Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לא לילדים בלבד: הפתרון ללקות למידה אצל מבוגרים

לא לילדים בלבד: הפתרון ללקות למידה אצל מבוגרים

יותר ויותר ילדים מאובחנים היום כסובלים מלקות למידה. המורים מזהים את הקשיים בחשבון או בקריאה, ההורים ממהרים למכון האבחון ומגלים כי עם התוכנית הנכונה ניתן להתגבר על הקושי. אלא שיש גם לא מעט אנשים שמגלים את לקות הלמידה שלהם בגיל מאוחר יותר. זה קורה בזמן השירות הצבאי, באוניברסיטה או כשהם מגיעים למקום עבודה חדש. אז נכון, אבחון בשלב מוקדם יותר היה מאפשר להם להגיע מוכנים יותר ללימודים האקדמיים או לקריירה המיוחלת, אבל גם בגיל הזה יש הרבה מה לעשות.

לא לילדים בלבד: הפתרון ללקות למידה אצל מבוגרים

ההתמודדות עם קושי בקריאה

אנחנו מתחילים לקרוא בכיתה א', במקרים רבים אף קודם לכן. אנחנו לומדים את האותיות ומחברים אותן זו לזו, ולאורך השנים מעלים מעט את הרמה כדי לאפשר קריאה רציפה של טקסטים מורכבים יותר. הקריאה הזו לא נועדה להנאה בלבד אלא גם ללמידה, שהרי את הידע שאנחנו רוכשים מהעולם אנחנו מקבלים – לרוב – בכתב. עם זאת, אבחון דיסלקציה אצל מבוגרים מגלה שגם אחרי הבגרויות אפשר לזהות לקויות למידה, ובפרט קושי בקריאה או בהבנת הנקרא. השיטה הטיפולית של מכון זרחין מעניקה גם להם את הפתרון ומוכיחה שאין מגבלת גיל להתמודדות עם לקות למידה, שכן גם הקושי עשוי להתגלות במלוא הדרו בכל שלב לאורך החיים.

קשיים בפתרון תרגילי חשבון

לצד בעיות הקשורות בקריאה או בכתיבה, אנשים רבים מתמודדים גם עם ליקוי בחשבון. אבחון דיסקלקוליה מאפשר לזהות מצבים שבהם קיים קושי בזכירת עובדות חשבונאיות בסיסיות או בביצוע חישובים מתמטיים. הבעיה הזו נפוצה בקרב 6 עד 10 אחוזים מכלל האוכלוסייה בישראל, והאבחון יתבצע לרוב בקרב ילדים אבל אפשרי גם בגילאים מאוחרים יותר. לאחר קביעת הלקות וסיווג החומרה שלה, ניתן לקבוע תכנית טיפולית מותאמת אישית שבעקבותיה יוכלו הילדים והמבוגרים לצמצם את הפערים ולהתגבר על הקושי.

הכלל החשוב: בחירת מכון האבחון המתאים

טיפול אפקטיבי ומדויק מסייע בהתמודדות עם לקויות הלמידה השונות, אבל כדי להציע טיפול מדויק נדרש אבחון נכון. מכון אבחון מקצועי הוא שמאפשר לנו להשיג את המטרה הזו, לזהות את הבעיה טוב יותר ולאתר את הכלים המתאימים. כך ניתן להציע מענה לכל אדם, בכל גיל, מילדי הגן ובית הספר – ועד לסטודנטים בתארים מתקדמים. לקות הלמידה אולי מעוררת מבוכה בקרב הסובלים ממנה, אבל בהחלט אפשר להתגבר עליה. כדי לעשות את זה נכון מהצעד הראשון אתם מוזמנים ליצור קשר בטלפון 050-4200291.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
המחשב שלכם איטי? יש מה לעשות עם זה!
להבין שהמחשב עובד לאט זה לא נעים, ובמיוחד אם המחשב...
שפע של אטרקציות בסלוניקי
יוון היא יעד שובה לב הכולל קסם ים תיכוני, עבר...
אמצעי אחסון חסכוני ומשתלם במיוחד
כספת יד שנייה היא כספת שכבר נמצאת בשימוש ונמכרת לכם...
במחיר שמשלמים על בחירת עורך דין לא נכון
פלילים הם תחום לא סלחני שכל מי שמעורב בו מכיר...
הזהב הנוזלי של ישראל
שמן זית ישראלי ידוע באיכותו יוצאת הדופן ובטעמו העשיר. שמן...
הורים זה הזמן לגרום לילדיכם לקחת חלק בקדמה
בנוף הטכנולוגי המתקדם במהירות של היום, הצגת ילדים לרובוטיקה בגיל...
איך לשמור על הרכב שלכם טוב יותר?
שלל המוצרים לשמירה על מצב הרכב ותחזוקה נאותה שלו גדול...
אל תוותרו על העזרה שמגיעה לכם כשאתם נזקקים לה יותר מכל
נפגעי גוף ונפש בגלל מחלות, תאונות ופגיעות שונות נוטים לוותר...
הדרך הנכונה להקים חברה בע"מ
יש סוגים שונים של עסקות וחברות אשר נבדלות אלה מאלה...
המקום שממנו יוצאים יפים ורגועים יותר
בכל מכון יופי יודעים שהלקוחות באים לא רק בשביל טיפולי...