Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

טיפול בהתמכרות להימורים – אנחנו כאן בשבילכם!

טיפול בהתמכרות להימורים – אנחנו כאן בשבילכם!
Credit: Pixabay.com

למרות שמחקרים מורים כי אצל כשליש מהמהמרים הכפייתיים הפרעה זו חולפת ללא כל טיפול עם הזמן, בשל מורכבותה של הבעיה (כמו גם השפעותיה ההרסניות על המהמר ועל האנשים שסביבו), לא מומלץ לסמוך אך ורק על המזל ועל החלמה ספונטנית ממנה אלא מומלץ לקבל טיפול בהתמכרות להימורים. אותן השפעות הרסניות שנלוות להתמכרות להימורים עלולות לגבות מחיר כבד – מחיר כלכלי, משפטי, נפשי, זוגי ומקצועי, שעל חלקם הגדול לא יוותר למהמר אלא להתחרט, מכיוון שאין שום דרך לתקן את המעוות ואת הנזקים שנוצרו לאורך כל תקופת ההתמכרות.

טיפול בהתמכרות להימורים

על אף שלרוב חלק גדול מהמהמרים מדווחים על תחושת ריגוש אדירה בעת ההימור ולפניו, לתחושה זו נלוות אף לא מעט תחושות ונטיות שהן הרבה פחות מרוממות ומעצימות- למשל הנטייה לעיוותים קוגניטיביים כדוגמת אימוץ אמונות טפלות, הכחשת המציאות, תחושת עוצמה מנותקת מהמציאות, תחושה מופרזת של ביטחון עצמי וכן הלאה. נוסף על כך, בין השלכות שליליות שונות שעלולות להתלוות להימור כפייתי ניתן למנות את הבעיות הכלכליות (כניסה לחובות עצומים עד כדי פשיטת רגל, לקיחת הלוואות מקרובי משפחה, חברים, ובעצם מכל מי שמסכים בסביבה), לקיחת הלוואות בשוק האפור והסתבכות עם אנשים מהצד ה"לא נכון" של החוק, בעיות עם רשויות החוק (בשל ניסיונות להשיג כספים באמצעים לא חוקיים כדוגמת גניבה), ואפילו, לעיתים כשאדם מגיע לקצה יכולת ההתמודדות שלו הוא עלול ליטול את חייו.   גם מהבחינה הבריאותית, לא שפר גורלם של המהמרים הנזקקים לקבלת טיפול בהתמכרות להימורים, שכן רבים מהם מתמודדים במקביל עם מגוון רחב של מחלות המקושרות לסטרס- ביניהן אולקוס, אינסומניה, בעיות כרוניות במערכת העיכול (כקוליטיס), כאבי ראש בלתי פוסקים ואף בשל המתח הבלתי פוסק כאבי שרירים. באופן צפוי למדי, הסטטיסטיקה מורה על כך כי סביבתם הקרובה של המהמרים הכפייתיים מוגדרת כמצויה בסיכון גבוה יותר לתופעות כמו אלימות במשפחה, ובתגובה לכך גם ילדים של הורה המתמודד עם בעיית ההימורים מצויים ברמת סיכון גבוהה בהרבה לדיכאונות, לסבל מהפרעות ההתנהגות השונות ולהתמכרויות ולשימוש בחומרים ממכרים מהסוגים השונים.

איך מטפלים בהתמכרות?

מעוניינים להפסיק את גלגל ההרס בעצמי ולקבל עזרה? פנו אל אחד לאחד – מרכז גמילה מסמים ואלכוהול, ותזכו בקבלת מלוא העזרה המקצועית שלנו הנדרשת לכם בהקפדה על שמירת דיסקרטיות מלאה.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
המחשב שלכם איטי? יש מה לעשות עם זה!
להבין שהמחשב עובד לאט זה לא נעים, ובמיוחד אם המחשב...
שפע של אטרקציות בסלוניקי
יוון היא יעד שובה לב הכולל קסם ים תיכוני, עבר...
אמצעי אחסון חסכוני ומשתלם במיוחד
כספת יד שנייה היא כספת שכבר נמצאת בשימוש ונמכרת לכם...
במחיר שמשלמים על בחירת עורך דין לא נכון
פלילים הם תחום לא סלחני שכל מי שמעורב בו מכיר...
הזהב הנוזלי של ישראל
שמן זית ישראלי ידוע באיכותו יוצאת הדופן ובטעמו העשיר. שמן...
הורים זה הזמן לגרום לילדיכם לקחת חלק בקדמה
בנוף הטכנולוגי המתקדם במהירות של היום, הצגת ילדים לרובוטיקה בגיל...
איך לשמור על הרכב שלכם טוב יותר?
שלל המוצרים לשמירה על מצב הרכב ותחזוקה נאותה שלו גדול...
אל תוותרו על העזרה שמגיעה לכם כשאתם נזקקים לה יותר מכל
נפגעי גוף ונפש בגלל מחלות, תאונות ופגיעות שונות נוטים לוותר...
הדרך הנכונה להקים חברה בע"מ
יש סוגים שונים של עסקות וחברות אשר נבדלות אלה מאלה...
המקום שממנו יוצאים יפים ורגועים יותר
בכל מכון יופי יודעים שהלקוחות באים לא רק בשביל טיפולי...