Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מהי כירורגיה קולורקטלית ומי זקוק לשרותיה?

מהי כירורגיה קולורקטלית ומי זקוק לשרותיה?

עצירות קלה גורמת לתחושה לא נוחה של כבדות. על אחת כמה וכמה כאשר זהו מצב כרוני או בדרגה חמורה. גם טחורים הם תופעה שהיא בהחלט פתירה אך לא נעימה כלל. בעבר אנשים חשו מבוכה לדבר ולפנות לרופא כתוצאה מהבעיה. היום, עם העליה במודעות לבריאות והתפוגגות הבושה מבעיות רפואיות כאלה ואחרות, אנשים רגישים יותר לשינויים החלים בגופם, גם באזור הרקטום ופי הטבעת, ובעת הצורך פונים לעזרתו של פרוקטולוג. כאשר מדובר על בעיה סבוכה, עולה לעיתים הצורך טיפול באמצעות כירורגיה קולורקטלית.

במה מטפלים באמצעות כירורגיה קולורקטלית?

כירורגיה קולורקטלית באה לתת מענה ופתרון לבעיות הקשורות ל"עולם התחתון" בגופנו- אזור המעי הגס בואכה פי הטבעת. זהו שם כולל לטיפול בבעיות שונות ובדרגות חומרה מדרגה קלה יחסית ועד לניתוחים מורכבים יותר. מחלות המעי בהן מטפלים באמצעות כירורגיה קולורקטלית כוללות בין היתר את סרטן המעי הגס, אשר ככל שגילויו הוא מוקדם יותר כך הטיפול הכירורגי פשוט יותר והסיכויים להחלמה גדלים באופן משמעותי. ניתן גם לגלות גידולים שפירים ולהוציאם כל עוד הם כאלה ולמנוע את הפיכתם לגידולים ממאירים. מחלות מעי נוספות בהן מטפלים הן מחלות דלקתיות כמו קרוהן או כיב (אולקוס) חמור. באזור פי הטבעת מטופלות מחלות ותופעות כגון טחורים, צניחת רקטום, בעיות עצירות קשות או חוסר שליטה בסוגרים.

היכן ניתן לקבל שירות בתחום?

ניתן לקבל טיפול בתחום הפרוקטולוגיה והכירורגיה הקולורקטלית במוסדות רפואיים שונים ברחבי הארץ. אל פרוקטולוג ניתן להגיע במסגרת קופת החולים בה אתם מבוטחים. רופא המשפחה יפנה אתכם במידת הצורך. יחידות העוסקות בתחום וכוללות גם שירותי כירורגיה קולורקטלית ישנן בבתי החולים וכן בתור מרכזי מומחים פרטיים. רבים ממרכזי המומחים הפרטיים נמצאים בהסדר עם קופות החולים או חברות הביטוח כך שניתן לקבל החזר משמעותי עבור התשלום במידה ויש לכם ביטוח מתאים. אם אתם מעדיפים אווירה של מרפאה על פני אווירת בית חולים ללא פשרה על השירות הרפואי אותו תקבלו, תוכלו לברר היכן ישנו באזור מגוריכם מרכז כזה. במרכזים אלה יטפלו בכם פרוקטולוג או פרוקטולוגית מומחית (תוכלו לבחור בהתאם לתחושת הנוחות שלכם). הניתוחים מתבצעים רק על ידי פרוקטולוגים שהתמחו בכירורגיה קולורקטלית. במידת הצורך, במידה וחלילה מדובר בגידול סרטני, ישנו שיתוף פעולה בין הכירורגים לבין מומחים לאונקולוגיה שיחוו דעתם על אופן הטיפול. בין אם תבחרו בטיפול בבית החולים ובין אם במרכז מומחים פרטי, באותו מקום ישנה מעבדה בה ינותחו תוצאות בדיקות לצורך אבחון המחלה ובאותו מקום יקבע אופן הטיפול במחלה אשר יכול להיות ניתוח, טיפול תרופתי, ואם מדובר בבעיה קלה הקשורה לשליטה בסוגרים, גם טיפול באמצעות תרגילים.  לאחר סיום הטיפול תימצאו במעקב במשך תקופה על מנת לוודא שהמחלה חלפה ושאינה מגלה סימנים של חזרה.

אף אחד מאיתנו לא אוהב לחשוב על היום בו יזדקק לקבלת שירותים רפואיים שהם מעבר לאנטיביוטיקה או טיפולים קלים אחרים. עם זאת, בשלב כלשהו בחיינו מגיע הרגע בו יש להתמודד עם מצבים חמורים יותר. ככל שנכיר מוקדם יותר את התחומים הרפואיים שישנם ובאילו תסמינים ובעיות הם מטפלים, כך נדע מהר יותר לאן לפנות בעת הצורך. גם אם מדובר על אזורים בגופנו שמביך יותר לעסוק בהם, חשוב לדעת כי ישנם היום כלים מצויינים לטיפול כמו כירורגיה קולורקטלית, וישנן יחידות בבתי החולים או במרכזים פרטיים אליהן ניתן לפנות בכל שאלה או בעיה בתחום.

 

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
כדור שלג של הלוואות
במקרים בהם המצב הכלכלי קשה וההוצאות מכבידות, אך המשכורת לא...
איך לתכנן פרישה?
לישראלים רבים אין מושג לגבי מצב החיסכון הפנסיוני. בחלק מהמקרים,...
איך להעביר את המסרים שלכם בדרך אפקטיבית?
תוכן שיווקי יכול לשרת אתכם בכמה פורמטים ואחד המוצלחים והטובים...
לשדרג את אופן הבישול בבית
לשדרג את אופן הבישול בבית
אחת מן הדרכים המושלמות והטובות ביותר לשדרג את מראה המטבח...
וילונות המותאמים למשרדים
וילון משרדי הוא בעל תפקיד חשוב ביצירת סביבת עבודה מקצועית...
איך אני אדע אם הבנק יהיה מוכן לתת לי משכנתא לרכישת דירה
כל אדם שרוצה לבצע רכישה גדולה במהלך חייו, לדוגמא לקנות...
למה כדאי לשים לפני שפותחים תיק השקעות (טיפים)
פתיחת תיק השקעות מוגדרת כפעולה קלה מתמיד. ניתן לפתוח תיקי...
רוצים אריכות ימים? הטופס ממתין לכם בבנק וכדאי להכיר אותו
אחד הטפסים החשובים בניהול חשבון משותף – טופס אריכות ימים...
היתרונות של טיפול מהיר בבעיות דירוג אשראי
דירוג האשראי הוא הכלי החזק ביותר שעומד היום לרשותם של...
למעלה ולמטה: מתי זה נכון לקחת הלוואה
הלוואה היא אחד הפתרונות בסל הכלים של מי שזקוק למימון...