Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

כל מה שרציתם לדעת על חיתוך בלייזר

כל מה שרציתם לדעת על חיתוך בלייזר

לייזר הוא כלי מדויק ביותר. ניתן למקד אותו ברמה של חלקיקי מילימטר במטרה מסוימת, ותמיד לדעת מה התוצאה. לא רק שהוא מדויק מבחינת רוחב, הוא גם עובד תמיד באותו רמת תדר, המשמעות היא שהעוצמה תמיד תהיה זהה. היתרונות האלה הפכו את הלייזר לכלי מצוין לחיתוך חומרים בתעשייה. כבר ב- 1965 היתרונות האלה קרצו (שלא לומר נצצו) לתעשייה הכי יוקרתית בעולם – ליטוש היהלומים. הלייזר הותאם במהירות כדי לחתוך יהלומים בקלות רבה יותר מאי פעם. משם האימוץ לתחומי תעשייה אחרים כבר התרחש במהירות. בשנות ה- 70 התעשייה הכבדה של בניית מטוסים אימצה את הלייזר כדי לחתוך מתכות וטיטניום.

חיתוך בדים בלייזר בשירות האופנה

בשלבים מאוחרים תעשייה נוספת יוקרתית יותר החלה לאמץ את החיתוך בלייזר – מעצבי האופנה. במקור, השתמשו בחיתוך בלייזר כדי לתכנן דגמים לפני שהם עוברים לייצור המוני. היכולת לתכנת את קו החיתוך בכל פעם מחדש מאפשר למעצבים "לשחק" עם עיצובים שונים וליצור אותם במהירות. רק לאחר מכן הם מעבירים את הדגם המוגמר להפקה בקו ייצור המוני.

ללייזר יתרונות נוספים בחיתוך בדים ועורות לתעשיית האופנה:

  1. ניתן לחתוך בד בתבניות עדינות ביותר, כגון תחרה, שאחרת צריך לעשות בעבודת יד האורכת זמן רב.
  2.  ניתן לחתוך פרטים קטנים בדיוק גבוה ובחזרתיות גבוהה – מאפשר שמירה על המידה ברמה המילימטרית והפקה של גזרת בד זהה כל פעם מחדש.
  3. הלחמה של שולי הבד המונעת פרימה של הבד בקו החיתוך – בחלק גדול מהבדים החום הנוצר בתהליך החיתוך "סוגר" את קצוות הבד החתוכים ומונע פרימה של הבד.
  4. הפקת סדרות קטנות בצורה זולה ומהירה – חוסך את הכניסה למכונות עיבוד כבדות.

בנוסף לחיתוך חומרים בלייזר, הטכנולוגיה מאפשרת גם לצרוב דוגמאות וגרפיקות שונות על גבי בדים שונים, עור ופרטי אופנה נוספים. ניתן למצוא כיום טווח רחב של בגדים בחיתוך לייזר, החל מדגמים יוקרתיים של מעצבי עילית ועד רשתות של ביגוד יומיומי, בטווח מחירים הנע מכמה עשרות שקלים ועד אלפים.

החיתוך בלייזר לא שינה רק את החיים של אנשי התעשייה המתוחכמים, אלא גם משמש למוצרי יומיום. שימוש נפוץ הוא לצריבה של דוגמאות אישיות על חומרים שונים – כגון פלסטיק, עץ או מתכת, כדי ליצור שלטים, מתנות מותאמות אישית, וקופסאות. מעצבים מוצאים בחיתוך הלייזר כלי הפותח להם אפשרויות חדשות – גם מבחינת נוחות עבודה וגם מבחינת יכולות – לדוגמא, מדבקות קיר בעיצוב אישי, יצירת אריזות למוצרים, שבלונות, כרטיסי ביקור ועוד. הזמנות חתונה בחיתוך לייזר הן חלק ממגמה מתפתחת המתבססת על הטכנולוגיה. יתרון מובהק שתורם לפופולאריות של החיתוך המתקדם הזה הוא האפשרות ליצור חיתוך או צריבה ייחודיים בכל פריט נפרד. כך לדוגמא בכרטיס ברכה או במארז יוקרתי של יין, ניתן לחרוט שמות של נמענים שונים על כל אחד מהפריטים.

ישנם עוד שימושים רבים לחיתוך בלייזר, כגון שימוש לצרכי עיבוד מדויק של עדשות אופטיקה, או יצירת מודלים עבור אדריכלים. אך מה שחשוב לזכור הוא כי הטכנולוגיה מאפשרת לפרוץ גבולות בזכות היכולת לעבד מוצרים במהירות, ללא השקעה גדולה בתבניות, לעשות ניסיונות רבים עד שמגיעים לתוצאה הרצויה, ולהסתמך על הדיוק הרב שלה.

המאמר נכתב באדיבות https://www.lasercut4.com

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
לשדרג את אופן הבישול בבית
לשדרג את אופן הבישול בבית
אחת מן הדרכים המושלמות והטובות ביותר לשדרג את מראה המטבח...
וילונות המותאמים למשרדים
וילון משרדי הוא בעל תפקיד חשוב ביצירת סביבת עבודה מקצועית...
איך אני אדע אם הבנק יהיה מוכן לתת לי משכנתא לרכישת דירה
כל אדם שרוצה לבצע רכישה גדולה במהלך חייו, לדוגמא לקנות...
למה כדאי לשים לפני שפותחים תיק השקעות (טיפים)
פתיחת תיק השקעות מוגדרת כפעולה קלה מתמיד. ניתן לפתוח תיקי...
רוצים אריכות ימים? הטופס ממתין לכם בבנק וכדאי להכיר אותו
אחד הטפסים החשובים בניהול חשבון משותף – טופס אריכות ימים...
היתרונות של טיפול מהיר בבעיות דירוג אשראי
דירוג האשראי הוא הכלי החזק ביותר שעומד היום לרשותם של...
למעלה ולמטה: מתי זה נכון לקחת הלוואה
הלוואה היא אחד הפתרונות בסל הכלים של מי שזקוק למימון...
לנוע באופן נוח וכיפי
על מנת להתנייד בצורה נוחה ומדהימה עם הילד החדש שלכם...
גם לגברים מגיע
תחום טיפוח הגוף מזמן כבר אינו נחלתם הבלעדית של הנשים...
חגיגת אופנה בגבעתיים - עד 50% על פריטים בחנויות ברחבי העיר
יום חמישי 15.9.22 | 16:00-21:00 יום שישי 16.9.22| 09:00-15:00 חגיגת אופנה בחנויות...