Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

טיפים לבחירת מחשב נייד

טיפים לבחירת מחשב נייד
מחשב נייד. צילום: באדיבות pixabay

בבית הקפה, בפארק, באולם ההרצאות או בחדר העבודה – בכל אחד מהמקומות הללו, וגם במקומות רבים אחרים, אתם בוודאי רואים גברים ונשים בכל הגילאים עם מחשבים ניידים שלא נעלמים מעיניהם. הם משתמשים בו לצרכים אישיים או עסקיים, כדי להתכונן למבחן, להכין עבודת מחקר או להשלים מצגת לקראת פגישה חשובה. נדמה שהוא נמצא היום בכל מקום ומשרת כל צורך וכל גחמה. אם גם אתם שם, או שאתם רוצים להיות שם אבל המחשב הנייח מגביל את יכולת התנועה שלכם, יש כמה נקודות קטנות שמומלץ להתייחס אליהן טרם הקנייה.

מעבד מהיר – עבודה מהירה

אחד המרכיבים החשובים ביותר במחשב שלכם הוא המעבד, זה שמאפשר למחשב להגיע לביצועים גבוהים, להגיב לכם מהר יותר וגם לחסוך בצריכת החשמל והסוללה. מעבדים מהירים יותר הם כמובן יקרים יותר, אבל אם אתם נעזרים במחשב לצרכים עסקיים ייתכן שעדיף לכם להשקיע קצת יותר. לצרכים פרטיים ופשוטים יחסית תוכלו להסתפק, למשל, במעבד בעל ליבה אחת. הביצועים שלו קצת פחות טובים אבל המחיר בהחלט אטרקטיבי יותר. לעומתו, המעבד עם הליבה הכפולה יעניק לכם יותר עוצמה ויאפשר לכם להתמודד עם דרישות גרפיות גבוהות יותר, שהן אופייניות למערכות ההפעלה המתקדמות.

זיכרון וכונן קשיח 

מחשב נייד. צילום: באדיבות pixabay

הזיכרון של המחשב שלכם, זה שאתם אולי מכירים בשם RAM, משפיע גם הוא על מהירות העבודה שלכם ועל הקצב שבו תפעל מערכת ההפעלה כמו גם יישומים אחרים שפועלים במקביל. נפח זיכרון גדול יותר יעניק לכם קצב מהיר יותר, כך שאם אתם מתכוונים לעבוד עם תוכנות גרפיות או מערכות כבדות יחסית, רצוי שתצטיידו במחשב עם נפח זיכרון גבוה יחסית. בנוסף, אם אתם חובבי סרטים מושבעים, גיימרים מכורים או בעלי עסקים שנעזרים בשל תוכנות, כונן קשיח גדול יהיה פתרון מצוין לאחסון המידע והקבצים שלכם. אם גם הוא לא יספיק לכם, תוכלו בכל שלב לגבות את המידע על גבי כונן חיצוני.

גודל ומשקל

מראה המחשב הוא בהחלט עניין של טעם, אבל אלמנט אחד מרכזי ישפיע עליו, והוא גודל המסך. אם אתם מתכוונים לבלות את רוב זמנכם בצפייה בסרטים או במשחקים מומלץ שתבחרו במסך גדול יחסית, בעוד סטודנטים שרוצים לחסוך בעלויות יעדיפו מסך קטן יותר. אלא שלגודל יש השפעה נוספת שיש לקחת בחשבון, והיא ההשפעה על היכולת שלכם להעביר אותו ממקום למקום. מי שמתרוצץ בין פגישות, בתי קפה או הרצאות במכללה יגלה שמסך קטן יותר הוא נוח יותר. בהתאמה, מחשבים גדולים יותר הם גם כבדים יותר, והמשקל הזה לא מומלץ אם אתם סוחבים אותו אתכם לאורך היום.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
כדור שלג של הלוואות
במקרים בהם המצב הכלכלי קשה וההוצאות מכבידות, אך המשכורת לא...
איך לתכנן פרישה?
לישראלים רבים אין מושג לגבי מצב החיסכון הפנסיוני. בחלק מהמקרים,...
איך להעביר את המסרים שלכם בדרך אפקטיבית?
תוכן שיווקי יכול לשרת אתכם בכמה פורמטים ואחד המוצלחים והטובים...
לשדרג את אופן הבישול בבית
לשדרג את אופן הבישול בבית
אחת מן הדרכים המושלמות והטובות ביותר לשדרג את מראה המטבח...
וילונות המותאמים למשרדים
וילון משרדי הוא בעל תפקיד חשוב ביצירת סביבת עבודה מקצועית...
איך אני אדע אם הבנק יהיה מוכן לתת לי משכנתא לרכישת דירה
כל אדם שרוצה לבצע רכישה גדולה במהלך חייו, לדוגמא לקנות...
למה כדאי לשים לפני שפותחים תיק השקעות (טיפים)
פתיחת תיק השקעות מוגדרת כפעולה קלה מתמיד. ניתן לפתוח תיקי...
רוצים אריכות ימים? הטופס ממתין לכם בבנק וכדאי להכיר אותו
אחד הטפסים החשובים בניהול חשבון משותף – טופס אריכות ימים...
היתרונות של טיפול מהיר בבעיות דירוג אשראי
דירוג האשראי הוא הכלי החזק ביותר שעומד היום לרשותם של...
למעלה ולמטה: מתי זה נכון לקחת הלוואה
הלוואה היא אחד הפתרונות בסל הכלים של מי שזקוק למימון...