Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לימוד תכנות לילדים אונליין

לימוד תכנות לילדים אונליין
Credit: Pixabay.com
לימוד תכנות לילדים
Credit: Pixabay.com

ילדים הם כמו ספוג. בגילאים הצעירים, הם סופגים ולומדים כל דבר ולכן אלו גם השנים שהם מבלים במסגרת בית הספר. הורים רבים משלבים יחד עם הלימודים בבית הספר חוגים בשעות אחר הצהריים. מעבר להיותם של החוגים פעילות פנאי מהנה הם מפתחים כישורים שונים אצל הילדים, בין אם מדובר בחוג ריקוד המפתח קואורדינציה או חוג ציור המפתח יכולת ביטוי עצמי. היצע החוגים לילדים הוא מגוון ורחב, והנושאים שלהם משתנים בהתאם לשינויים מסביב. אחד החוגים החדשנים שאפשר למצוא כיום הוא חוג תכנות לילדים אשר מאפשר לילדים ללמוד בדרך חווייתית ומהנה איך הטכנולוגיה עובדת, ומעניקה לו אוריינות בסיסית טכנולוגית.

סייבר קידס הוא בית ספר אונליין ללימודי תכנות לילדים ולנוער, ששם לו למטרה להעניק ידע בתחום התכנות.

לשחק וללמוד

בעולם של היום, ילדים רבים אוהבים לשחק במשחקי מחשב או באפליקציות בפלאפון. הורים רבים מעוניינים שילדיהם יפתחו, ילמדו וירכשו מיומנויות רבות שיסייעו להם בעתיד ולא רק ישחקו כל היום מול המחשב. אך יש דרך לשלב בין השניים. לימודי תכנות חווייתיים, דרך משחקים מאפשרים לילדים לרכוש מיומנויות, ללמוד על טכנולוגיה ובו בעת לאפשר להם לשחק מול המחשב. למשל תכנות מיינקראפט , אחד המשחקים המוכרים ביותר הוא אחת הדרכים בהם לומדים הילדים קוד.

לימודי תכנות

לימוד תכנות לילדים אונליין טומנים בתוכם יתרונות רבים ולכן זוהי דרך טוב להעביר את שעות הפנאי עבור הילדים, ללמד אותם אוריינות בסיסית בעידן הטכנולוגי שאנו נמצאים בו, הדרך בה עובדת הטכנולוגיה וכיצד ניתן לעבוד איתה ולתרום אותה לטובתו.

במהלך הלימודים הם לומדים שפה חדשה. קידוד הוא בעל שפה משלו עם נוסחאות של 0 ו-1 המייצרים אות בעולם המחשוב. אותן נוסחאות מנחות את הטכנולוגיה כיצד לבצע את המשימה ולכן, מאפשרות לילד להבין את הדרך בה פועלת הטכנולוגיה, לפתח חשיבה לוגית ולחזק את הכישורים המילוליים והכתובים. הטכנולוגיה פועלת על פי הנחיות שהאדם נותן לה. אותן הנחיות מתבצעות דרך שפה התכנות באמצעות נוסחאות של 0 ו-1 ששילובם יוצר אותיות ומכאן גם "משפטים" וכמו בכל שפה, לא כל דרך מצליחה להפעיל את הפעולה הרצויה, ולעיתיים יש צורך "לבקש" שוב ושוב בצורות שונות על מנת להגיע לתוצאה הרצויה. מסיבה זו, לימודי התכנות מאפשרים לילדים לפתח יצירתיות הנדרשת בכדי לפתור בעיות, להעלות דרכים חדשות ליצירת הפתרונות גם במהלך הלימודים וגם לאחר מכן. בנוסף, הקידוד מסייע לילדים לפתח ביטחון בתחום פתרון הבעיות. דרך הקידוד, הם לומדים ש"כל הדרכים מובילות לרומא", כלומר יש שיטות רבות לביצוע פעולה אחת ותמיד כדאי לחפש דרכים שונות.

סייבר קידס הוא בית ספר אונליין ללימודי תכנות לילדים ולנוער בדרך חוויתי ומהנה. בית הספר שם לו למטרה להעניק לאותם ילדים את הידע בתחום התכנות.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
איך פותרים בעיות איטום בגג של בניין
חשיפה תמידית לנזקי מזג האוויר יוצרת בלאי טבעי בכל סוגי...
הוט אנרג'י: חברת הוט נכנסת לשוק החשמל עם ההנחה הגבוהה ביותר בארץ
חברת HOT הודיעה לאחרונה כי היא עתידה להשיק בטווח הזמן...
מגוון רחב של מתקני מים ביתי
כיום קיימים ברי מים שונים בסוגים ובדגמים שונים. חשוב להכיר...
מתי כדאי לערוך הסכם ממון?
עריכת הסכם ממון היום היא מהלך שאינו קשור דווקא לזוגות...
פתרון ההצללה המושלם למרפסת שלכם
כולנו מכירים את זה: חלמנו שנים על בית עם מרפסת...
מהי צוואה הדדית?
אין ספק שכאשר  אדם נפטר, הדבר גורם לצער רב לקרוביו,...
האם הביטוי ׳הפכים מושכים׳ הוא באמת ערובה לזוגיות טובה?
דייטים יכולים להיות מרגשים, סוחפים ומתסכלים, ולפעמים שלושתם בבת אחת....
שמחים לעזור- למי מיועדת מערכת בקרה חשמלית
בקרת כניסה ממוחשבת היא אחת הפתרונות היותר מתקדמים ויותר מדויקים...
איך יסייע לכם עורך דין בעסקת מקרקעין?
בניגוד לעסקאות פשוטות יותר, אפילו מכירה  או קניה של רכב,...
מה כולנו חייבים לדעת על סוכרת סוג 1?
סוכרת מסוג 1, הידועה גם כסוכרת נעורים או סוכרת תלויה...