Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

זכויות לנשים בעבודה – למה צריך לשים לב?

זכויות לנשים בעבודה – למה צריך לשים לב?
credit: canva.com

לשמור על זכויותיהן של נשים בעבודה

אחד המצבים המורכבים במקום עבודה הן לעובדות והן למעסיקים הוא בעת הריון של עובדת. ישנן זכויות רבות אשר מגיעות על פי חוק לנשים בהריון במקום עבודה, כמו זכאות ל- 40 שעות בתשלום אשר העובדת תיעדר ממקום העבודה למטרת בדיקות רפואיות, האיסור לפטר עובדת בהריון ללא היתר מיוחד של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, האיסור לפגוע בהיקף משרתה או שכרה של עובדת בהריון ועוד. כמו כן, גם לנשים במהלך טיפולי פוריות ישנן זכויות ייחודיות כמו היעדרות בתשלום למטרת בדיקות רפואיות ועוד. מעסיקים רבים אינן מכירים את החוק כלשונו ועלולים להפר את זכויותיהן של הנשים במצבים האלה, ולכן התייעצות עם עו"ד בענייני עבודה היא כה חשובה.

לבחור את מיופה הכוח

למרבה הצער, ישנם מצבים רפואיים ומחלות אשר גורמים להידרדרות קוגניטיבית אשר מונעות מאדם הסובל מהם לקבל החלטות מושכלות, מה שכמובן עלול לפגוע בו. לכן, חשוב מבעוד מועד לפנות אל עורך דין יפוי כח מתמשך ולנסח מסמך אשר למעשה ממנה אדם קרוב אחד או יותר להיות מיופה הכוח בנושאים כמו החלטות על טיפול רפואי, נכסים וממון. חשוב לשקול בכובד ראש מי יהיה מיופה הכוח משום שהלכה למעשה הכוח יהיה בידיו בכל הנוגע להחלטות המשמעותיות ביותר של האדם החולה וטובתו צריכה להיות בראש מעייניו של מיופה הכוח. ניסוח מסמך יפוי כח מתמשך חשוב במיוחד משום שבמקרה ואין מסמך שכזה, בית הדין ימנה אדם ניטרלי כמיופה הכוח אשר לא תמיד יוכל לדעת מה הם רצונותיו של האדם החולה.

למנוע סכסוכי יורשים

כולנו שמענו על מקרים עצובים מאין כמותם שלאחר מות אחד ההורים, היורשים הטבעיים בהעדר צוואה מתקוטטים על הנכסים והממון של העיזבון, ואף פונים לבתי המשפט ומנהלים מלחמות משפטיות עקובות מדם. לכן, על מנת למנוע את סכסוכי היורשים חשוב לנסח מבעוד מועד צוואה בעזרתו של עורך דין לענייני צוואה בהתאם לחוק צוואות וירושות, וכך לתעד באופן מסודר את כל הנכסים והממון של האדם, כמו גם מי ירש כל חלק בהם.

עורך הדין יוכל אף להעניק אסמכתא משפטית המאשרת את צלילותו של האדם על מנת למנוע התנגדות לצוואה בטיעון זה. משרד עורכי הדין שפירא בוטרמן הוא משרד עורכי דין הממוקם בביתר עילית אשר מתמחה בדיני רשויות מקומיות, דיני עבודה, דיני משפחה, צוואות וירושות, ייפוי כוח מתמשך, מקרקעין ומשפט מנהלי, כך שתוכלו להיות בטוחים כי אתם מקבלים את המענה המקצועי ביותר כאשר אתם פונים. זקוקים לייעוץ משפטי ראשוני? חייגו למספר 0503121991 ונשמח לעזור.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
מה עושים כשיש בעיה בצנרת הביוב?
כולנו חיים בידיעה ברורה שיש לנו מערכות ביוב נהדרות שלמעשה...
מוזיקה לאירועים דתיים
היהדות עשירה במסורות ובסמלים, וכך גם האירועים בה, אשר מהווים...
איך להעביר את המסרים שלכם בדרך אפקטיבית?
תוכן שיווקי יכול לשרת אתכם בכמה פורמטים ואחד המוצלחים והטובים...
גישה עדינה לירידה במשקל לאחר לידה
חוויית ההיריון, הלידה והבאת חיים חדשים לעולם היא יוצאת דופן...
בדיקות לפני קניית דירה - מה הכרחי לעשות?
בדיקות לפני קניית דירה נעשות למטרות שונות, ובין היתר, לטובת...
יועץ עסקי מומלץ
קידום ופיתוח של עסק הוא לא דבר פשוט, בייחוד במדינתנו...
פרקט spc
עולם הפרקטים הולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות והרבה יותר אנשים...
לחבר בין ההיסטוריה לבין ההווה היהודי
מדינת ישראל היא נס גלוי וככל שאנחנו מתחברים יותר להיסטוריה...
איך תבחרו מעצבת פנים מומחית?
תכנון ייחודי לכל נכס בשביל לתכנן את הבית שלכם, העסק או...
מדוע חשוב למצוא מוסך טוב, אמין וזו שיענה לכל הצרכים שלנו בנוגע לרכב
מתי אני צריך עזרה של מוסך לצערנו כפי שכולנו ראינו בתוכניות...