Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

חיילות בנות גבעתיים זכו במקום הראשון בגמר האקתון לזכרה של מיכל סלה ז"ל שנערך בבית הנשיא בירושלים

חיילות בנות גבעתיים זכו במקום הראשון בגמר האקתון לזכרה של מיכל סלה ז"ל שנערך בבית הנשיא בירושלים
עיריית גבעתיים

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אירח ביום רביעי 20 במאי, את גמר מרתון היזמים (האקתון) לזכרה של מיכל סלה ז"ל לפיתוח טכנולוגיות למיגור אלימות במשפחה והצלת חיים. האירוע התקיים ביום הולדתה ה-33 של מיכל ז"ל שנרצחה בידי בן זוגה באוקטובר 2019.

חיילות בנות גבעתיים זכו במקום הראשון בגמר האקתון
עיריית גבעתיים

הצוות שזכה במקום הראשון הציע יישום הנקרא: Stay Tuned -אפליקציה המוסווית כאפליקציה "תמימה" (חדשות, מחשבון, מתכונים, DIY וכד'), שתאפשר חיוג לקו סיוע מבלי שהחיוג יירשם בהיסטוריות השיחות, וכן התרעה למשטרה בעת חירום בעזרת אמירת מילת בטחון בצירוף המיקום של המכשיר, תוך הקלטת הסיטואציה מרגע ההתרעה ועד להגעת המשטרה לדלת.  כל משתמשת תגדיר באופן אישי את המעטה שתבחר בתחילת השימוש באפליקציה (מתוך אפשרויות בודדות מוגדרות מראש), וכן את מילת הביטחון שתזעיק את המשטרה. את הרעיון הגו שתי חיילות המשרתות כיום בחיל המודיעין במודיעין, בנות גבעתיים, בוגרות תלמה ילין, רב"ט ג' ו- רב"ט ה' והן גם חברות הצוות.

אחת מהזוכות, רב"ט ג' ציינה כי: "אני מודה לפורום מיכל סלה על הפלטפורמה המדהימה לקידום הנושא הכל כך חשוב הזה, שנדחק לשולי השיח הציבורי כבר שנים ללא סיבה מוצדקת, ולחברי הצוות המוכשרים, שחברו אלינו ובזכותם אולי נצליח לגרום לנשים להרגיש קצת יותר בטוחות, ואולי אפילו להציל חיים".

חיילות בנות גבעתיים זכו במקום הראשון בגמר האקתון
עיריית גבעתיים

ששת המיזמים הנוספים שעלו אל הגמר, בין כלל המיזמים שהשתתפו באירוע, הם:

‏1. Safe and Sound – תוסף תוכנה נסתר, שמופעל באמצעות רצף מילים שנאמרות ע"י המשתמש. בעת השימוש במילות הביטחון, מתרחשות מספר פעולות שיספקו מענה מהיר למצב החירום.

  1. ‏Salvatio push – התקן העשוי מסיליקון, הניתן ללבישה. ההתקן משמש כמכשיר חירום המעדכן את אנשי הקשר שנבחרו מראש, אודות מיקום האישה וסוג מקרה החירום, על ידי שליחת התראות.
  2. ‏WeHearYa – מכשיר הקלטה סמוי, מופעל על פי עוצמת קול של מעל ל-60 דציבלים, ויכול לאסוף שעות של הקלטות קוליות.
  3. רצועת ביטחון – רצועה חכמה, אותה ניתן לחבר לשעון או לענוד כצמיד. הרצועה כוללת חיישנים שיכולים למדוד מאפיינים מסוימים אצל המשתמשת, ולזהות האם היא נמצאת כרגע במצב מצוקה. ובמידת הצורך לשלוח הודעה לאנשי קשר.
  4. ‏MedFlag – מערכת לניתוח רשומות רפואיות אלקטרוניות, לאיתור מטופלים פוטנציאליים בקרב אלו המבקשים טיפול רפואי מכל הסוגים – וסובלים מאלימות במשפחה.
  5. ‏HearMe – מערכת המאפשרת דיווח אנונימי של קולות המעידים על מצוקה, ישירות לרשויות העירוניות, על ידי הקלטות ותשאול בזמן אמת.
חיילות בנות גבעתיים זכו במקום הראשון בגמר האקתון
עיריית גבעתיים

נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין ציין באירוע כי: ״אנחנו זקוקים לתכנית פעולה דחופה, לא מתפשרת. אנחנו חייבים לעשות הכול כדי שנשים תרגשנה בטוחות ומוגנות. כדי שהטרור נגד נשים ייפסק. עבור נשים רבות כמו מיכל, המיזם הזה מגיע מאוחר. מאוחר מדי. אבל עבור רבות אחרות המיזם הזה יכול להיות מציל חיים. נשים בנות כל הגילאים, מכל המגזרים, חשות מאוימות. אימהות, בנות, אחיות, נשות קריירה, חברות. כל אחת מהן עולם ומלואו. עם כל רצח כזה משפחות שלמות מתנפצות לרסיסים. הילדים שלהן, ההורים, האחיות והאחים, כולם משלמים מחיר כבד. ולא רק הם. החברה משלמת מחיר. אלימות נגד נשים היא לא בעיה של נשים בלבד, היא פוגעת בכולנו, גם בגברים. היא פוגעת בנו כחברה. עלינו, על כולנו, למנוע אותה, להילחם בה, לחשוף אותה ולמגר אותה. גם בדרכים לא נעימות ולא מנומסות, גם בשימוש בטכנולוגיה מתקדמת, מתוך הבנה שאלימות נשים איננה גזירת גורל".

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
עוברים טיפול שורש? כל הדברים אותם כדאי לדעת
טיפול שורש הפך למונח אשר יכול להרתיע לא מעט מטופלים...
שתלים דנטליים, המדריך המלא
מה שקורא לו הציבור 'השתלות שיניים' ואנחנו, אנשי המקצוע 'שתלים...
ההשלכות של תאונה על העתיד שלכם מחייבות פיצוי
כל תאונה נושאת בחובה פוטנציאל לנזק מתמשך, גם כאשר מחלימים...
מארז מושלם של פינוקים לגבר
נשים רבות רוצות לשמח את בני הזוג שלהן, אך לא...
מה שחשוב לדעת על גירושין שלא בהסכמה
גירושין הוא תהליך לא פשוט שחשוב לקחת בו דברים רבים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...
קייטנת גלישה תל אביב
בזכות הממשק הארוך שיש לתל אביב עם חוף הים אפשר...
למה חשוב לפנות אל עורכי דין גירושין בקריות בשלב מוקדם ככל האפשר?
לכאורה, במאה ה-21 גירושין הם לא אירוע דרמטי. על-פי סטטיסטיקות...
חלוקת רכושו של בעל נכסים רבים- רק בעזרת עו"ד מומחה בתחום
במיוחד כאשר מדובר על אדם אמיד ובעל רכוש רב חלוקת...
כדור שלג של הלוואות
במקרים בהם המצב הכלכלי קשה וההוצאות מכבידות, אך המשכורת לא...