Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

חדשות הספארי ברמת גן

חדשות הספארי ברמת גן

השנה החדשה החלה ואיתה גם ניחוח של התחלה חדשה.

יוסי העקשן

יוסי הפיל שעבורו נבנתה חצר חדשה ויפה, יצא סוף סוף לחצר לאחר שבועיים שלמים בהם ניסו מטפלי הפילים להוציאו לחצר החדשה ונתקלו בסירוב עיקש מצידו.

עובדי הבנייה והתחזוקה של הספארי מיהרו לסיים את בניית החצר של יוסי בכדי לצמצם את שהותו בתוך בית הלילה שלו, בניית החצר שכללה כמות עצומה של אבנים וברזל הסתיימה כמתוכנן. אולם, כאשר נפתחו שערי בית הלילה, יוסי הפיל לא יצא החוצה.

במשך שבועיים תמימים הוא עמד בסירובו והמטפלים מצידם הקרינו כלפיו סבלנות וסובלנות. מידי יום הניחו עבורו את המזון קרוב יותר לחצר החדשה, בהתחלה הוא לא התקרב אל החצר בכלל, אבל לאט לאט החל מתקרב יותר ויותר עד שלבסוף נכנס פנימה.

בימים הראשונים איפשרו המטפלים ליוסי להיכנס לבית הלילה בכל רגע שחפץ וכשראו שהוא מתרגל ומסתגל לחצר החדשה ויוצא ללא כל חשש הם הוציאו אותו לחצר וסגרו את בית הלילה. תופעה כזו של בעל חיים שחושש להיכנס למקום חדש היא תופעה מוכרת ובדרך כלל באה לידי ביטוי אצל זכרים בוגרים.

במקרים רבים כאשר יש להעביר בעל חיים לתצוגה חדשה, אנו מוצאים שבעל החיים לא פעם נרעש ונרגש ומסרב לצאת החוצה משום שהוא לא מכיר את הסביבה החדשה, התופעה נצפית פחות אצל פרטים צעירים ואצל נקבות, שנחשבות בדרך כלל לאמיצות יותר ולרוב יוצאות מהר יותר החוצה.

במקרה של יוסי, ככל הנראה, גם העובדה שבניית החצר יצרה רעש כבד שכן, בסמוך אליו הולחמו ברזלים והועברו סלעים כבדים, תרמה ככל הנראה ללחץ שלו ולחוסר הרצון שלו לצאת החוצה.

אבל כאמור, סוף טוב הכל טוב. בסופו של דבר יוסי יצא לחצר וכל השאר ה ס ט ו ר י ה.

מזל טוב בגזרת הראמים

וממש כמו בתכניות הריאליטי, למבקרים שהגיעו באחד מימי השבוע בחודש שעבר לספארי נכונה הפתעה מיוחדת במינה. נקבת ראם, כרעה ללדת ממש בלב השטח האפריקני הפתוח.

גור הראם הקטן שכב דקות ארוכות על הקרקע, אולם אט אט החל מרים את ראשו וגופו ולבסוף התקרב אל האם המאושרת וינק ממנה, חדי העין יוכלו להבחין בחבל הטבור שעדיין מחובר לגופו, בתקופה האחרונה נולדו בספארי חמישה גורי ראמים ולכולם שלום.

תופסת יעלים

ועוד, בימים אלו ממש מתבצעת תפיסת יעלים. מזה כמה שנים שאנו תופסים את זכרי היעלים הצעירים ומכניסים אותם לאזור מגודר בשטח הפתוח. בעבר, מספר יעלים צעירים שלא הצליחו למצוא בנות זוג בעונת החיזור ניתרו מעל חומת הספארי ובעזרת רגליהם הקלות, הגיעו לאזורים שונים ומשונים, האחד הגיע לאוניברסיטת בר-אילן, אחר לישיבה בבני-ברק ושלישי לחצר ביתו של ראש עריית רמת-גן, צבי בר, כעת נמצאים כל הזכרים המועדים לפורענות במתחם רחב ידיים (אך מגודר).

אריות מסתובבים

והיום, לראשונה מאז נולדו, יצאו כפירי האריות הקטנים: מיקי, יעקב ודני לשטח הפתוח של האריות והשתלבו סוף סוף, אחרי שלושה וחצי חודשים עם כל הלהקה.

האיחוד המרגש של הכפירים והלהקה ישודר לראשונה הערב בחדשות ערוץ 10.

יש לציין כי החיבור היה מוצלח מאוד והכפירים שבמהלך החודשיים האחרונים התאחדו בהדרגה עם הבוגרים בבית הלילה המשותף, השתלבו בין רגע בשטח הפתוח והרגישו ממש כמו בבית.

 

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
איך הרכב מוסיקלי משפיע על האירוע שלכם?
שיקול חשוב לכל מי שמתכנן אירוע בלתי נשכח הוא האם...
מוזיקה לאירועים דתיים
היהדות עשירה במסורות ובסמלים, וכך גם האירועים בה, אשר מהווים...
הורים זה הזמן לגרום לילדיכם לקחת חלק בקדמה
בנוף הטכנולוגי המתקדם במהירות של היום, הצגת ילדים לרובוטיקה בגיל...
מצדיעים לשורדי השואה
אירוע ההוקרה השנתי לשורדי ושורדות שואה בגבעתיים, נערך בתיאטרון גבעתיים מאות...
מכללת קוד והייטק לילדים
העולם משתנה במהירות, והטכנולוגיה מתקדמת מהר יותר מאי פעם. מה...
טבע אורבני בעין העדשה
נמרוד שחם, הדס צורף ועדי זהר הם הזוכים בתחרות "צילום...
הדשן בגן רבקה ירוק יותר. לראשונה בגבעתיים: קומפוסטר לשימוש חופשי של התושבים
היחידה לקיימות באגף שפ"ע הקימה את המדשן (קומפוסטר) העירוני הראשון...
איך לבחור מסעדה חלבית בצפון?
תחילה, ניתן לומר באופן חד משמעי כי בעת בה אנו...
גוזרים את הסרט: מתחם גני הילדים החדש נחנך באופן רשמי
רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: " מדובר במבנה מודרני בעל...
קרקע פורייה לתחילתה של ידידות מופלאה
מחזור נוסף של הפרויקט המוצלח "מרפסות פורחות בגבעתיים" יוצא לדרך לאור...