Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מהו מעצר ימים וכמה זמן הוא נמשך?

מהו מעצר ימים וכמה זמן הוא נמשך?
קרדיט - Canva

מעצר ימים מתייחס למעצר של אדם על ידי רשויות אכיפת החוק לתקופה של מספר ימים. כאשר האדם נעצר, הוא נלקח למעצר על ידי המשטרה על סמך חשד לביצוע פשע. בעוד המעצרים נועדו בדרך כלל להיות זמניים, כאשר האדם משוחרר או מואשם תוך תקופה קצרה יחסית, ישנם מצבים בהם החשוד עשוי להיעצר למשך מספר ימים. משך המעצר יכול להשתנות בהתאם למספר גורמים כגון אופי העבירה, עד כמה היא חמורה ומהם הגורמים המעורבים שעלולים להשפיע על חומרתה (גורמים כמו גיל, יחסים בין הנאשם למאשים, תיאור המקרה למשל אם מדובר בהגנה עצמית, חבלות פיזיות ועוד), התקדמות החקירה וההליכים המשפטיים. במקרים מסוימים, הנאשם עשוי להיעצר למספר ימים בזמן שהרשויות אוספות ראיות, מבצעות חקירות או מתייעצות עם אנשי חוק ועורכי דין. תקופת מעצר ממושכת זו מאפשרת לרשויות להבטיח ביצוע חקירה יסודית ללא הפרעות או שיבושים ולקבוע האם יש להגיש כתב אישום פורמלי.

הליך משפטי לביטול הרישום הפלילי

במידה ונפתחו כנגד אותו הנאשם הליכים, או שהאדם ירצה עונש או שיבטלו את ההאשמות נגדו. בשני המקרים, ככל הנראה הרישום הפלילי נגדו יישאר במערכות המשטרה והרשויות, מה שעלול להיות נגיש לגורמים נוספים. ביטול רישום פלילי, המכונה גם מחיקת רישום פלילי, מתייחס להליך המשפטי של הסרה או הגבלת גישה לרישום הפלילי של אותו הנאשם. מטרת תהליך זה היא לספק לאנשים את ההזדמנות להתחיל מחדש ולהתקדם ללא הנטל של הרשעה פלילית בעבר, שמשפיעה על תחומים רבים בחיים. ההליכים הספציפיים וקריטריוני הזכאות לביטול רשומות כרוכה בהגשת עתירה לבית המשפט המתאים או לגורם ממשלתי בבקשה למחוק או לשנות את הרישום הפלילי. על העותר להוכיח כי הוא עומד בדרישות הקבועות בחוק, אשר עשויות לכלול גורמים כגון סוג העבירה, משך הזמן מאז ההרשעה, סיום המאסר על תנאי או עונש המאסר והעדר פעילות פלילית לאחר מכן.

ייצוג מקצועי

אם אתם מעוניינים לפעול למען ביטול הרישום, עבודה עם עורך דין פלילי מוביל ומקצועי היא הכרחית על מנת שתוכלו למחוק את הרישום בצורה המיטבית והנכונה ובכך תוכלו לחזור אל אורח חיים רגיל ללא הנטל של הרישום הפלילי בעברכם. עורך הדין תמיר אלטיט הוא מומחה למשפט הפלילי ולדיני התעבורה. משרדו של עורך הדין אלטיט שואף תמיד עבור התוצאה שתטיב עם הלקוח בצורה הטובה ביותר, הוא נלחם בנחישות עבור כל תיק ותיק ומשתמש בידע ובניסיון הרב שרכש על מנת לפתור כל מקרה. ההיכרות העמוקה עם הפרקליטות והמשטרה מסייעת למשרד בליווי מקיף וכולל של לקוחותיו וכן, במענה איכותי, דיסקרטי ומקצועי. היכנסו לאתר או התקשרו על מנת לקבל ייעוץ ללא התחייבות.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
מה חשוב לדעת לפני חקירה במשטרה?
כאשר אדם נעצר בגין חשד לביצוע עבירה השלב הראשון בטיפול...
צאו למסע מסביב לעולם
תמיד רציתם להיכנס לעולם השקעות הנדל״ן אבל השוק בארץ רווי...
רדיקולופתיה: מה זה?
היכולת של הגוף שלנו לתקשר עם המוח שלנו מתבצעת על...
הכול על המטבח המודרני שכדאי לכם להזמין
מטבחים מודרניים הפכו בשנים האחרונות לאופציה שאי אפשר להתעלם ממנה....
טרנספורמציה של המרחב - על הבניה החדשה
בעולם מודרני ואורבני כמו שלנו, כאשר האוכלוסיה מתרכזת ברובה סביב...
כך תעניקו לבית שלכם מראה יוקרתי
אם תמיד חלמתם על אחוזה מפוארת עם המון חדרים, נברשות...
כמה טיפים לבחירה של מעצבת פנים מצויינת
יש תחומים בהם אנחנו פשוט לא מעוניינים להתפשר. יש נקודות...
המשפחה מחייבת טיפול מקצועי
אין אדם שלא נדרש במידה זו או אחרת למחשבה על...
מדריך מקוצר לרכישת עגילי זהב ויהלומים
עגילי זהב ויהלומים הם תכשיט יוקרתי ומועדף על נשים רבות...
איך פותרים בעיות איטום בגג של בניין
חשיפה תמידית לנזקי מזג האוויר יוצרת בלאי טבעי בכל סוגי...