Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

חשיבות התכנון המשפטי לעתיד משפחתכם

חשיבות התכנון המשפטי לעתיד משפחתכם
קרדיט - Canva

לכולנו יש בני משפחה וקרובים שאנו דואגים להם בחיינו, ומעוניינים להבטיח את רווחתם גם לאחר לכתנו. הדרכים לעשות זאת הן על פי חוק הירושה בישראל, הקובע מי יירש אותנו, או באמצעות עריכת צוואה חוקית ותקפה, המאפשרת לנו לחלק את העיזבון על פי רצוננו.

מלחמות ירושה במשפחות שונות הפכו זה מכבר חומר מרתק ומסקרן לסרטים ולסדרות טלוויזיה, אבל כשהן פורצות בחיים ובמציאות הן קשות ומתישות. הן עלולות לגרום לקרעים ומתחים בין בני המשפחה, ואף להביא להתדיינויות משפטיות ממושכות ויקרות. כל זאת כשמטרתנו היא דווקא להותיר אחרינו מורשת של אהבה ואחדות.

כדי למנוע מחלוקות והתדיינות מתישות מראש, מומלץ לערוך צוואה, שתסביר ותנמק את החלטות ההורשה שלנו. צוואה מנומקת היטב תגן מפני התנגדות על אופן חלוקת הירושה או התנגדות לצוואה ותימנע תחושת קיפוח לא רצויה בקרב היורשים בעתיד.

עורך דין לענייני צוואה ינסח עבורנו צוואה חוקית ומנומקת היטב, שתעמוד בפני אתגרים משפטיים כנגדה בעתיד. צוואה כזו תשקף את רצונותינו האמיתיים, ותאפשר לנו לחלק את העיזבון באופן הוגן ומאוזן בין כל בני המשפחה.

מדוע חשוב לערוך צוואה?

עריכת צוואה מסייעת לחשוב על העתיד, ולתכנן את המורשת שתשאירו אחרי לכתכם באופן אחראי ומבוקר. עצם עריכת הצוואה מעניקה הזדמנות להעריך מחדש את מערכות היחסים שלכם עם בני המשפחה ולחשוב מה יהיה האופן הנכון וההוגן ביותר לחלק ביניהם את פירות עמלכם, תוך הבטחת המשכיות ליקיריכם שייהנו מהנכסים שטיפחתם כל חייכם והכספים שחסכתם ולא ירדו לטמיון.

חשוב לשקול כל שיקול בזהירות, ולהיוועץ בעורך דין שיסביר את ההשלכות החוקיות של החלטותיכם. כך תוכלו לקבל החלטה מושכלת על חלוקת העיזבון ולהבטיח את פרנסת משפחתכם גם לאחר לכתכם.

מה קורה כאשר מערערים על צוואה?

ערעור על צוואה גורר אחריו הליך משפטי מורכב ומעיק עבור המשפחה והיורשים. יש לשקול היטב את השלכותיו של הליך כזה, שעלול לפגוע קשות בקשרים המשפחתיים ולערער את הביטחון הכלכלי של בני הבית.

על כן, חשוב לנסח את הצוואה באופן שיקשה על ערעור או טענה לזיוף או השפעה בלתי הוגנת. נימוק מפורט של כל סעיף בצוואה יסייע לשכנע את בית המשפט לקבל אותה כפי שנוסחה.

צוואה מנומקת היטב וערוכה באופן מקצועי תבטיח שרצונכם יכובד ויקיריכם ירשו אותכם כפי שבחרתם, מבלי לעבור תהפוכות מיותרות. זה יקל על שלוות נפשנו וימנע סבל מיותר מבני המשפחה.

עו"ד לילך הירש-אופיר מתמחה בליווי משפחות בהליכי ירושה מורכבים, ומסייעת להבטיח שהעיזבון יחולק על פי רצון המורישים. ייעוץ משפטי נכון הוא הדרך להבטיח עתיד כלכלי יציב למשפחתכם ולמנוע סכסוכים מיותרים בין בני המשפחה לאחר לכתכם.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
איך בוחרים נכון ריצוף לבית
יש לריצוף של הבית השפעה רבה על העיצוב, המראה הכללי...
מוזיקה לאירועים דתיים
היהדות עשירה במסורות ובסמלים, וכך גם האירועים בה, אשר מהווים...
איך יוצרים אירוע מרשים ומכובד?
חברות רבות בישראל כבר רגילות לסטנדרטים הגבוהים של אירועי חברה...
התייחסות מחמירה לעבירות אלימות במשפחה- איך הדבר בא לידי ביטוי?
עבירות אלימות במשפחה נתפסות בעיני החוק ובכלל בעיני החברה בתור...
טיפול שורש או לא? אלה הן האפשרויות העומדות
לא מעט אנשים חוששים מטיפול אצל רופא השיניים, ואיך לא?...
משרד עורכת דין אולגה קוטלניקוב
כאשר משרד עורכי דין, כמו המשרד של אולגה קוטלניקוב, מציע תחת...
שינה איכותית ובריאה
על מנת שתוכלו לישון בצורה נוחה במיוחד תוכלו לעשות שימוש...
איך לתכנן פרישה?
לישראלים רבים אין מושג לגבי מצב החיסכון הפנסיוני. בחלק מהמקרים,...
בכל מקום שיש בו צנרת יש פוטנציאל לבעיה
צנרת תקנית לא אמורה לסבול מבלאי או בעיות מיוחדות בתוך...
הסיוע המשפטי ששומר על שלמות המשפחה שלכם
פירוק תא משפחתי יכול להיגרם בגלל סיבות רבות במהלך החיים...