למסע מסביב לעולם
תמיד רציתם להיכנס לעולם השקעות הנדל״ן אבל השוק בארץ רווי...
רדיקולופתיה: מה זה?
היכולת של הגוף שלנו לתקשר עם המוח שלנו מתבצעת על...
הכול על המטבח המודרני שכדאי לכם להזמין
מטבחים מודרניים הפכו בשנים האחרונות לאופציה שאי אפשר להתעלם ממנה....
טרנספורמציה של המרחב - על הבניה החדשה
בעולם מודרני ואורבני כמו שלנו, כאשר האוכלוסיה מתרכזת ברובה סביב...
כך תעניקו לבית שלכם מראה יוקרתי
אם תמיד חלמתם על אחוזה מפוארת עם המון חדרים, נברשות...
כמה טיפים לבחירה של מעצבת פנים מצויינת
יש תחומים בהם אנחנו פשוט לא מעוניינים להתפשר. יש נקודות...
המשפחה מחייבת טיפול מקצועי
אין אדם שלא נדרש במידה זו או אחרת למחשבה על...
מדריך מקוצר לרכישת עגילי זהב ויהלומים
עגילי זהב ויהלומים הם תכשיט יוקרתי ומועדף על נשים רבות...
איך פותרים בעיות איטום בגג של בניין
חשיפה תמידית לנזקי מזג האוויר יוצרת בלאי טבעי בכל סוגי...
הוט אנרג'י: חברת הוט נכנסת לשוק החשמל עם ההנחה הגבוהה ביותר בארץ
חברת HOT הודיעה לאחרונה כי היא עתידה להשיק בטווח הזמן...