Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

כלל ביטוח ופיננסים נכנסת לשותפות במתחם כורזין עם צמח המרמן

כלל ביטוח ופיננסים נכנסת לשותפות במתחם כורזין עם צמח המרמן
יח"צ
חברת הביטוח תשקיע 350 מיליון שקל
צמח המרמן ואורוקום אסטרטגיות מוכרות לקבוצת כלל 70% משטחי המסחר והתעסוקה בפרויקט במתחם כורזין בגבעתיים תמורת 101 מיליון שקל
כלל ביטוח ופיננסים נכנסת לשותפות במתחם כורזין עם צמח המרמן ; תשקיע 350 מיליון שקל
יח"צ

כלל ביטוח ופיננסים נכנסת לשותפות במתחם כורזין בגבעתיים. חברת הביטוח רוכשת מחברת אבן השהם, חברה-בת המוחזקת בחלקים שווים על ידי צמח המרמן ואורוקום אסטרטגיות, זכויות במקרקעין ל-70% משטחי המסחר, התעסוקה והחניון בפרויקט תמורת 101 מיליון שקל.

עלות הקמת הפרויקט הינו כ-600 מיליון שקל כאשר כלל ביטוח תשקיע כ-250 מיליון שקל בנוסף לרכישת הזכויות בקרקע. מתחם כורזין הינו פרויקט מעורב שימושים הכולל כ-44 אלף מ"ר תעסוקה, כ-1,100 מ"ר מסחר, חניון תת קרקעי ו-46 יח"ד בקומות הגבוהות. בכוונת החברות ליזום תב"ע נוספת הכוללת הוספת זכויות משמעותיות בתעסוקה.

בשלהי 2017 רכשו החברות צמח המרמן, בבעלות משפחות פייגלין ובן אברהם, ואורקום אסטרטגיות, בבעלות אורן ואבי חלפון, את הקרקע בכורזין מחברת מצלאוי ב-83.5 מיליון שקל.

דוד אמור, סמנכ"ל הכספים של צמח המרמן ציין כי "החברות רואות בעסקה זו הבעת אמון בפרויקט ובחברות מצד חברת כלל ביטוח ופיננסים ומברכות על שתוף פעולה ראשון זה ביניהם".

יוסי דורי, משנה למנכ"ל, ומנהל חטיבת ההשקעות בכלל ביטוח ופיננסים מסר: "כלל ביטוח ופיננסים מנהלת כיום נכסים בהיקף של כ-207 מיליארדי שקלים, גידול של כ-6% מתחילת שנת 2019. ההשקעה בנדל"ן מניב היא פועל יוצא של יישום האסטרטגיה של החברה להגדלת ההשקעות ארוכת הטווח של החברה, באמצעות בפרויקטים מניבים, של נכסים איכותיים ותזרימיים, המייצרים תשואה מותאמת סיכון בתיקי העמיתים והנוסטרו. אנחנו שמחים שהתאפשר לנו להשקיע בפרויקט משמעותי זה, שיינתן מענה מגוון באזור שוקק פעילות".

את העסקה הוביל מטעם כלל ביטוח ופיננסים, רז זלצמן, מנהל ענף הנדל"ן בישראל.  את צמח המרמן ואורוקום אסטרטגיות ייצגו בעסקה עורכי הדין ממשרד גולדפרב זליגמן לוי אמיתי, ורד גיטרמן ורז שופט ואת כלל ביטוח ופיננסים ייצגו עורכי הדין ענת מולכו, יונתן טיסונה ואפרים לוי.

מתחם כורזין בגבעתיים עתיד להיות אחד המתחמים התוססים ומעורבי השימושים בגוש דן, ויכלול שטחי תעסוקה, מסחר, מגורים, מבני ציבור ושטחי נופש ופנאי פתוחים, אשר ממוקם בחלקה הדרומי של העיר, בסמיכות לשדרות אלוף דוד, על עורק תחבורה מרכזי המקשר את מחלף תל השומר (על כביש 4) עם מרכז העיר תל אביב ובצמידות לקו הסגול של הרכבת הקלה. אזור התעשייה כורזין תחום בין הרחובות כורזין במזרח, משמר הירדן בצפון ודרך אלוף שדה בדרום. במסגרת תכנית גב/418 החלה על כל אזור התעשייה, יוגדלו זכויות הבניה במקום, תוך תוספת זכויות בניה למגורים במגרשים בייעוד לתעסוקה ומסחר ויכללו   כ-12 מגדלים מעורבי שימושים. למתחם מתוכננת גישה ישירה אליו ישירות מצומת חדש המתוכנן על כביש אלוף שדה.

רן קוניק, ראש העיר גבעתיים, ברך על העסקה והוסיף "מתחם כורזין בגבעתיים יהפוך בשנים הקרובות למרכז החדש של המדינה. מדובר במתחם יוקרתי הממוקם על הציר שבין איילון לגהה, סמוך לתחבורה הציבורית ולקו הסגול שעתיד לקום. המתחם יערב שימושים, כך שמעבר לתעסוקה יתפתחו בו גם מרכזים המיועדים לקהילה, תרבות פנאי ובילוי. אין לי ספק שכל חברה שחשוב לה להימצא בלב המטרופולין המרכזי במדינה תשאף להעתיק את משרדיה  למרכז כורזין. כבר היום אנו עדים לביקושים אדירים של החברות המובילות במשק הישראלי לשטחי מסחר ותעסוקה באזור.

צמח המרמן הינה חברת בנייה שמניותיה נסחרות בבורסה לניירות ערך של תל אביב ונחשבת לאחת מחברות הנדל"ן האיכותיות והמהימנות בישראל. החברה עוסקת בעיקר בתחום הייזום והביצוע של פרויקטים גדולים למגורים וכן בביצוע פרויקטים נוספים לחברות מובילות במשק הישראלי בשיטת “Turn- Key Project ".

הפעילות היזמית של הקבוצה מתמקדת במגורים עממיים ויוקרתיים וכן בבניית שטחי היי-טק, מסחר, משרדים ותעשייה. זאת בהתאם למצב המשק הישראלי בכלל ולדרישות השוק באזורי הארץ השונים בפרט. הפעילות הקבלנית-ביצועית של החברה עבור נותני עבודה נבחרים בארץ מתמקדת בשיטות בנייה מתקדמות ובפרויקטים מיוחדים.

בשנה האחרונה החברה חתמה על שורה של עסקאות שהגדילו את פרוטפוליו הנכסים. בין העסקאות: זכייה במכרז של דירה להשכיר בכרמיאל, פרויקט מגורים במתחם מכבי יפו בדרום תל אביב יחד עם קבוצת לוינשטין ואלעד ישראל ועסקה בהיקף של 200 מיליון שקל בהוד השרון יחד אפריקה מגורים, שפיר ואלעד ישראל.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
צאו למסע מסביב לעולם
תמיד רציתם להיכנס לעולם השקעות הנדל״ן אבל השוק בארץ רווי...
רדיקולופתיה: מה זה?
היכולת של הגוף שלנו לתקשר עם המוח שלנו מתבצעת על...
טרנספורמציה של המרחב - על הבניה החדשה
בעולם מודרני ואורבני כמו שלנו, כאשר האוכלוסיה מתרכזת ברובה סביב...
כך תעניקו לבית שלכם מראה יוקרתי
אם תמיד חלמתם על אחוזה מפוארת עם המון חדרים, נברשות...
כמה טיפים לבחירה של מעצבת פנים מצויינת
יש תחומים בהם אנחנו פשוט לא מעוניינים להתפשר. יש נקודות...
המשפחה מחייבת טיפול מקצועי
אין אדם שלא נדרש במידה זו או אחרת למחשבה על...
איך פותרים בעיות איטום בגג של בניין
חשיפה תמידית לנזקי מזג האוויר יוצרת בלאי טבעי בכל סוגי...
פתרון ההצללה המושלם למרפסת שלכם
כולנו מכירים את זה: חלמנו שנים על בית עם מרפסת...
מהי צוואה הדדית?
אין ספק שכאשר  אדם נפטר, הדבר גורם לצער רב לקרוביו,...
שמחים לעזור- למי מיועדת מערכת בקרה חשמלית
בקרת כניסה ממוחשבת היא אחת הפתרונות היותר מתקדמים ויותר מדויקים...