Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

טקס חנוכת מכשירי החייאה – דפיברילטורים

טקס חנוכת מכשירי החייאה – דפיברילטורים
קרדיט: עיריית גבעתיים

עיריית גבעתיים התקינה לרשות האזרחים מכשירי ההחייאה דפיברילטורים, למתן סיוע במצב רפואי חירום של אירוע לבבי.

ביום שני 15.3 התקיים בפארק גבעתיים טקס חנוכת מתקן דפיברילטור במעמד ראש עיריית גבעתיים רן קוניק ובהשתתפות סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק הביטחון אור לי ניב, מנכ"ל העירייה יורם פומרנץ מפקד מרחב ירקון במד"א דורי חיים ובכירי עירייה נוספים.

קרדיט: עיריית גבעתיים

לאחרונה הושלמה התקנה של קרוב כ- 40 מכשירי החייאה ברחבי העיר בגבעתיים, במוסדות ובמתקני העירייה בהם מתקיימת קבלת קהל ופעילות עירונית. המכשירים מאפשרים מתן סיוע מיידי ומציל חיים עד להגעת צוותי הרפואה המקצועיים למקום, את המכשירים כל אזרח יכול להפעיל בקלות וללא ידע רפואי מוקדם.

בכל 60 שניות שחולפות ללא טיפול מרגע תחילתו של אירוע לבבי, פוחתים סיכויי ההישרדות של החולה בכשבעה עד 10 אחוזים וככל שמתן מכת חשמל מתרחש מהר יותר הסיכוי של החולה לחדש את פעילות הלב גדל.

קרדיט: עיריית גבעתיים

מעתה, כל אזרח בגבעתיים שמחייג למוקד 101 במקרה חירום רפואי שדורש החייאה, יופנה לעמדה הקרובה ויקבל הדרכה טלפונית במקביל להזנקת ניידת טיפול נמרץ כך יכול לסייע בהצלת חיים במקרה של דום לב.

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים ציין כי: "בשבועות האחרונים השלמנו התקנת עשרות מכשירי החייאה, דפיברילטורים ברחבי העיר, במרחב הציבורי, במוסדות החינוך ובמוסדות ציבוריים, בעזרת שיתוף פעולה מוצלח עם מד"א. מדובר בצעד חשוב, שיאפשר הצלת חיים ויגדיל את הסיכויים של אנשים שלקו בדום לב בסמוך למכשירים לשרוד את האירוע. אני רוצה להודות לכל הגרומים שנטלו חלק בפרויקט המבורך שבוודאות יציל חיים בשנים הקרובות".

קרדיט: עיריית גבעתיים

מפקד מרחב ירקון במד"א דורי חיים הודה לעיריית גבעתיים על שיתוף הפעולה עם העירייה לארוך כל השנה וציין כי שיתוף הפעולה בעיר מהווה אות ודוגמה למקומות אחרים וכל זאת למען בריאות התושבים.

דפיברילטור הוא מכשיר המחזיר קצב לב לפעולה סדירה על ידי מתן שוק חשמלי ללב, באמצעות שתי אלקטרודות שמצמידים לגוף החולה בסמיכות ללב. השוק החשמלי משתק רגעית את פעולת הלב וכך, כאשר הלב חוזר לפעולה, הוא יכול לפעום בצורה סדירה. השימוש העיקרי במכשיר זה הוא במצב דום לב פתאומי.

לצפייה במיקומי המכשירים על מפת גבעתיים:

https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=11ELWV-GLoUvEZGetOfZWLtiel_96YOJC&usp=sharing

תזכורת: היום! יום שני 15.3.21 בשעה 20:30 תיערך עבור התושבים, הדרכה מקוונת לשימוש במכשיר ההחייאה, דפיברילטור. ההכשרה תינתן ע"י צוות ההדרכה של מד"א מרחב ירקון. פרטים מלאים בערוצי הדיגיטל העירוניים של עיריית גבעתיים. עד עתה נרשמו מאות תושבים להדרכה החשובה. ניתן עדיין להירשם

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fbit.ly%2FGivDif%3Ffbclid%3DIwAR2M-7L7PjqIL8fYB_y2bH543Reon-dA6rOIuo0R0T5pOPQGvLMnTNJtmko&h=AT2_ftKHYfV_iQ75q91NhrTn1nHqcvOG_lkCjhWPiGNsx1Z5g5KeU8Qn3dyGoPuSoWJh2kCeHfs9D_uIi2JU0L4RZD4gSSQXrCcu_2X2qQxzlNAXtSn5uIO8of5xwxmXHn3f&__tn__=-UK-R&c%5b0%5d=AT0dMtZGuLeqpE_DoiXUC83jJEjTKlVx5VZXDDVkoa-fifTnums1k8ET8JjznM1TnIgoPgqTFzwGGl_JISsKZEuGORkbkU30Qtwun2E110IaAaJ8hXtsa-pIFh6wDRWqpAsgXHtsKB3r8EH61Q0_YNvvOEalxSc4bCWgdWDIpgwBn7J82TLQUcabeGjGMbj_SS74NOE

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
הכשרה מקצועית ומוסמכת
במידה ושקלתן להצטרף לעולם המיוחד של טיפול בנשים בזמן ההיריון...
איך להחזיר את העניין וההנאה לחיי המשפחה שלכם?
שמירה על להבת הזוגיות היא לא דבר של מה בכך,...
איך מטפלים בקשיים רגשיים ולמה זה כל כך חשוב
מחלה בנפש, לא משנה מדוע זו הופיעה, היא מחלה לכל...
למה צריך לבצע בדיקות גנטיות?
בדיקה גנטית יכולה לסייע באבחון הפרעות גנטיות או מחלות הנגרמות...
גישה עדינה לירידה במשקל לאחר לידה
חוויית ההיריון, הלידה והבאת חיים חדשים לעולם היא יוצאת דופן...
הזהב הנוזלי של ישראל
שמן זית ישראלי ידוע באיכותו יוצאת הדופן ובטעמו העשיר. שמן...
היתרונות הבריאותיים של עיסוי מפנק
היתרונות הבריאותיים של עיסוי מפנק
בעולם המהיר והמלחיץ של היום, לקחת פסק זמן לטיפול עצמי...
טכנולוגיה חדשנית בתחום ניקיון רחובות וכבישים לראשונה בגבעתיים
גבעתיים מתחדשת בטכנולוגיה חדשנית בתחום ניקיון הרחובות ונראות פני העיר. פיילוט...
הזמנת תוסף פרוביוטיקה - כל מה שחשוב לדעת על פרוביוטיקה ואיך היא תעזור לכם
פרוביוטיקה זכתה לתשומת לב משמעותית בשנים האחרונות בזכות היתרונות הבריאותיים...
כל מה שאתם צריכים לדעת על יישור שיניים 
הקלישאה כי חיוך הוא הדבר היפה ביותר אותו תוכלו ללבוש...