Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה הן בדיקות אל הרס ולמה הן חשובות

מה הן בדיקות אל הרס ולמה הן חשובות
קרדיט: Photo by ThisisEngineering RAEng on Unsplash. מה הן בדיקות אל הרס ולמה הן חשובות

הדבר שהופך את עולם התעשייה המודרני לאפקטיבי ויעיל כל כך, זו העובדה כי אנחנו, בני האדם, למדנו איך להתמודד עם לא מעט כשלונות בהצלחה. אנחנו יודעים היום ללמוד מהטעוית שלנו עוד לפני שאלו גרמו נזק ממשי בפועל. זאת על ידי בדיקות אל הרס. בדיקות אשר מטרתן לאבחן את טיב הקונסטרוקציה בלי להרוס את הכלי. מדובר על תהליך מורכב וחשוב, אשר פעמים רבות יכול ממש לשמור על חיי אדם. אם אתם רוצים לשמוע על כך עוד, המאמר הזה הוא בדיוק בשבילכם.

אלו כשלים ניתן לגלות מבעוד מועד

כאשר אנחנו מקימים קונסטרוקציה מכל סוג שהוא, אנחנו רוצים להבטיח כי זו תחזיק מעמד לאורך שנים. מול פגעי מזג האוויר ואל מול כל אתגר נוסף. לעיתים, מספיקה טעות קטנה וזו כבר תעלה בחיי אדם. אנחנו יכולים לגלות כי סוג המתכת בו השתמשנו לא תואם את הצרכים העתידיים של המבנה. אנחנו עלולים לגלות כי נפלה טעות חישוב והמבנה כולו נבנה בצורה לא נכונה. לעיתים, הבעיה טמונה באופי הריתוך של המתכת זו אל זו וכן הלאה. במילים פשוטות, הכשלים הם כל מה שיכול לפגום ביציבות של הקונסטרוקציה לאורך הזמן.

מה היתרון של בדיקות אל הרס

non destructive testing אלו בדיקות עם יתרון מובהק, משום שהן לא דורשות מאיתנו להרוס את מה שכבר נבנה כדי להבין האם יש בו כשלים כאלו ואחרים. חשוב לציין כי לא מדובר על בדיקה אחת ויחידה, אלא, על מגוון של בדיקות, בהן אנחנו משתמשים בכל פעם, בהתאם לצורך העולה מהשטח. בדיקות non destructive testing יכולות להיעשות על ידי בדיקת צילום וידאו, בדיקה בעזרת חלקיקים מגנטיים, בדיקה עם נוזל חודר וכן הלאה. כמובן, כאשר אתם בוחרים באנשי מקצוע מנוסים, אתם בוחרים במי שיודעים בדיוק באיזה אמצעי כדאי להשתמש כעת כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר בסופו של דבר.

איך מתנהלת הבדיקה שלב אחרי שלב

כאמור, בדיקות מהסוג הזה משמשות אותנו במקומות רבים בתעשייה. לכן, בכל פעם התהליך נראה קצת אחרת. אבל בגדול, שלבי העבודה הם:

  1. תשאול של הלקוח והבנת הצרכים: אנחנו צריכים לתכנן שורה של בדיקות ייחודיות, כדי שנוכל לתת מענה מדויק ללקוח. כל עוד לא יהיו בפנינו כל הנתונים, לא נוכל לעזור ללקוח על הצד הטוב ביותר. כאן אולי גם המקום לציין כי ללקוחות יש כאן תפקיד לא פחות חשוב, זה לספק לנו את כל המידע הדרוש לנו בהרחבה.
  2. נשלח את אנשי הצוות שלנו לבצע את הבדיקה: כאמור, בכל פעם הבדיקה משתנה. לכן, אנחנו תמיד מקפידים לבחור צוות מקצועי ומנוסה ולהעביר אותו הכשרות מטעמנו. כך אנחנו יכולים לסמוך על מי שמגיעים אליכם. זאת משום שאנחנו יודעים כי אלו יודעים כיצד לערוך בדיקות שונות באופן מקצועי ואחראי.
  3. מוציאים דוח מפורט: אנחנו מעבירים אליכם את כל המידע הרלוונטי בצורה מסודרת. אנחנו לא רוצים להשאיר אתכם בערפל, אלא, אנחנו כאן כדי לתת לכם את התנאים האופטימליים כדי להתגבר על הכשלים בשלב מוקדם ככל הניתן של הפרויקט.

למה חשוב לבחור באנשי מקצוע מנוסים

משום שאנחנו מדברים על בדיקות חשובות, בדיקות שיכולות להציל חיי אדם ולדאוג לכך שלא תעשו טעויות חמורות אשר יעלו הרבה מאוד כסף, הרי שאתם לא יכולים להתפשר ולא לבחור אלא את הטוב ביותר. non destructive testing זו לא משימה פשוטה וחשוב להפקיד אותה בידיים של אנשי מקצוע מנוסים ואחראים. כאלו המשתמשים בציוד מתקדם המותאם לעידן הנוכחי.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
המשפחה מחייבת טיפול מקצועי
אין אדם שלא נדרש במידה זו או אחרת למחשבה על...
מדריך מקוצר לרכישת עגילי זהב ויהלומים
עגילי זהב ויהלומים הם תכשיט יוקרתי ומועדף על נשים רבות...
איך פותרים בעיות איטום בגג של בניין
חשיפה תמידית לנזקי מזג האוויר יוצרת בלאי טבעי בכל סוגי...
הוט אנרג'י: חברת הוט נכנסת לשוק החשמל עם ההנחה הגבוהה ביותר בארץ
חברת HOT הודיעה לאחרונה כי היא עתידה להשיק בטווח הזמן...
מגוון רחב של מתקני מים ביתי
כיום קיימים ברי מים שונים בסוגים ובדגמים שונים. חשוב להכיר...
מתי כדאי לערוך הסכם ממון?
עריכת הסכם ממון היום היא מהלך שאינו קשור דווקא לזוגות...
פתרון ההצללה המושלם למרפסת שלכם
כולנו מכירים את זה: חלמנו שנים על בית עם מרפסת...
מהי צוואה הדדית?
אין ספק שכאשר  אדם נפטר, הדבר גורם לצער רב לקרוביו,...
האם הביטוי ׳הפכים מושכים׳ הוא באמת ערובה לזוגיות טובה?
דייטים יכולים להיות מרגשים, סוחפים ומתסכלים, ולפעמים שלושתם בבת אחת....
שמחים לעזור- למי מיועדת מערכת בקרה חשמלית
בקרת כניסה ממוחשבת היא אחת הפתרונות היותר מתקדמים ויותר מדויקים...