Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

טקס חנוכת מגרש פטאנק ע"ש אריה ילוב

טקס חנוכת מגרש פטאנק ע"ש אריה ילוב
קרדיט צילום: דוברות עיריית גבעתיים

בשבוע שעבר נחנך מגרש פטאנק חדש בגן חיל האוויר על שמו של אריה ילוב, זכרו לברכה, מוותיקי העיר גבעתיים. האירוע נערך במעמד ראש העירייה, רן קוניק, ובהשתתפות הסגנים אור-לי ניב וסיון גולדברג, מנכ"ל העירייה, עו"ד יורם פומרנץ, חברי מועצת העיר ומשפחתו של אריה ילוב. לאחר הברכות נערך טקס גזירת סרט והסרת לוט משילוט שהוצב במקום לזכרו של אריה.

אריה ילוב, גדל בשכונת ארלוזורוב ולימים היה הקפטן של קבוצת הפטאנק העירונית לגמלאים. אריה נולד בשנת 1929 בלטביה, בגיל 3 עלה עם משפחתו לארץ ישראל. המשפחה היתה אחת הראשונות שהשתקעו בשכונת ארלוזורוב, שם היה לאביו, שמעון ילוב, בית מלאכה, שתמך בפועלן של המחתרות מול המנדט הבריטי. המפעל המשפחתי ייצר כדי חלב ממתכת עם דפנות כפולות בהם שינעו חומרי נפץ וכלי נשק מוסלקים.אריה היה מהפעילים הספורטיביים הבולטים בעיר, הוא היה מראשוני השחקנים בקבוצת הפטאנק העירונית, ושימש כקפטן הקבוצה עד אשר נפטר בשנת 2017.

קרדיט צילום: דוברות עיריית גבעתיים

משחק הפטאנק הוא משחק כדורת למסלולי שטח שמקורו בצרפת, בו חברי הקבוצה משלבים בין תפקידי התקרבות וצליפה, עם מספר כדורים. הספורט משלב טקטיקה, יכולות חשיבה, ריכוז, קואורדינציה והפעלת שיטות שונות בהתאם להתפתחות המשחק ואופי הפתרונות הנדרשים. ליגת הפטאנק בגבעתיים נפגשת מדי שבוע למשחקים במגרשי גן חיל האוויר. המגרש היה המקום בו בילה אריה את זמנו והשקיע מכל ליבו ועשייתו. חברי הקבוצה ביקשו להנציח את אריה ומשום כך נקרא המגרש על שמו.

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: "אריה ילוב היה מלח הארץ ואיש גבעתיים שהיה מחובר בכל נימי נפשו לעיר. הוא זכור כאיש מרשים ומיוחד אשר הותיר רושם בלתי נשכח בכל מקום אליו הגיע. לא מפתיע שהוא היה גם הקפטן של קבוצת הפטאנק העירונית וזה אך ראוי להנציח את שמו במגרש הפטאנק החדש. תודה לכל הנוכחים שבאו לכבד איתנו את זכרו ותודה מיוחדת למשפחתו של אריה."

דליה הראל, בתו של אריה ילוב: "אריה ילוב גדל ובגר בגבעתיים, העיר שכה אהב, למן ראשית ימיה.  חייו שזורים בתולדותיה של המדינה שהיתה חלק ממנו והוא היה חלק ממנה. הוא היה גאה להיות מראשוני גבעת קוזלובסקי, שם הקימה משפחתו בית מלאכה לייצור כדי חלב אשר הפך ברבות הזמן למפעל מתכת לתעשייה הבטחונית. לימים הוא הקים על אותה הגבעה משפחה חמה ואוהבת. עם פרישתו לגמלאות התמנה אריה להיות קפטן נבחרת הפטאנק של העיר ובזמנו הפנוי היה מצטרף לסיורים לימודיים בעיר, ומספר את תולדותיה."

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
גישה עדינה לירידה במשקל לאחר לידה
חוויית ההיריון, הלידה והבאת חיים חדשים לעולם היא יוצאת דופן...
הזהב הנוזלי של ישראל
שמן זית ישראלי ידוע באיכותו יוצאת הדופן ובטעמו העשיר. שמן...
תכנון גינות יוקרה
כל אחד מעוניין שהגינה שלו תשרת אותו ואת משפחתו בצורה...
טקס חנוכת מגרש פטאנק ע"ש אריה ילוב
בשבוע שעבר נחנך מגרש פטאנק חדש בגן חיל האוויר על...
התלמידות מפיצות אהבה לותיקי העיר רעננה
מתוך מטרה להאיר קצת ולהפיץ טוב דווקא בימים אלה, תלמידות...
עידו חג'ג', נשיא ברצלונה ובכיר בנטפליקס משקיעים בסטארט-אפ סקילסט שילמד את הילדים שלכם כדורגל מכוכבי ענק כמו לבנדובסקי, מודריץ' רוברטו קרלוס ואחרים.
המהפכה הדיגיטלית שהעולם עובר אינו פוסח על כל התחומים. אוניברסיטאות...
פעם שלישית עץ: סבב 3 של פרויקט "אמץ עץ" בגבעתיים יוצא לדרך, במטרה לסייע לבלימת ההתחממות הגלובלית
לאחר הצלחה גדולה בסבבים קודמים של פרויקט "אמץ עץ", במסגרתו...
66
נשים בעבודה חייבות לקבל הגנה משפטית
המציאות של נשים עובדות רבות אינה ורודה ומעולם לא הייתה,...
לשדרג את אופן הבישול בבית
לשדרג את אופן הבישול בבית
אחת מן הדרכים המושלמות והטובות ביותר לשדרג את מראה המטבח...
"מגשרים על סכסוכים": לא שיתפו אותך בסרטון טיק טוק? לא הזמינו אותך למסיבה? בכיתה יש מריבות על מקומות ישיבה?
קורס של מרכז הגישור העירוני בגבעתיים בשיתוף מתנדבי "ידיד לחינוך"...