Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

טבעת יהלום – מדריך לרוכש

טבעת יהלום – מדריך לרוכש
(צילום באדיבות pixabay)

בדיוק כמו הכתובה, החופה והדי.ג'יי, כך גם טבעת היהלום הינה חלק בלתי נפרד מתמהיל האושר האלמותי שנקרא "חתונה יהודית". מעבר להיותה היפה בין כל הטבעות, כוחה אינו רק במראה המצודד שלה, כי אם גם בסימבוליות העמוקה שהיא מייצגת.

(צילום באדיבות pixabay)

בנוסף, תראו לנו אישה שתתנגד לטבעת יהלום מרשימה, גם אם היא אינה חובבת תכשיטים בדרך כלל. אז בואו נראה מהם הדגשים שחשוב להכיר על מנת לבחור טבעת יהלום מרהיבה ונוצצת.

טבעות יהלום – זהב או כסף?

טבעת יהלום מוגדרת כטבעת אשר במרכזה קישוט יהלום מרכזי. מרבית טבעות היהלום עשויות זהב לבן, צהוב או כסף. מקצתן מעוטרות במספר יהלומי משנה מצדדי היהלום המרכזי. הטבעות נבדלות זו מזו בגודלן, באיכות היהלום שבהן, בהתאמתן לסגנונות מראה שונים וכמובן, במחיריהן. בישראל אלפי דגמי טבעות יהלום שונים ועל כן חשוב להכיר את מרכיביהן לפני הבחירה באחת הספציפית. ברכישת טבעת יהלום, עומדות בפני הרוכש המבולבל שתי שאלות עיקריות. ראשית, החומר העיקרי ממנו עשויה הטבעת? שנית, תכונותיו ומאפייניו של היהלום. לגבי חומר הטבעת, הישראליות מעדיפות בעיקר את הזהב הלבן, אשר וורסטילי מאוד במאפייניו ומתאים כמעט לכולן: מבהירות ועד כהות עור. גם הזהב הצהוב נפוץ במיוחד, כשבמקום השלישי ברשימת ההעדפות נמצאות טבעות הכסף. הדרך הטובה ביותר לדעת מה טעמה של אשתך המיועדת היא להביט בתכשיטיה הנוכחיים.

גולת הכותרת – בחירת היהלום עצמו

עוברים לחלק הארי של הסיפור – היהלום שעל גבי הטבעת. ראשית, שאל את עצמך – האם יהלום את אשתך מראה היהלום הבודד או שאולי ריבוי היהלומים שבמרכזם יהלום מרכזי? לסוג הראשון יתרון מובהק (מראהו של יהלום יחיד בולט יותר) ולשני יתרון משלו (ריבוי יהלומים מעניק מראה כללי מנצנץ ומושך יותר). שוב, קצת בדיקות במגירת התכשיטים של בת הזוג בתוספת שיחה עם חברה טובה ותגיע למסקנה המתבקשת.

לגבי היהלום עצמו, יש לקחת בחשבון ארבעה פרמטרים מרכזיים: גודל היהלום, רמת הצבע שלו, הניקיון והגימור (חיתוך). ניתן לכתוב אלפי מילים על כל פרמטר. במקום זאת, נמליץ לכם לשוחח עם מומחה יהלומים שיספר לכם בכמה דקות את כל התורה על רגל אחת. בכל אופן, הפרמטרים הללו הם המשפיעים ביותר על מחיר הטבעת, שיכול לנוע מ-2,000 ₪ לטבעות הפשוטות והיפות, דרך 5,000-7,000 ₪ עבור מרבית טבעות היהלום הנמכרות בישראל ועד 10,000 ₪ ויותר עבור טבעת יהלום יוקרתית ואיכותית ביותר.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
כדור שלג של הלוואות
במקרים בהם המצב הכלכלי קשה וההוצאות מכבידות, אך המשכורת לא...
איך לתכנן פרישה?
לישראלים רבים אין מושג לגבי מצב החיסכון הפנסיוני. בחלק מהמקרים,...
איך להעביר את המסרים שלכם בדרך אפקטיבית?
תוכן שיווקי יכול לשרת אתכם בכמה פורמטים ואחד המוצלחים והטובים...
לשדרג את אופן הבישול בבית
לשדרג את אופן הבישול בבית
אחת מן הדרכים המושלמות והטובות ביותר לשדרג את מראה המטבח...
וילונות המותאמים למשרדים
וילון משרדי הוא בעל תפקיד חשוב ביצירת סביבת עבודה מקצועית...
איך אני אדע אם הבנק יהיה מוכן לתת לי משכנתא לרכישת דירה
כל אדם שרוצה לבצע רכישה גדולה במהלך חייו, לדוגמא לקנות...
למה כדאי לשים לפני שפותחים תיק השקעות (טיפים)
פתיחת תיק השקעות מוגדרת כפעולה קלה מתמיד. ניתן לפתוח תיקי...
רוצים אריכות ימים? הטופס ממתין לכם בבנק וכדאי להכיר אותו
אחד הטפסים החשובים בניהול חשבון משותף – טופס אריכות ימים...
היתרונות של טיפול מהיר בבעיות דירוג אשראי
דירוג האשראי הוא הכלי החזק ביותר שעומד היום לרשותם של...
למעלה ולמטה: מתי זה נכון לקחת הלוואה
הלוואה היא אחד הפתרונות בסל הכלים של מי שזקוק למימון...