Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

למה חשוב לדאוג לביטוח בריאות?

למה חשוב לדאוג לביטוח בריאות?
מקור pixabay

מאת לירון תמם –   www.t.co.il

אחת האמירות הנפוצות, הידועות והחשובות ביותר שמלוות את חיינו היא \"תמיד להיות מוכן לימים גשומים\". הכוונה היא לא לחורף עצמו, למרות שזה חשוב בפני עצמו, אלא הכוונה היא לימים בהם המצב שלנו יכול להיות פחות טוב, פחות נעים, ויעמדו לרשותנו הרבה פחות אפשרויות מאשר עומדים לרשותנו היום.

למה חשוב לדאוג לביטוח בריאות?
מקור pixabay

יש לא מעט דוגמאות לכך. למשל, אם מצבנו הבריאותי מתדרדר, האם אנחנו מפוטרים מהעבודה או מאבדים את כושר היכולת שלנו להתפרנס, אם קורה משהו לרכב או לדירה שלנו, ובסיטואציות רבות אחרות. אלו יכולות להיות סיטואציות נקודתיות ואלו יכולות להיות סיטואציות מתמשכות.

הפתרון לכל אחד מהמקרים שציינו, הוא לרכוש פוליסת ביטוח. אנחנו יכולים לפנות אל סוכני ביטוח מומלצים ולנסות דרכם, למצוא פוליסה שתתאים לצרכים שלנו. בין אם מדובר בצרכים אישיים, משפחתיים או מקצועיים, בין אם מדובר בצרכים פיזיים, נפשיים או חומריים.

לפני שניכנס לעובי הקורה ונסביר מה החשיבות של פוליסות ביטוח ולמה צריך בהן זמן, מחשבה וכסף, חשוב להדגיש, אנחנו יכולים לעשות את כל הביטוחים דרך גורם אחד, למשל סוכן ביטוח בירושלים אשר יטפל בעניינו, הוא יוכל לעזור לנו למצוא פוליסות ביטוח שיתאימו לצרכים שלנו, הוא יכול לספק לנו כלים להשוואה וימליץ לנו על פוליסות רלבנטיות עבורנו מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות.

מדוע חשוב לעשות פוליסת ביטוח

הרעיון של פוליסת ביטוח הוא פשוט, תשלם היום וכך כשתצטרך, אתה תהיה מוגן. כלומר, משלמים כל חודש פרמיה מסוימת לחברת הביטוח, על פי התנאים של הפוליסה, וברגע שאנחנו צריכים להשתמש בה, אז מממשים אותה וכך מקבלים מענה על פי הצורך.

התשלום נקבע על פי פרמטרים שונים, בהתאם לסוג הפוליסה. זה יכול להיות על פי גיל ומצב בריאותי (ביטוח חיים, ביטוח בריאות), על פי שנות וותק וניסיון עבר (ביטוח רכב), רזומה ומוניטין מקצועי (פוליסה אחריות מקצועית), שווי הנכס והרכוש (ביטוח דירה, ביטוח עסק) ועוד. כאשר בכל אחת מהפוליסות התנאים משתנים לפי הצורך.

למשל, במקרה של פוליסת בריאות, אנחנו נוכל לממש אותה בכל פעם כשנצטרך לעבור טיפול, בדיקה או כל דבר אחר ונרצה לעשות זאת באופן פרטי ולא דרך הקופה. ביטוח חים נוכל ליהנות בזמן הפנסיה, אם אנחנו מאבדים את כושר העבודה שלנו או שהמוטבים שלנו ייהנו ממנה, אחרי הסתלקותנו מהעולם.

ישנן פוליסות שאנחנו נהנה מהן באופן ישיר, ישנן פוליסות שנועדו להגן עלינו מפני תביעות של אחרים (ביטוח רכב במקרים מסוימים, פוליסה אחריות מקצועית) וישנן פוליסות שהמוטבים שלנו ייהנו מהן. כמו כן, ישנן פוליסות שאנחנו נהנה כתוצאה ממשהו שקורה לנו, וישנן פוליסות שנוכל להשתמש בהן, אם קורה משהו לרכוש שלנו (רכב, דירה, עסק ועוד).

כיצד רוכשים פוליסות ביטוח

ראשית, יש לבחון מה הפוליסה מציעה, כיצד בדיוק אפשר ליהנות ממנה, ואיך היא יכולה להגן עלינו. למשל, מה הם התנאים בעזרתם נוכל לקבל את כל מה שמצויין בפוליסה.

שנית, אנחנו צריכים לבחון את השאלה, עד כמה הפוליסה באמת מכסה את כל מה שצריך להיות חשוב עבורנו. זאת על מנת שאנחנו נוכל להפיק ממנה את התועלת הרלוונטית. כך לא נמצא את עצמנו לא מכוסים מפני פרט כזה או אחר.

שלישית, אנחנו צריכים לבחון את המוניטין והשירות של חברת הביטוח. בין היתר, בכל מה שקשור לתביעות. זאת על מנת שלא נמצא את עצמנו בסיטואציה, בה אנחנו רוכשים פוליסה אך החברה מערימה קשיים במימושה, ומשאירה אותנו ללא מענה, בדיוק כשאנחנו זקוקים לה.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
עוברים טיפול שורש? כל הדברים אותם כדאי לדעת
טיפול שורש הפך למונח אשר יכול להרתיע לא מעט מטופלים...
ריפודי בדים: הדרך הנכונה לחידוש הריהוט שלכם בלי לקנות חדש
הריהוט משמש כמרכיב מרכזי ובולט בעיצוב הפנים של חלל מגורים...
איך לתכנן נכון את המקום במזוודה לקראת החופשה?
נוסעים לחופשה? המזוודה היא הפרטנרית הצמודה וחשוב לבחור מלכתחילה מוצר...
מתי נבצע החלפת ברך חלקית או מלאה?
החלפת מפרק הברך היא הליך כירורגי נפוץ שיכול לשפר משמעותית...
חגיגה מתנפחת ומתוקה: מדוכני מזון מפתים ועד מתנפחים מלהיבים - הכל להשכרה לאירועים בלתי נשכחים
מתנפחים לקפיצה ולחגיגה עליזה השכרת מתנפחים הפכה לחלק בלתי נפרד מכל...
שתלים דנטליים, המדריך המלא
מה שקורא לו הציבור 'השתלות שיניים' ואנחנו, אנשי המקצוע 'שתלים...
ההשלכות של תאונה על העתיד שלכם מחייבות פיצוי
כל תאונה נושאת בחובה פוטנציאל לנזק מתמשך, גם כאשר מחלימים...
מארז מושלם של פינוקים לגבר
נשים רבות רוצות לשמח את בני הזוג שלהן, אך לא...
מה שחשוב לדעת על גירושין שלא בהסכמה
גירושין הוא תהליך לא פשוט שחשוב לקחת בו דברים רבים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...