Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

למה תינוק פולט ואיך מתמודדים עם התופעה?

למה תינוק פולט ואיך מתמודדים עם התופעה?

אחת התופעות השכיחות ביותר בקרב תינוקות היא הפליטות, שגם אם היא מהווה מטרד (התשובה אגב כנראה תהיה חיובית), ברוב המקרים לא תהיה חריגה. ובכל זאת רבים מההורים שואלים את עצמם למה תינוק פולט והאם כן יש מה לעשות כדי להקל עליו?

ראשית כל נסביר את התופעה; כאשר תינוק אוכל, המזון עובר מפיו דרך הוושט אל הקיבה. בין הוושט לקיבה ישנו שסתום שתפקידו הוא לאפשר מעבר חד כיווני בלבד של המזון אל הקיבה, וכך למנוע עלייתו חזרה כלפי הוושט. כשהשסתום לא פועל כראוי או במקרה שלנו, עדיין לא בשל, המזון שיירד לקיבה עלול לעלות שוב בחזרה. מהסיבה שכפי שציינו השסתום עדיין לא בשל, אך חשוב לציין כי התופעה תחלוף מעצמה כעבור מספר חודשים כשהמערכות יתפתחו.

למה תינוק פולט והאם זה מסוכן

אחרי שהבנתם למה תינוק פולט הרשו לנו להרגיע אתכם עוד קצת. החדשות הטובות הן שפליטות של תינוקות אינן מסוכנות. כל התינוקות פולטים מידי פעם, אבל כמו כל תופעה אחרת חשוב לעקוב אחריה ולבחון את הכמות והתדירות של הפליטות. מתי כן כדאי לגשת לרופא?

  • כשהתינוק פולט ארוחות שלמות – השאלה למה תינוק פולט צריכה להתחיל להטריד אתכם כשהתינוק פולט בכמויות גדולות, כאשר הפליטה היא גושית או בסמוך מיד למועד ההאכלה. זאת מכיוון שריבוי פליטות עלול לפגוע בעלייה תקינה במשקל התינוק ולהביא לחוסר תזונתי ואף עלול להצביע על בעיה בעיכול המזון.
  • קוצר נשימה – הוושט נמצאת בחלקה בבית החזה, וכאשר חלק מהמזון החומצי עולה חזרה מהקיבה, הוא עלול להגיע לריאות ולהביא להתקפים דמויי שיעול, אסטמה או דלקות חוזרות בריאות. יש לבדוק האם התופעה קשורה לרפלקסים.
  • בכי ואי שקט – כשהמזון עולה מהוושט וחושף אותה לחומציות מהקיבה, במקרים אחדים עלולה להתפתח בוושט דלקת מקומית שתביא לדימום וכאבים בזמן הפליטה. אם שמתם לב שהתינוק הפולט נמצא באי שקט וכאבים, גשו לרופא.
  • הקאות לעתים תכופות – תינוק שמקיא ללא תסמינים מקדימים אחרים, עלול לסבול ממחזור תזונתי שיפגע בהתפתחות שלו. על כן, מומלץ לגשת לרופא ולבחון ממה נובעות ההקאות הללו.

קצת על הקשר בין פרוביוטיקה ופליטות

הידעתם? לפרוביוטיקה יש השפעה חיובית על פליטות. פרוביוטיקה זהו שם כולל לחיידקים חיוביים המשפיעים לטובה על גופנו בעת צריכתם; אם כחלק מהמזון עצמו או כתוסף. כדי לענות על השאלה למה תינוק פולט או לכל הפחות לנסות למנוע פליטות בעתיד, מומלץ מאוד לבדוק אם משולב במזון מרכיב פרוביוטי הקרוי לקטובצילוס ראוטרי.

חיידק פרוביוטי זה קיים באופן טבעי בחלב האם, והוא מסייע למערכת העיכול של התינוק; החל מהפחתת משך בכי התינוק בקרב תינוקות הסובלים מקוליק, הפחתת תדירות הפליטות, שיפור התנועתיות של מערכת העיכול, ועוד. במקרים רבים ניתן למצוא אותו בתחליפי חלב שונים, אותם ניתן להשיג כיום ברשתות הנבחרות. זכרו, אמנם לא מדובר על תופעה חריגה, אך אם ניתן להקל עליה – מה טוב!

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
אמנות הפקת האירועים: יצירת חוויות בלתי נשכחות
טיפים להפקת אירועים כשמדובר בהפקת אירועים, תשומת לב לפרטים היא המפתח....
עידן חדש של ביטחון עצמי: הגדלת חזה מתוך נקודת המבט של המטופלות
ניתוח להגדלת חזה הוא אחד ההליכים הפופולריים ביותר בממלכת הניתוחים...
מאפיין אדריכלי מרשים
חיפוי קיר מעץ הוא מאפיין אדריכלי מכובד המעניק לכל חלל...
היתרונות של עיסוי רפואי
עיסוי רפואי הוא טיפול מיוחד המתמקד במתן מענה למצבים רפואיים...
איך להעביר את המסרים שלכם בדרך אפקטיבית?
תוכן שיווקי יכול לשרת אתכם בכמה פורמטים ואחד המוצלחים והטובים...
חשיבות פניה מוקדמת לעורך דין תאונות דרכים
מעורבות בתאונת דרכים מוכרת לרוב הנהגים במדינה. זהו אינו עניין...
המחשב שלכם איטי? יש מה לעשות עם זה!
להבין שהמחשב עובד לאט זה לא נעים, ובמיוחד אם המחשב...
שפע של אטרקציות בסלוניקי
יוון היא יעד שובה לב הכולל קסם ים תיכוני, עבר...
אמצעי אחסון חסכוני ומשתלם במיוחד
כספת יד שנייה היא כספת שכבר נמצאת בשימוש ונמכרת לכם...
במחיר שמשלמים על בחירת עורך דין לא נכון
פלילים הם תחום לא סלחני שכל מי שמעורב בו מכיר...