Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לחשוב היום על המחר

לחשוב היום על המחר
קרדיט Canva

סיפורים שמתפרסמים בעיתונות מספרים על הטעויות שאנשים עושים בנוגע לעיזבון שלהם, כתיבת צוואה לא ברורה או מלחמות יורשים הנובעים מהעדר עריכת צוואה על ידי המוריש במקרים רבים, המלחמות שפורצות בין היורשים לטוענים לירושה גורמות לבזבוז זמן וכסף על הליכים  ממושכים שיוצרים משקעים רבים בין חברי המשפחה. כמו כן, אנשים שאינם יודעים מהו חוק הירושה בישראל בטוחים לגמרי שהירושה תחולק לפי רצונם שהביעו לא פעם, מבלי לדעת שהחוק מחייב השארת צוואה לפי כללים מסוימים אחרת ואי עמידה בתנאים אלו תפגום בתוקפה של הצוואה. כך, יורדים לטמיון מאמצים שלהם להבטיח שיורשיהם יקבלו מה שרצו רק משום שלא השאירו צוואה רשמית, חוקית וקבילה. כדי להבטיח שעיזבונכם יועבר ויחולק בין יקיריכם בדיוק בצורה אליה כיוונתם, רצוי להיעזר בשירותי עורך דין ירושות וצוואות במרכז שיטפל בעריכת הצוואה ויסייע לכם להבטיח את רצונותיכם. עו"ד טל לונדון, בעל ניסיון רב בתחום ירושות וצוואות ומקדיש לכל לקוח את כל הדרוש על מנת להבטיח את זכויותיו.

איך נוהגים במקרה שלא השאירו צוואה?

כאשר נפטר קרוב משפחה שלא השאיר אחריו צוואה, הדרך לרשת אותו היא על פי חוק הירושה, ובעגה המשפטית, "ירושה על פי דין". החוק בישראל קובע חלוקת עיזבון קבועה בין היורשים בהתאם לדרגת הקרבה המשפחתית על מנת להגיש בקשת צו ירושה שיתיר לכם לרשת את העיזבון. כל מי שאינו כלול בחוק זה ועדיין חושב שהוא זכאי  לרשת , לא יוכל לעשות זאת. אם לא יימצאו כלל יורשים על פי חוק הירושה, העיזבון יעבור לרשות המדינה ולכן חיוני לדאוג לכך שאנשים שרצונם הוא להוריש את העיזבון שלהם ליקיריהם, גם אם הם אינם חלק מהיורשים ה"אוטומטיים" על פי חוק הירושה, יוכלו לקבל את חלקם בעיזבון. רק צוואה תקפה וחוקית תבטיח העברה חלקה של נכסי המוריש או המורישה, בדיוק ליורשים אליהם כיוון המוריש.

מה חשוב לדעת כשכותבים צוואה?

כתיבת צוואה היא צעד חשוב שמבטיח לא רק שהעיזבון שלכם יחולק בהתאם לרצונכם, אלא גם בגלל העובדה שבזאת אתם מעבירים ליקיריכם מסר חשוב על מקומם בחייכם ועל כוונתכם לדאוג להם ביום שאחרי. לכן, חשוב לשקול היטב כל מה שתכתבו בצוואה משום שהיא נשארת אחריכם ומבטאת את המורשת שלכם. חשוב לדעת שיש לכל כתיבת צוואה מחיר על וזאת בהתאם לעורך הדין שמטפל בכם ומידת המומחיות שלו בתחום. יש צוואות שכוללות פירוט רב של נכסים ,עיזבון גדול מאוד המחייב התעמקות משמעותית בפרטים ומתן פתרונות יצירתיים הלוקחים בחשבון היבטי מיסוי, נושא קריטי ביותר במיוחד בצוואות מסוג זה. עו"ד טל לונדון מעניק ללקוחותיו בענייני ירושה ועריכת צוואות, טיפול צמוד ויסודי, תוך הענקת תשומת לב מרבית לרצונותיו ויעדיו של הלקוח תוך יישומן המוקפד בכלים המשפטיים העומדים לרשותו.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
איך פותרים בעיות איטום בגג של בניין
חשיפה תמידית לנזקי מזג האוויר יוצרת בלאי טבעי בכל סוגי...
הוט אנרג'י: חברת הוט נכנסת לשוק החשמל עם ההנחה הגבוהה ביותר בארץ
חברת HOT הודיעה לאחרונה כי היא עתידה להשיק בטווח הזמן...
מגוון רחב של מתקני מים ביתי
כיום קיימים ברי מים שונים בסוגים ובדגמים שונים. חשוב להכיר...
מתי כדאי לערוך הסכם ממון?
עריכת הסכם ממון היום היא מהלך שאינו קשור דווקא לזוגות...
פתרון ההצללה המושלם למרפסת שלכם
כולנו מכירים את זה: חלמנו שנים על בית עם מרפסת...
מהי צוואה הדדית?
אין ספק שכאשר  אדם נפטר, הדבר גורם לצער רב לקרוביו,...
האם הביטוי ׳הפכים מושכים׳ הוא באמת ערובה לזוגיות טובה?
דייטים יכולים להיות מרגשים, סוחפים ומתסכלים, ולפעמים שלושתם בבת אחת....
שמחים לעזור- למי מיועדת מערכת בקרה חשמלית
בקרת כניסה ממוחשבת היא אחת הפתרונות היותר מתקדמים ויותר מדויקים...
איך יסייע לכם עורך דין בעסקת מקרקעין?
בניגוד לעסקאות פשוטות יותר, אפילו מכירה  או קניה של רכב,...
מה כולנו חייבים לדעת על סוכרת סוג 1?
סוכרת מסוג 1, הידועה גם כסוכרת נעורים או סוכרת תלויה...