Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מגורים בקרבת מפגעים ומטרדים

מגורים בקרבת מפגעים ומטרדים

אף אחד אינו רוצה לגור בקרבת מפגעים ומטרדים. בין אם מדובר באנטנות סלולריות, מוקדי שידור סלולרים, קווי מתח גבוה, מפעלים, מקומות רועשים ולמעשה כל דבר אשר ניתן להגדירו כמפגע בכך שפוגע באיכות חייו, בכספו, בבטיחותו ובבריאותו של האחר.

מגורים בקרבת מפגעים ומטרדים

הבסיס הפחדים של רבים הינו עצום ונוגע לסכנות בריאותיות שיוצר אותו מפגע, בין אם מדובר בקרינה סלולרית המוגדרת כמסרטן אפשרי , גזים רעילים, סרחון, אבק ובין אם מדובר בצעקות, מוזיקה רועשת, וכוצ.

קיימות הוראות חוק אשר מאפשרות לפעול ככל ומדובר במפגעים ומטרדים . מטרד ליחיד הקבוע בפקודת הנזיקין הינו אחד, לצידו קיימים חוקים ותקנות רבים כחוק המקרקעין, חוק הבתים המשותפים, חוק הגנת הסביבה, חוק התקשורת וכוצ. כל אילו ואחרים מטרתם לתת לאזרח כלים להתמודדות מול מפגעים ומטרדים שהוקמו בקרבתו.

לפתח משרדנו מגיעים לאורך שנים, מקרים רבים בהם הפונים אלינו כלל לא ידעו על קיומו של אותו מפגע בקרבתם. למשל במקרה של אנטנות סלולריות ליד הבית אשר סמויות למעשה מהעין ולא ניתן לזהותן.

במקרים שכאלו, אותם פונים גילו בדבר קיומם של המפגעים והמטרדים הסמויים מהעין באופן מקרי.

מקרים נוספים הינם כאשר המפגע או המטרד אינם סמויים מהעין כלל, כדוגמת מפעלים,  מוסדות קולניים וכוצ' אך הוקמו ללא ידיעת הסובבים וללא אישורם או כאשר מדובר ברכישת דירה מיד שנייה והמוכר לא עדכן את הדיירים בכך שקיים מפגע בקרבת הנכס.

לעיתים, אותו מפגע או מטרד מצוי בשטח ציבורי ולעיתים מצוי בשטח פרטי. ככלל אין חשיבות למיקומם של המפגעים והמטרדים , ככל ואינם עומדים בתנאי החוק, ניתן להסירם או להפסיק פעילותם ולקבל פיצוי בגינם ולראיה, אנטנות סלולריות. הזכויות להסרתם או לקבלת פיצוי בגינם נסמכות על הנזקים שהם גורמים לאלו הגרים בקרבתם.

פנייה אל בתי המשפט לקבלת סעד

בתי המשפט מכירים בנזקים הנגרמים למתגוררים ושוהים בקרבת מפגעים ומטרדים. ניתן לדרוש מבתי המשפט מגוון סעדים לצורך הסרת המפגעים, קבלת צו להפסקת הפעילות בהם, קבלת פיצוי בגינם. בחירת הסעד המתבקש משתנה בין מקרה למקרה.

אל פתח משרדנו הגיעו מקרים רבים הנוגעים למפגעים ומטרדים בדמות אנטנה סלולרית כזו או אחרת, מקבץ אנטנות סלולריות, קווי מתח גבוה, מפעלים מרעישים ומזהמים, גנים ציבוריים, מקומות רועשים כאירועים קולניים, בתי לימוד לא חוקיים וכוצ'.

נדרש לאסוף מידע הנוגע למפגע או למטרד ולהתנהלות לגביו לאורך התקופה. אותו מידע יבוא לידי שימוש בתביעה המוגשת לבית המשפט.

משרדנו מלווה לאורך השנים את לקוחותיו באיסוף החומר והמידע טרם הגשת התביעה.

מפגעים ומטרדים עלולים להתגלות מולנו, בסמיכות או בצמידות אלינו. הימצאותם באותו המקום פוגעת לחלוטין בחיי הגרים בסמיכות אליהם במישורים שונים.

פעולות משפטיות נדרשות לצורך קבלת הסעד הנדרש אשר יחזיר את החיים של הגרים בסביבתם לקדמותם תוך קבלת פיצוי בגין הימצאותם באותו המקום עד אותה העת, בהתאם לנסיבות כל מקרה ומקרה.  משרדנו מלווה לאורך שנים ובהצלחה רבה, לקוחות בתביעות משפטיות להסרת מפגעים ומטרדים, קבלת צו להפסקת פעילותם וקבלת פיצוי בגינם, בהתאם לנדרש בכל מקרה מקרה.

המאמר נכתב ע״י עו״ד נבו למפל – מומחה בתחום דיני הסלולר והנזיקין

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
במחיר שמשלמים על בחירת עורך דין לא נכון
פלילים הם תחום לא סלחני שכל מי שמעורב בו מכיר...
הזהב הנוזלי של ישראל
שמן זית ישראלי ידוע באיכותו יוצאת הדופן ובטעמו העשיר. שמן...
הורים זה הזמן לגרום לילדיכם לקחת חלק בקדמה
בנוף הטכנולוגי המתקדם במהירות של היום, הצגת ילדים לרובוטיקה בגיל...
איך לשמור על הרכב שלכם טוב יותר?
שלל המוצרים לשמירה על מצב הרכב ותחזוקה נאותה שלו גדול...
אל תוותרו על העזרה שמגיעה לכם כשאתם נזקקים לה יותר מכל
נפגעי גוף ונפש בגלל מחלות, תאונות ופגיעות שונות נוטים לוותר...
הדרך הנכונה להקים חברה בע"מ
יש סוגים שונים של עסקות וחברות אשר נבדלות אלה מאלה...
המקום שממנו יוצאים יפים ורגועים יותר
בכל מכון יופי יודעים שהלקוחות באים לא רק בשביל טיפולי...
להיפרד ברוח טובה - הסכם גירושין בהסכמה
האסוציאציה הראשונה של גירושין, אצל רבים ורבות, היא סכסוך. אמנם...
תכנון גינות יוקרה
כל אחד מעוניין שהגינה שלו תשרת אותו ואת משפחתו בצורה...
תכשיטים לגבר
תכשיטים הם כבר מזמן לא אביזר שנועד רק למלתחה של...