Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

כסף ביד ומיד: הזהב שלך שווה יותר!

כסף ביד ומיד: הזהב שלך שווה יותר!
זהב. באדיבות Pixabay

זהב הוא המתכת היקרה ביותר ומאז גילה האדם את הזהב הוא סוחר בו. בתקופת הבהלה לזהב, רבים היגרו למדינות בהן התגלה זהב בניסיון להתעשר וצברו זהב כהשקעה לעתיד.

זהב מככב בסרטים שעוסקים באוצרות והוא גם כוכב בלהיט של סטטיק ובן אל תבורי. זהב הוא מסוג החומרים שניתן לסחור בהם על פי סטנדרטים מדויקים המצביעים על השווי של הזהב. ערכו של הזהב אומנם השתנה במרוצת השנים, וחווה תנודות רבות. אבל בניגוד לשטרות כסף, מניות או ביטקוין, הוא נחשב למקור השקעה אמין ובטוח יחסית.

זהב הוא מתכת נדירה, כלומר, יש כמות מוגבלת של זהב על פני כדור הארץ ולכן, הוא בעל ערך רב. בתחילת שנות האלפיים הגיע שווי הזהב לשיא כאשר ערכו נאמד בקרוב ל-2000 דולר לאונקיה, מאז עברו בזירת הזהב עליות וירידות אבל ערכו עדיין גבוה ויש הטוענים שבמגמת עלייה. אין ספק, שכדאי לנצל את ערכו הגבוה של הזהב על מנת למכור אותו במחיר הטוב ביותר. עם זהב אומנם לא הולכים למכולת, אבל מזהב אפשר בהחלט להפיק כסף רב.

קיבלתם ירושה יפה? יש בידכם תכשיטי זהב שתרצו למכור או מטבעות מזהב? הנה מספר דברים חשובים על – כיצד להרוויח ממכירת זהב.

איזה זהב מוכרים?
ניתן למכור זהב בצורות שונות כמו תכשיטי זהב חדשים או ישנים, מטבעות זהב עתיקים, מטילי זהב, כלים מזהב ואפילו רסיסי זהב ושברים מזהב וכל מני פריטים המשלבים בין זהב למתכות יקרות אחרות ואבנים יקרות. יש לדעת שמתייחסים בהערכת שווי הזהב לסוג הזהב (למשל, מטבעות אספנים, תכשיטים ישנים) ולטוהר הזהב.

מי יקנה מכם זהב?

זהב. באדיבות Pixabay

כיום ניתן למכור זהב לחברות תכשיטים או חברות הסוחרות ומשקיעות בזהב בצורה מקצועית. אין ספק שמכירת זהב יכולה להסב רווחים נאים ביותר, אך יש להקפיד לבצע את העסקה עם הגורם הנכון. הימנעו מעסקאות עם גורמים מפוקפקים או עם בתי עבוט, שלרוב מנסים להפחית את ערכו של הזהב ומציעים סכום נמוך של כסף בעסקה של קניית זהב. פנו לחברה אמינה שקונה זהב מלקוחות פרטיים, בעלת ניסיון בתחום ומוניטין ברכישת ובמכירת זהב.

כמו כן, חשוב מאוד לנהל בחוכמה את תהליך מכירת הזהב על מנת לקבל את השווי המדויק של הזהב. רצוי לבחור חנות תכשיטים או חברה המציעה תמורה לזהב בהתאמה אישית, בין אם כסף מזומן או כל אלטרנטיבת תשלום המקובלת עליכם (העברה בנקאית, צ'ק) ולא מגבילה אתכם בשובר זיכוי לרכישת תכשיט או בתמורת תחליפי זהב וכדומה.

הימנעו ממכירה לחברות עמן יש לבצע מו"מ מתיש כדי להשיג תמורה לזהב. אם יש לכם מוצר טוב – מגיע לכם לקבל את התמורה הטוב ביותר בקלות ובמהירות.

איך מחשבים את ערך הזהב?
יש לבחור בחברה המבצעת הערכת שווי ללא תשלום על פי אמות מידה ידועות מראש. עם זאת, תמיד טוב לבדוק מראש לאיזה סכום אתם יכולים לצפות בעד הזהב שלכם במיוחד שפשוט מאוד לחשב את ערכו. ניתן לבחון כמה שווה 1 גרם זהב בשווי הבורסה עולמי וכמה כסף מציעה החברה הרוכשת תמורת 1 גרם זהב ביחס לשווי בבורסה.

יש לשים לב, שהשווי ל-1 גרם משתנה בבורסה בהתאם לכמה קרט יש לתכשיט – K9, K14, K18, K21, K24. יש לבחון מה משקל התכשיט שברשותכם והקרט ולפי נתונים אלה, ניתן להבין כמה התכשיט שווה בבורסה או כמה תוכלו לקבל עליו אצל החברה שרוכשת זהב.

הקפידו שהחברה הרוכשת שוקלת את הזהב בנוכחותכם ללא התחייבות מצדכם ושהיא בודקת את טוהר הזהב בכלים המתקדמים ביותר. ניתן להשוות הצעות מחיר לזהב שבידיכם ולבחור את ההצעה המתגמלת ביותר, הקרובה ביותר לשווי הבורסה.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
כדור שלג של הלוואות
במקרים בהם המצב הכלכלי קשה וההוצאות מכבידות, אך המשכורת לא...
איך לתכנן פרישה?
לישראלים רבים אין מושג לגבי מצב החיסכון הפנסיוני. בחלק מהמקרים,...
איך להעביר את המסרים שלכם בדרך אפקטיבית?
תוכן שיווקי יכול לשרת אתכם בכמה פורמטים ואחד המוצלחים והטובים...
לשדרג את אופן הבישול בבית
לשדרג את אופן הבישול בבית
אחת מן הדרכים המושלמות והטובות ביותר לשדרג את מראה המטבח...
וילונות המותאמים למשרדים
וילון משרדי הוא בעל תפקיד חשוב ביצירת סביבת עבודה מקצועית...
איך אני אדע אם הבנק יהיה מוכן לתת לי משכנתא לרכישת דירה
כל אדם שרוצה לבצע רכישה גדולה במהלך חייו, לדוגמא לקנות...
למה כדאי לשים לפני שפותחים תיק השקעות (טיפים)
פתיחת תיק השקעות מוגדרת כפעולה קלה מתמיד. ניתן לפתוח תיקי...
רוצים אריכות ימים? הטופס ממתין לכם בבנק וכדאי להכיר אותו
אחד הטפסים החשובים בניהול חשבון משותף – טופס אריכות ימים...
היתרונות של טיפול מהיר בבעיות דירוג אשראי
דירוג האשראי הוא הכלי החזק ביותר שעומד היום לרשותם של...
למעלה ולמטה: מתי זה נכון לקחת הלוואה
הלוואה היא אחד הפתרונות בסל הכלים של מי שזקוק למימון...