Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

התחנה לטיפול משפחתי וזוגי של עיריית גבעתיים עבר למשכנו החדש

התחנה לטיפול משפחתי וזוגי של עיריית גבעתיים עבר למשכנו החדש
עיריית גבעתיים

ביום שלישי 11.2.20 התקיים טקס חגיגי לחנוכת משכנו החדש והמשופץ של המרכז לטיפול זוגי ומשפחתי הפועל תחת האגף לשירותים חברתיים בעיריית גבעתיים. הטקס התקיים במעמד ראש עיריית גבעתיים רן קוניק ובהשתתפות הרב הראשי לגבעתיים פנחס אדרי, סגני ראש העיר אור לי ניב ומושיק גולדשטיין, מנכ"ל העירייה, יורם פומרנץ, עובדי האגף לשירותים חברתיים בראשות מירי פרחי, אורחים ושותפים.

התחנה לטיפול משפחתי וזוגי של עיריית גבעתיים עבר למשכנו החדש
עיריית גבעתיים

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק ציין כי עיריית גבעתיים שמה לה למטרה לשפר ולהנגיש את כלל השירותים לתושבים. העברנו את פעילות התחנה למקום משופץ, מזמין ומרווח על מנת שהטיפול והסיוע למי שזקוק לו יהיה במקום נעים ובעל תנאים אופטימליים.

קהל היעד של התחנה הם משפחות ויחידים תושבי העיר אשר חווים משברי חיים, או קשיים ביחסים בתוך המשפחה כגון: גירושין, אובדן, יחסי הורים ילדים מורכבים ועוד.

בתחנה צוות של מטפלים מנוסה והתפיסה הטיפולית שעומדת מאחורי הפעילות היא תפיסה מערכתית הרואה את כל המשפחה והיחסים בתוכה. תפסה זו בטיפול מהווה פעמים רבות גורם המסייע במניעה וצמצום משברים קשים במשפחה, צמצום מצבים של אלימות במשפחה, הפחתת קונפליקטים בין הורים לילדים, מנעת קונפליקט גירושין ועוד.

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק שירותים חברתיים עו"ד יעקב שטרן ציין כי: "חג אמיתי למערך השירותים החברתיים בגבעתיים.  יש כאלו שפועלים בהצלחת חיים פיזית ויש כאלו הפועלים להצלת חיים רגשית- חברתית. וזה מה שצוות אנשי התחנה עסוק ופועל בו כבר עשרות בשנים: סיוע וייעוץ בהתמודדות עם קשיים  ואישיים ומשפחתיים. תודה ענקית לכל  שטרח ופעל שנגיע לרגע זה של חנוכת התחנה והיחידה הקהילתית במבנה החדש והמרשים שיביא לשיפור השירות לתושב".

 • הכנה וייעוץ לפני / לקראת נישואין: מתן שרותיי ייעוץ וטיפול מקצועיים ואיכותיים לזוגות ובודדים המתלבטים, מהססים, ומתקשים בקבלת החלטות בעניין "הבחירה הנכונה" והנישואין.
 • סיוע בהתמודדות עם משברים ובעיות בחיי הנישואין: מתן שרותיי ייעוץ וטיפול מקצועיים לזוגות נשואים שנקלעו למשבר המאיים על שלום המשפחה והנישואין.
 • סיוע למשפחות בהתמודדות עם משברים ואירועים טראומטיים במשפחה. אובדן, בגידות מחלות, נכויות, אבטלה ועוד.
 • סיוע להורים בהתמודדות עם קשיים בחינוך וגידול ילדיהם: התמודדות עם בעיות תפקוד והתנהגות של ילדים ע"י טיפול מערכתי במשפחה והדרכה הורית.
 • סיוע בהתמודדות עם משברים נורמטיביים של מעגל החיים: "הזוגיות", הולדת הילד הראשון – מעבר להורות, תכנון המשפחה, גיל ההתבגרות, "הקן המתרוקן" וכד'.
 • סיוע בהתמודדות עם משברי פרוד וגירושין.
 • "גישור" – גירושין בהסכמה. סיוע בעריכת הסכם גירושין כולל המסייע לבני הזוג לגבש הסכם גירושין מתאים, מניעת הליכים משפטיים ומאבקים מתמשכים, יקרים, חסרי תכלית, הגורמים נזקים נפשיים חברתיים וכלכליים לשני בני הזוג ולילדים. סיוע בשמירת קשר "הורי" תקין ומסודר (על בסיס זמני שהות) בין שני ההורים לילדים. השירות ניתן ע"י מגשרים מוסמכים מתחום הטיפול והמשפטים.
 • סיוע למשפחות וזוגות בנישואים שניים.
 • תאום הורי – עבודה עם הורים גרושים הנמצאים בקונפליקט גבוה.
 • טיפול והתערבות באובדן ושכול במשפחה.

 

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
מאפיין אדריכלי מרשים
חיפוי קיר מעץ הוא מאפיין אדריכלי מכובד המעניק לכל חלל...
איך להעביר את המסרים שלכם בדרך אפקטיבית?
תוכן שיווקי יכול לשרת אתכם בכמה פורמטים ואחד המוצלחים והטובים...
מגוון עיסויים מקצועיים
ייתכן שמגוון האפשרויות של דירות דיסקרטיות לא יהיו זמינות בכזו...
גישה עדינה לירידה במשקל לאחר לידה
חוויית ההיריון, הלידה והבאת חיים חדשים לעולם היא יוצאת דופן...
הזהב הנוזלי של ישראל
שמן זית ישראלי ידוע באיכותו יוצאת הדופן ובטעמו העשיר. שמן...
תכנון גינות יוקרה
כל אחד מעוניין שהגינה שלו תשרת אותו ואת משפחתו בצורה...
טכנולוגיה חדשנית בתחום ניקיון רחובות וכבישים לראשונה בגבעתיים
גבעתיים מתחדשת בטכנולוגיה חדשנית בתחום ניקיון הרחובות ונראות פני העיר. פיילוט...
מהם הטיולים שנרצה איתנו מנשא בד?
טיול משפחתי הוא חוויה מגבשת והזדמנות להכיר לתינוק את העולם....
טקס חנוכת מגרש פטאנק ע"ש אריה ילוב
בשבוע שעבר נחנך מגרש פטאנק חדש בגן חיל האוויר על...
התלמידות מפיצות אהבה לותיקי העיר רעננה
מתוך מטרה להאיר קצת ולהפיץ טוב דווקא בימים אלה, תלמידות...