Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה העין מספרת עלינו?

מה העין מספרת עלינו?
מקור pixabay

העיניים יכולות לספר לנו הרבה על תחושותינו הפנימיות, ומספיק שנביט בעיניו של אדם שלא הכרנו מימינו, כדי שנוכל להצביע על האפשרות אם הוא חש בעצבות או בדכדוך מסוימים או שמא חש שמח, רגוע או נינוח.

אך למשנתה של הרפואה המשלימה, העיניים שלנו הן הרבה מעבר לאיבר שתורם להבעות הפנים שלנו. העיניים הן לא אחרת מאשר דו"ח מפורט שיכול לספר על מחלות קיימות, מחלות שמתהוות, חוסר איזון פנימי ואף תהליכים מנטליים שונים.

מה העין מספרת עלינו?
מקור pixabay

הכירו את האירידיולוגיה

האירידיולוגיה הינה טכניקת ניתוח ואבחון בריאותי למטופלים, המתבססת על הרכיבים השונים של קשתית העין.

בניגוד לטכניקות אחרות שלרוב אינן עוטות על עצמן הילה רפואית מערבית, טכניקה זו פותחה לראשונה במאה ה-19 על-ידי רופא הונגרי. ד"ר ואן פצקלי, מצא ינשוף שרוע על הרצפה כשאחת מכנפיו היו שבורות. רחמיו נכמרו לנוכח בעל החיים המותש והוא לקח אותו לביתו וטיפל בו עד להחלמתו המלאה.

לאורך חודשי הטיפול, תפסה את תשומת לבו של פצקלי העובדה שבאחת מעיניו של הינשוף, היה פס שחור עדין שהלך ונעלם ככל שבעל הכנף החלים. עם החלמתו המלאה, הפס הפך ללבן במלואו וכמעט ולא היה נגלה לעין.

מחקרו הוביל אותו למפות את קשתיות העיניים ולאתר מגוון רחב של סוגיות בריאותיות שונות באמצעות הפסים, הנקודות והרמזים הקטנים המצויים בעיניים. מחקרו הלך והתפתח על-ידי ממשכיו עד לייסודו של תחום אבחוני מלא העונה לשם אירידיולוגיה.

במה האירידיולוגיה יכולה לטפל?

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של קליניקות לרפואה משלימה אשר מציעות אבחון אירידיולוגי מקיף. למשנתה של טכניקה זו, הסוגיה הבריאותית שאנו חווים מעל פני השטח, היא רק תסמין לחוסר איזון פנימי המתחולל בתוכנו.

כך לדוגמה, כאבי ראש יכולים להיות סימן לסטרס מתמשך המצריך טיפול מעמיק יותר, וטיפול בקנדידה מצריך התייחסות נרחבת יותר להרגלי התזונה של האדם, גורמי מתח בחייו המשפיעים על מערכת העיכול, הרגלים שליליים קיימים ועוד.

בעזרת אבחון אירידיולוגי מעמיק, ניתן להבין את אשר מתרחש במעמקי גופו של האדם, ולהתוות את דרך הטיפול הנכונה.

כיצד המיפוי של העין עובד?

הבדיקה מתבצעת בקליניקה הכוללת מכשור מקצועי. חשוב לציין שלא כל מטפל ברפואה משלימה, מוסמך לביצוע אבחון שכזה, ויש לדרוש הצגת תעודת אירידיולוג.

בעוד שבעבר היה נהוג לסקור את העין באופן ידני, הרי שכיום ישנו מכשור הכולל זכוכית מגדלת וכן מצלמה ברזולוציה גבוהה המתעדת את הקשתית. באופן הזה, המטופל או המטופלת אינם מוכרחים להמתין זמן ממושך, ויכולים לאפשר למטפל לבחון את התמונה על פרטיה השונים.

דוגמה לאבחון בגלגל העין ניתן למצוא כבר בגווניה של הקשתית. עיניים כחולות לצורך הדוגמה מיוחסות יותר לאנשים הסובלים ממערכת חיסונית חלשה. מנגד, אנשים עם עיניים חומות, נהוג לייחס אליהם בעיות שגורות יותר במערכת העיכול.

דוגמה מרתקת נוספת היא הסיבים הלבנים הקיימים בעיניים הכחולות. אנשים עם סיבים לבנים רבים, ידועים ככאלו הנמצאים בסיכון מוגבר יותר ללקות בדלקת מפרקים.

האבחון לכשעצמו איננו מצריך זמני המתנה ארוכים, וכבר באותו היום, יכולים המטופלים לקבל את התשובות ומשם להתוות את דרך הטיפול הנכונה.

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
איך פותרים בעיות איטום בגג של בניין
חשיפה תמידית לנזקי מזג האוויר יוצרת בלאי טבעי בכל סוגי...
הוט אנרג'י: חברת הוט נכנסת לשוק החשמל עם ההנחה הגבוהה ביותר בארץ
חברת HOT הודיעה לאחרונה כי היא עתידה להשיק בטווח הזמן...
מגוון רחב של מתקני מים ביתי
כיום קיימים ברי מים שונים בסוגים ובדגמים שונים. חשוב להכיר...
מתי כדאי לערוך הסכם ממון?
עריכת הסכם ממון היום היא מהלך שאינו קשור דווקא לזוגות...
פתרון ההצללה המושלם למרפסת שלכם
כולנו מכירים את זה: חלמנו שנים על בית עם מרפסת...
מהי צוואה הדדית?
אין ספק שכאשר  אדם נפטר, הדבר גורם לצער רב לקרוביו,...
האם הביטוי ׳הפכים מושכים׳ הוא באמת ערובה לזוגיות טובה?
דייטים יכולים להיות מרגשים, סוחפים ומתסכלים, ולפעמים שלושתם בבת אחת....
שמחים לעזור- למי מיועדת מערכת בקרה חשמלית
בקרת כניסה ממוחשבת היא אחת הפתרונות היותר מתקדמים ויותר מדויקים...
איך יסייע לכם עורך דין בעסקת מקרקעין?
בניגוד לעסקאות פשוטות יותר, אפילו מכירה  או קניה של רכב,...
מה כולנו חייבים לדעת על סוכרת סוג 1?
סוכרת מסוג 1, הידועה גם כסוכרת נעורים או סוכרת תלויה...