Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

כיצד הפכה חברת איתורים למובילת תחום בניה קלה בישראל

כיצד הפכה חברת איתורים למובילת תחום בניה קלה בישראל
קרדיט PIXABAY

יקה מתפתחת לבנייה באמצעות עץ, פלדה וחומרים אחרים שנמצאים בדרך כלל באזור. בנייה קלה למגורים עושה שימוש בחומרים הטובים ביותר עבור כל פרויקט בהתאם לחומר קל המשקל הזמין במקום.

הגל הראשון של מבני מגורים קלים בייצור המוני צץ בשנות ה-70 לאחר משבר הנפט. העולם השתנה באופן דרמטי מאז, ועכשיו הגיע הזמן לבחון מחדש את הבנייה למגורים קלה כדרך לבנות בתים זולים יותר לייצור וקלים יותר להובלה.

בניה קלה למגורים היא תהליך של בניית בניין באמצעות חומרים קלים. השימוש בחומרים אלו עלול לגרום לצריכת אנרגיה מופחתת, להפחתת פליטת פחמן דו חמצני (CO2) ולפחות פסולת. השימוש בחומרים קלים מאפשר גם זמני בנייה מהירים יותר.

בנייה קלה למגורים קיימת מאז שנות ה-70, אז שימשה לבניית בתים באנקורג\', אלסקה שיכולים לעמוד בפני רעידות אדמה. בנייה קלה למגורים המשיכה לצמוח לאורך השנים עם התעניינות גוברת מצד ממשלות וארגונים כמו משרד האנרגיה האמריקאי (DOE).

בנייה קלה למגורים היא טרנד חדש בפיתוח דיור המשתמש בחומרי בניין וטכניקות חדשות לבניית בתים קטנים וחסכוניים באנרגיה. השיטה הקלה החדשה לבניית בתים נובעת במידה רבה מהכנסת חומרים קלים מודרניים לתהליך הבנייה. אלה כוללים לוחות מבודדים מבניים (SIPs) המורכבים משתי יריעות של לוח גדיל מכוון, עם ליבת פוליסטירן בעובי אינץ\'. הלוחות מוקמים בדרך כלל באמצעות מנוף, עם תוספת חיזוק חיצוני ליציבות.

קרדיט PIXABAY

אנשים משתמשים בבנייה קלה מכיוון שהיא זולה יותר, קלה יותר להובלה וידידותית יותר לסביבה. הוא גם עמיד יותר ויכול לעמוד רעידות אדמה טוב יותר מבנייה מסורתית. אל לנו לחשוב על כותבי הבינה המלאכותית האלה כתחליף לקופירייטרים אנושיים. הם פשוט מספקים סיוע לכותבי התוכן על ידי היפטרות מחסימת הכותבים ויצירת רעיונות תוכן בקנה מידה. עוזרי כתיבה בינה מלאכותית הופכים פופולריים יותר ויותר במקום העבודה. חברות מסוימות משתמשות בהן כאשר הן צריכות לייצר תוכן לנושא או נישה ספציפיים. בעוד שסוכנויות דיגיטליות משתמשות בהן כדי לייצר כל מיני תוכן עבור הלקוחות שלהן.

המונח בנייה קלה מתייחס לחומרי בניין שהם פחות צפופים מחומרי בניין מסורתיים. מבנים אלה עשויים בדרך כלל ממבנים עם מסגרת עץ או מבני מסגרת פלדה עם גימורי קיר גבס או קירות אחרים, ולא מלבנים או בטון. סוג זה של בנייה זול יותר וקל יותר לבנייה. זה גם מספק גמישות רבה יותר בעיצוב מכיוון שניתן לעשות זאת מחוץ לאתר ולאחר מכן להרכיב אותו באתר. כתוצאה מכך, ניתן להקים מבנים מסוג זה הרבה יותר מהר מאשר בנייני לבנים וטיט מסורתיים, שלעיתים קרובות לוקח חודשים לסיום.

יתרונות בניה קלה למגורים ולתעשייה

לבניה קלה למגורים יש יתרונות רבים, כמו: ניתן להרכיב אותה במהירות וביעילות, היא בת קיימא ומתחדשת ובמחיר סביר. בנייה קלה מקדמת קיימות בבנייה. לדוגמה, הוא מפחית את צריכת החומר ואת כמות האנרגיה הנדרשת לבנייה. כמו כן, זול יותר לבנות למ"ר מאשר בנייה מסורתית. היתרון החשוב ביותר של סוג זה של בנייה הוא עמידותו המובנית בפני אסונות טבע כמו רעידות אדמה והוריקנים. זה הופך את הבנייה למגורים קלה לאופציה אטרקטיבית עבור אזורים שנפגעים לעתים קרובות מסופות או רעידות אדמה.

מבנים קלים גם עמידים יותר לשריפות מאשר מבנים מסורתיים מכיוון שיש להם פחות משקל בקומת הקרקע, מה שאומר שלאש יש פחות דלק לשרוף לפני שהיא כבויה. בנייה קלה למגורים היא ענף שזכה לעלייה בפופולריות בשנים האחרונות. זהו סוג של בניין המורכב ממספר חומרים קלים, כגון לוחות קצף ודיקט. היתרון לסוג בנייה זה הוא שניתן להרכיב אותו בזמן קצר יותר, מה שאומר שצוותי הבנייה יכולים להגיע לעבודה מהר יותר. ניתן גם לשלוח מבנה מסוג זה, מה שמקל על הקבלן להרכיב את הבית ברגע שהגיע למיקומו. בנייה קלה למגורים היא דרך חדשנית ליצור פיתוחי דיור חדשים. זה יכול להיות חסכוני יותר, בעל טביעת רגל סביבתית קטנה יותר, ולהציע את אותה רמת נוחות של בנייה מסורתית.

בנייה קלה זולה ועמידה יותר מבנייה מסורתית כבדה. זה גם דורש פחות אנרגיה לשינוע והרכבה. בעבר, הבעיות העיקריות בבנייה מסוג זה היו בטיחות ועמידות, אך פותחו חומרים חדשים הפותרים את הבעיות הללו.

לבנייה קלה למגורים יש הרבה יתרונות. היתרון העיקרי הוא קיימות. זה בר קיימא מכיוון שהוא משתמש בפחות חומר ופחות אנרגיה לבניית הבית, מה שבתורו מקטין את טביעת הרגל הפחמנית. יתרון נוסף לבנייה קלה למגורים הוא שהיא משתלמת יותר – קל יותר לבנות בית עם עלות נמוכה יותר של חומר ועבודה, כך שזה עולה פחות.

למידע נוסף ניתן לעבור לאתר חברת איתורים המבצעת את כל סוגי הפרויקטים לבניה קלה מתקדמת.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
שתלים דנטליים, המדריך המלא
מה שקורא לו הציבור 'השתלות שיניים' ואנחנו, אנשי המקצוע 'שתלים...
ההשלכות של תאונה על העתיד שלכם מחייבות פיצוי
כל תאונה נושאת בחובה פוטנציאל לנזק מתמשך, גם כאשר מחלימים...
מארז מושלם של פינוקים לגבר
נשים רבות רוצות לשמח את בני הזוג שלהן, אך לא...
מה שחשוב לדעת על גירושין שלא בהסכמה
גירושין הוא תהליך לא פשוט שחשוב לקחת בו דברים רבים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...
קייטנת גלישה תל אביב
בזכות הממשק הארוך שיש לתל אביב עם חוף הים אפשר...
למה חשוב לפנות אל עורכי דין גירושין בקריות בשלב מוקדם ככל האפשר?
לכאורה, במאה ה-21 גירושין הם לא אירוע דרמטי. על-פי סטטיסטיקות...
חלוקת רכושו של בעל נכסים רבים- רק בעזרת עו"ד מומחה בתחום
במיוחד כאשר מדובר על אדם אמיד ובעל רכוש רב חלוקת...
כדור שלג של הלוואות
במקרים בהם המצב הכלכלי קשה וההוצאות מכבידות, אך המשכורת לא...
מה כדאי לדעת לפני שעושים קעקוע?
קעקוע הוא מסוג אותם הדברים שרבים מאיתנו חושבים עליהם במהלך...