Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

למה כדאי לבצע עסקאות ברטר?

למה כדאי לבצע עסקאות ברטר?

 

ברמה העקרונית, במסגרת עסקאות ברטר ניתן לבצע סחר חליפין במקום לשלם כסף. זו עסקה חוקית לחלוטין ולכן יש להוציא בגינה חשבונית. החוק רואה בסחר מן הסוג הזה שתי עסקאות נפרדות, של מכירה וקנייה. חשבונית המכירה או ההוצאה צריכה להירשם בספרי החשבונות של העסק והיא מקלה על ההתנהלות הפיננסית.

איזה סוגים של עסקאות סחר חליפין ניתן לבצע?

אפשר לבצע סוגים שונים של עסקאות ברטר. ניתן לדוגמא לערוך סחר חליפין בין יבואנים ויצרנים שמשווקים סחורות לקמעונאים, כדי להגדיל את מספר המוצרים שקיימים במלאי. כאן היתרון הוא חיסכון בזמן ובהוצאות, תוך מתן ערך מוסף לשירותים או המוצרים שהעסק מציע. אפשרות נוספת היא לערוך עסקאות ברטר במגזר הפרסום ובין אמצעי תקשורת, בתוך קהילות חברתיות ובאמצעות סחר בשירותים.

כדאי לבצע את העסקאות על מנת לעזור אחד לשני ולהחליף כישורים, מוצרים, ידע ורעיונות. אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שמבצעים עסקה כזו לעקוב אחר האפשרויות הקיימות בענפי המשק השונים. השיטה מבוססת על החלפת סחורות ושירותים בין שני אנשים או יותר, אך היא גם מתבצעת בין חברות וארגונים. תאגידים בינלאומיים מנצלים את השימוש באינטרנט כדי לבצע עסקאות בצורה יעילה, אמינה ומאובטחת.

סחר חליפין ללא סרבול מיותר

עוד סיבה בגללה כדאי לבצע עסקאות ברטר היא הקלות של סחר חליפין מודרני. אם בעבר התאפיין סחר מן הסוג הזה בסרבול ובקושי במעקב אחר מוצרים שהחליפו ידיים, הרי שכעת הכל מתבצע תוך שימוש בתוכנות מחשב מתקדמות. בעת החדשה משתמשים בסחר חליפין בין יבואנים ויצרנים, בעזרת שימוש במטבע מקומי או באמצעות הקצאת מוצרים מיוחדים. האינטרנט מגשר על פערי זמן ומקום והמשמעות היא שאנשים בגבעתיים ובגוש דן יכולים לבצע מסחר עם אנשים באילת בלי להתאמץ.

מלבד האמור לעיל, יש לציין את האפשרות לבצע סחר חליפין בשעת משבר כלכלי. באמצעות העסקה יכולים גורמים מסוימים לרכוש שירות או מוצר מגורמים אחרים, ובתמורה לספק מוצר או שירות שקיימים ברשותם ויש להם ערך למוכר. עסקה שמתבצעת בתבונה ותוך שמירה על כללי הבטיחות עוזרת להתגבר על בעיות תזרים. היא מונעת מבעלי עסקים קטנים ובינוניים להיכנס לחובות, מומלצת על ידי אנשי מקצוע ולא דורשת רקע טכני.

לסיכום, כדאי לבצע עסקאות של סחר חליפין כמו אילו המופיעים כאן באתר , בגלל שמדובר על פתרון חוקי, נוח וזמין לשימוש באשראי או כסף מזומן. עסקאות ברטר מבוצעות על בסיס קבוע בקרב עסקים קטנים וגדולים, הן אטרקטיביות עבור חברות וארגונים וניתן לבצע אותן תוך שימוש באתרי אינטרנט מסחריים ואמינים.

 

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
כדור שלג של הלוואות
במקרים בהם המצב הכלכלי קשה וההוצאות מכבידות, אך המשכורת לא...
איך לתכנן פרישה?
לישראלים רבים אין מושג לגבי מצב החיסכון הפנסיוני. בחלק מהמקרים,...
איך להעביר את המסרים שלכם בדרך אפקטיבית?
תוכן שיווקי יכול לשרת אתכם בכמה פורמטים ואחד המוצלחים והטובים...
לשדרג את אופן הבישול בבית
לשדרג את אופן הבישול בבית
אחת מן הדרכים המושלמות והטובות ביותר לשדרג את מראה המטבח...
וילונות המותאמים למשרדים
וילון משרדי הוא בעל תפקיד חשוב ביצירת סביבת עבודה מקצועית...
איך אני אדע אם הבנק יהיה מוכן לתת לי משכנתא לרכישת דירה
כל אדם שרוצה לבצע רכישה גדולה במהלך חייו, לדוגמא לקנות...
למה כדאי לשים לפני שפותחים תיק השקעות (טיפים)
פתיחת תיק השקעות מוגדרת כפעולה קלה מתמיד. ניתן לפתוח תיקי...
רוצים אריכות ימים? הטופס ממתין לכם בבנק וכדאי להכיר אותו
אחד הטפסים החשובים בניהול חשבון משותף – טופס אריכות ימים...
היתרונות של טיפול מהיר בבעיות דירוג אשראי
דירוג האשראי הוא הכלי החזק ביותר שעומד היום לרשותם של...
למעלה ולמטה: מתי זה נכון לקחת הלוואה
הלוואה היא אחד הפתרונות בסל הכלים של מי שזקוק למימון...