Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מהמילואים לייזמות

מהמילואים לייזמות
עמיר פרץ קרדיט איציק קנטי

יוצאי יחידת 8200 והסוכנות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה באמצעות מעוף מרכז מסייעים למשרתי המילואים להקים סטארטאפים

יזמים הנקראים ל- 150 ימי מילואים בשנה מתקשים להקים סטארטאפים הדורשים השקעת זמן רבה. לכן, יוצאי 8200 המנוסים בהקמת מיזמים מסייעים להם בהתנדבות להגשים את חלום היזמות.

לדברי שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ: "התכנית לתמרוץ יזמים בתחילת דרכם, הינה  עוד נדבך בכלכלה האנושית, והיא ייחודית לסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה. הפרויקט שם דגש על סטרטאפים מהפריפריה ונותן להם ליווי  לממש את הפוטנציאל  ולהצליח. בנוסף, אנו פועלים בכלים נוספים, לרבות הקמת חממות טכנולוגיות שיהוו בסיס לקידום החדשנות ליזמים צעירים. דווקא בימים אלה של הקורונה, חשוב לתמוך ביזמים הצעירים ובחדשנות על מנת לבנות מחדש את סקטור ההייטק ליום שלאחר הקורונה"

מהמילואים לייזמות
עמיר פרץ קרדיט איציק קנטי

תוכנית חדשה של "מעוף טק" המופעלת על ידי מעוף מרכז מטעם הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה ובשיתוף עמותת בוגרי 8200 מסייעת ליזמים שמשרתים במילואים חודשים ארוכים בשנה ונותנים מזמנם למדינה. בגלל המחסור בזמן הם מתקשים להגשים את חלומותיהם ורעיונותיהם, ולפתח סטרטאפים חדשניים.

האקסלרטור הינו חלק מתכנית ארצית של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה במסגרתה הוקמו על ידי סניפי מעוף למעלה מ-20 מאיצים ברחבי הארץ ובהמשך להחלטת ממשלה 4097 שמטרתה עידוד, קידום ופיתוח עסקים שבבעלות משרתי מילואים פעילים. את הניהול המקצועי של המיזם הובילה עמותת 8200 באמצעות תוכנית The LIFT המעמידה לרשות משרתי המילואים את הניסיון הטכנולוגי של 8200, קשרים בינלאומיים בהייטק ועם משקיעים כדי לגייס הון, כל זאת ללא כוונת רווח של העמותה.

בין הפיתוחים היצירתיים של משרתי המילואים: Remilk שמייצרת מוצרי חלב במעבדה שמטרתם להיות דומים למרקם ולטעם של חלב פרה, ללא שימוש בבעלי חיים. הסטארטאפ שהגיע לאקסלרטור עם רעיון, חגג את סיום התכנית כשבידיו מוצר ממשי; Lend AI, פתחו בנק משכנתאות חכם להשקעות בארה"ב לאזרחים לא אמריקאים החל מהערכת שווי הנכס ועד למתן המשכנתא; חברת Coing לוקחת קהילות שעל פי רוב מתקיימות בתוך המרחב הדיגיטלי ומוציאה אותן החוצה לעולם הפיזי. בין לקוחותיה ניתן למצוא גם את עיריית ת"א שנעזרת בשירותי החברה להצמיח קהילות פרו-אקטיביות בעיר; חברת Early Vision המייצרת בגדים בהתאמה אישית ובאופן דיגיטלי באמצעות שימוש בכלים מתקדמים לייצור ומתן מענה לבעיה עולמית של בזבוז וייצור יתר של בגדים שאינם נמכרים ועל פי רוב אינם ממוחזרים.

כדי לאפשר למילואימניקים לפרוץ קדימה בתחום היזמות על אף היעדרויות התכופות. המצטרפים לתוכנית משתתפים בימי סדנאות עם יזמים ויזמיות, מומחים בעלי שם בתעשיית ההייטק בארץ ובעולם היזמות ומנטורים במטרה לסייע בקידום המיזמים.

התוכנית The LIFT היא שיתוף פעולה בין "מעוף טק" של מעוף מרכז שהיא זרוע השטח של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה, עמותת בוגרי 8200, צה"ל ומשרד הביטחון.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
איך פותרים בעיות איטום בגג של בניין
חשיפה תמידית לנזקי מזג האוויר יוצרת בלאי טבעי בכל סוגי...
הוט אנרג'י: חברת הוט נכנסת לשוק החשמל עם ההנחה הגבוהה ביותר בארץ
חברת HOT הודיעה לאחרונה כי היא עתידה להשיק בטווח הזמן...
מגוון רחב של מתקני מים ביתי
כיום קיימים ברי מים שונים בסוגים ובדגמים שונים. חשוב להכיר...
מתי כדאי לערוך הסכם ממון?
עריכת הסכם ממון היום היא מהלך שאינו קשור דווקא לזוגות...
פתרון ההצללה המושלם למרפסת שלכם
כולנו מכירים את זה: חלמנו שנים על בית עם מרפסת...
מהי צוואה הדדית?
אין ספק שכאשר  אדם נפטר, הדבר גורם לצער רב לקרוביו,...
האם הביטוי ׳הפכים מושכים׳ הוא באמת ערובה לזוגיות טובה?
דייטים יכולים להיות מרגשים, סוחפים ומתסכלים, ולפעמים שלושתם בבת אחת....
שמחים לעזור- למי מיועדת מערכת בקרה חשמלית
בקרת כניסה ממוחשבת היא אחת הפתרונות היותר מתקדמים ויותר מדויקים...
איך יסייע לכם עורך דין בעסקת מקרקעין?
בניגוד לעסקאות פשוטות יותר, אפילו מכירה  או קניה של רכב,...
מה כולנו חייבים לדעת על סוכרת סוג 1?
סוכרת מסוג 1, הידועה גם כסוכרת נעורים או סוכרת תלויה...