Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מהירות בלתי סבירה – במה מדובר 

מהירות בלתי סבירה – במה מדובר 
קרדיט תמונה FREEPIK

המונח מהירות בלתי סבירה אינו ברור ומובן לאוזן לא משפטית ולאדם אשר אינו בקיא בדיני תעבורה. למעשה, מדובר בסעיף עבירה, מעין סעיף סל אשר קובע כי הנהג נסע במהירות אשר אינה סבירה לתנאי הדרך. כפי שנראה מיד, סעיף עבירה זה לרוב ייוחס לנהג במסגרת הסדר טיעון אשר יושג לגביו באמצעות משא ומתן שיערוך עורך דין תעבורה עם לשכת התביעות במסגרת תיקון עבירת נהיגה במהירות מופרזת אשר נרשמה לחובתו לעבירת מהירות בלתי סבירה. 

מהי מהירות בלתי סבירה  

עבירת מהירות בלתי סבירה הינה עבירה מיוחסת לנהג בהתאם לתקנה 51 לתקנות התעבורה ועניינה עוסק במהירות אשר אינה סבירה לדרך בה נהג הנהג. האבחנה העיקרית בין עבירת מהירות המיוחסת לנהג אשר נקלטה באמצעות מכשיר מדידה היא כי במהירות בלתי סבירה לא ניתן לייחס לנהג מהירות ספציפית אשר נקלטה במכשיר מדידה בעוד בעבירת מהירות רגילה, מיוחסת לנהג מהירות אשר נקלטה במכשיר מדידה כגון מכשיר לייזר. 

לרוב, עבירת מהירות בלתי סבירה אינה עבירה מקורית המיוחסת לנהג אלא תיוחס לו כאשר עורך דינו יבוא במשא ומתן עם התביעה המשטרתית לצורך תיקון עבירת המהירות אשר ניתנה לו על ידי שוטר בשטח או על ידי מצלמת א3. לעיתים, לרוב כאשר מדובר בעבירה של תאונת דרכים המשולבת עם מהירות, תיוחס לנהג גם עבירה של מהירות בלתי סבירה אך ביחס לעבירות של תאונות דרכים מדובר בעבירה מינורית ניתן לומר.  

מתי תיוחס לנהג עבירה של מהירות בלתי סבירה 

כמעט ברוב המקרים דוחות תנועה מסוג נהיגה במהירות מופרזת מייחסים לנהג מהירות ספציפית כזו או אחרת אשר נקלטה באמצעות מכשיר מדידה כגון לייזר או דבורה. במקרים אלו, תיוחס לנהג המהירות אותה קלט מכשיר המדידה וירשם לו דו"ח תנועה בהתאם הכולל גם נקודות משרד הרישוי. כאשר נהג מואשם בעבירת מהירות הכוללת גם נקודות משרד הרישוי ניתן באמצעות הגשת בקשה לבית משפט לפעול אל מול לשכת התביעות לתיקון עבירת המהירות למהירות בלתי סבירה ובכך להביא למחיקת הנקודות. תיקון למהירות זו יבוא לרוב כאשר עורך דין לתעבורה הציג בפני לשכת התביעות כשלים משמעותיים העולים מחומר הראיות ושיכנע אותה כי אין מקום להותיר את עבירת המהירות על כנה. 

נהג חדש ועבירת מהירות בלתי סבירה 

כאשר אנו מדברים על נהג חדש כזה אשר טרם מלאו שנתיים להפנקת רישיון הנהיגה יש לזכור כי כל עבירת מהירות גם אם מדובר בעבירה מסוג ברירת משפט הנמוכה (קנס כספי על סך 250 ₪ ללא ניקוד) עלולה לפגוע ברישיון הנהיגה שלו ולגרום לו לבצע אמצעי תיקון שונים ע"י משרד הרישוי לרבות הארכת תקופת הנהג חדש לתקופה של שנתיים נוספות. 

כל עבירות המהירות למעט עבירת מהירות בלתי סבירה בהתאם לתקנה 51 לתקנות התעבורה מופיעות בתוספת השלישית לפקודת התעבורה וככל והנהג ישלם את הדו"ח בתקופת הנהג חדש או לא יטפל בו במסגרת 90 הימים הקבועים בחוק, עלול הוא לשאת בסנקציות המנהליות הקבועות במשרדי משרד הרישוי. 

מסיבה זו, אם וכאשר מדובר בנהג חדש ההמלצה היא לפנות באופן מידי למשרד עורכי דין לתעבורה על מנת שזה יסייע לו לשמור על רישיון הנהיגה ולשכנע את התביעה המשטרתית לתקן את עבירת המהירות לעבירה של נהיגה במהירות בלתי סבירה ובכך לשמור לו על רישיון הנהיגה לטווח הארוך.

כיצד ניתן לפעול לתיקון עבירת המהירות למהירות בלתי סבירה?

שינוי עבירת המהירות לעבירת מהירות בלתי סבירה היא עניין משפטי אשר נעשה על ידי עורך דין לתעבורה אל מול לשכת התביעות במסגרת ניהול משא ומתן. עם קבלת דו"ח התנועה לידיו, יפעל עורך הדין לערוך רשימת כשלים ממצא העולה מחומר הראיות ויפנה ללשכת התביעות בבקשה לשינוי סעיף העבירה לעבירה של נהיגה במהירות בלתי סבירה. 

היה ועורך הדין ישכנע את התביעה המשטרתית כי מדובר בדו"ח הנושא כשלים רבים, תתקן התביעה את סעיף העבירה לעבירה לפי תקנה 51 לתקנות התעבורה ותסכם על עונש מוסכם עם עורך הדין. תיקון העבירה לתקנה 51 לתקנות התעבורה הוא עניין חיוני במיוחד עבור נהג חדש המעוניין לשמור על רישיון הנהיגה שלו. 

נרשם לכם דו"ח תנועה מסוג מהירות מופרזת ואתם מעוניינים לשמור על רישיון הנהיגה שלכם? זה הזמן להשאיר לנו הודעה ואנו נפעל לשוב אליכם בהקדם ולהסביר לכם מהן האפשרויות העומדות בפניכם. 

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
עוברים טיפול שורש? כל הדברים אותם כדאי לדעת
טיפול שורש הפך למונח אשר יכול להרתיע לא מעט מטופלים...
ריפודי בדים: הדרך הנכונה לחידוש הריהוט שלכם בלי לקנות חדש
הריהוט משמש כמרכיב מרכזי ובולט בעיצוב הפנים של חלל מגורים...
איך לתכנן נכון את המקום במזוודה לקראת החופשה?
נוסעים לחופשה? המזוודה היא הפרטנרית הצמודה וחשוב לבחור מלכתחילה מוצר...
מתי נבצע החלפת ברך חלקית או מלאה?
החלפת מפרק הברך היא הליך כירורגי נפוץ שיכול לשפר משמעותית...
חגיגה מתנפחת ומתוקה: מדוכני מזון מפתים ועד מתנפחים מלהיבים - הכל להשכרה לאירועים בלתי נשכחים
מתנפחים לקפיצה ולחגיגה עליזה השכרת מתנפחים הפכה לחלק בלתי נפרד מכל...
שתלים דנטליים, המדריך המלא
מה שקורא לו הציבור 'השתלות שיניים' ואנחנו, אנשי המקצוע 'שתלים...
ההשלכות של תאונה על העתיד שלכם מחייבות פיצוי
כל תאונה נושאת בחובה פוטנציאל לנזק מתמשך, גם כאשר מחלימים...
מארז מושלם של פינוקים לגבר
נשים רבות רוצות לשמח את בני הזוג שלהן, אך לא...
מה שחשוב לדעת על גירושין שלא בהסכמה
גירושין הוא תהליך לא פשוט שחשוב לקחת בו דברים רבים...
איך לבחור עורך דין חדלות פירעון מומלץ?
החוק מאפשר ליחידים וחברות שהסתבכו בחובות משמעותיים לעבור הליך שיחלץ...