Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

להתגרש מבלי שהקרקע נשמטת- איך עושים את זה?

להתגרש מבלי שהקרקע נשמטת- איך עושים את זה?
קרדיט - Canva

גירושין הם ללא ספק מהלך דרסטי המביא לסיום תקופה ופתיחת תקופה שונה לגמרי. עם זאת, במיוחד כשיש ילדים, אי אפשר לשים את הכל מאחור ולהמשיך לחיים אחרים לגמרי. לילדים חשוב הקשר עם שני ההורים וגם כל אחד מההורים רוצה להישאר בקשר קרוב עם הילדים. כך, גם הקשר בין בני הזוג שהתגרשו נשאר בכל הנוגע לילדים וחשוב שיהיו בתקשורת סבירה. בחירה נכונה של עורך דין גירושין תסייע במעבר התקופה בצורה קלה יותר. גירושין הם עניין מורכב הכולל בתוכו נושאי רכוש, ילדים ובכלל המשפחה ולכן חשוב לבחור עורך דין בעל ניסיון רב בתחום, עורך דין שיהיה נחוש לשמור על זכויות הלקוח אך יעשה זאת בדרך שאינה לוחמנית אלא אסרטיבית ורגועה.

כל היתרונות של הסכם ממון

עבור זוגות לפני חתונה המחשבה על אפשרות לגירושין בעתיד נראית דמיונית. הם נמצאים בשיא הקשר ושניה לפני מיסודו ובניית בית משותף. עם זאת, היום כבר אי אפשר להתכחש לכך שגירושין הופכים עניין נפוץ יותר ויותר. גם ידוע עד כמה זהו תהליך מורכב וכל דרך שאפשר להקל בעזרתה על הגירושין יכולה רק להועיל. עריכת הסכם ממון אצל עורך דין משפחה היא דרך להקל על עצמכם אם תגיעו למצב של גירושין. בעזרת הסכם ממון אתם קובעים מראש עניינים רבים הקשורים לחלוקת הרכוש, לפחות רכוש שצבר כל אחד מכם עד הנישואין. ללא הסכם כזה חלוקת הרכוש נעשית באופן שווה בהתאם לחוק יחסי ממון והדבר יכול ליצור מתחים אצל זוגות רבים. הסכם ממון חשוב במיוחד אצל זוגות שאצלם אלה נישואין פרק ב' או כאלה שצברו בנפרד רכוש רב, כולל נכס שקיבלו במתה או בירושה.

מזונות במשמורת משותפת

היום לא מעט זוגות שמתגרשים מעדיפים לגדל את ילדיהם במשמורת משותפת. גירושין עם ילדים אינם דבר פשוט ועבור הילדים מדובר על טלטלה רצינית. משמורת משותפת נותנת להם לפחות את התחושה ששני ההורים מעורבים בחייהם ואחראים על גידולם במידה שווה. עם זאת, משמורת משותפת דורשת תקשורת טובה בין ההורים ויחסים תקינים. כיוון שהאחריות לגידול הילדים היא שווה בין ההורים, כולל הוצאות, גם מקומם של המזונות יורד. עם זאת ברוב המקרים של משמורת משותפת עדיין ישנם מזונות. הם באים לכסות בעיקר על פערים בהכנסה בין האם לאב וגם על מצב בו לאחד ההורים ישנן הוצאות גדולות יותר על הילדים, למשל אם הוא משלם על טיפול יקר או פעילות יקרה.

עו"ד זיו בייטל הוא עורך דין לענייני משפחה העוסק במגוון נושאים בתחום: גירושין, ירושות וצוואות, הסכמי ממון ועוד. כל לקוח מקבל טיפול מקצועי ויחס אישי. מוזמנים ליצור קשר.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
עוברים טיפול שורש? כל הדברים אותם כדאי לדעת
טיפול שורש הפך למונח אשר יכול להרתיע לא מעט מטופלים...
ריפודי בדים: הדרך הנכונה לחידוש הריהוט שלכם בלי לקנות חדש
הריהוט משמש כמרכיב מרכזי ובולט בעיצוב הפנים של חלל מגורים...
איך לתכנן נכון את המקום במזוודה לקראת החופשה?
נוסעים לחופשה? המזוודה היא הפרטנרית הצמודה וחשוב לבחור מלכתחילה מוצר...
מתי נבצע החלפת ברך חלקית או מלאה?
החלפת מפרק הברך היא הליך כירורגי נפוץ שיכול לשפר משמעותית...
חגיגה מתנפחת ומתוקה: מדוכני מזון מפתים ועד מתנפחים מלהיבים - הכל להשכרה לאירועים בלתי נשכחים
מתנפחים לקפיצה ולחגיגה עליזה השכרת מתנפחים הפכה לחלק בלתי נפרד מכל...
שתלים דנטליים, המדריך המלא
מה שקורא לו הציבור 'השתלות שיניים' ואנחנו, אנשי המקצוע 'שתלים...
ההשלכות של תאונה על העתיד שלכם מחייבות פיצוי
כל תאונה נושאת בחובה פוטנציאל לנזק מתמשך, גם כאשר מחלימים...
מארז מושלם של פינוקים לגבר
נשים רבות רוצות לשמח את בני הזוג שלהן, אך לא...
מה שחשוב לדעת על גירושין שלא בהסכמה
גירושין הוא תהליך לא פשוט שחשוב לקחת בו דברים רבים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...