Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה חשיבותו של משרד חקירות?

מה חשיבותו של משרד חקירות?
קרדיט freepik

משרד חקירות הוא תחום חשוב שלא מרבים לדבר עליו, בעיקר לאור הדיסקרטיות שלו והניסיון להיעזר בגופים פורמליים אחרים כמו משטרה. בפועל, יש הבדל גדול בין משרד חקירות לבין גוף כמו המשטרה, שכן שוטר עוצר את מי שעובר על החוק לאחר שביצע את המעשה שעשה, ואילו חוקר פרטי יכול להעביר מידע קונקרטי עוד טרם ביצוע המעשה. הוא מבצע חקירות פנימיות, שנועדו לפתור שאלות ותהיות, עד לרגע בו נחשפת האמת כולה, ובסיום מוסר את המידע הזה ללקוח. החוקר משתמש באמצעים שהחוק מגבה, וכן המידע שהוא מלקט עשוי להוות בסיס להגשת תלונה במשטרה עם ראיות מוצקות. 

מה חשיבותו של משרד חקירות?
קרדיט freepik

סוגים שונים של משרדי חקירות

משרד חקירות מיומן ולמוד ניסיון יכול לספק מספר סוגים של שירותים, כאשר מטרת כולם היא לאתר את מי שפעל נגד הלקוח בחוסר צדק ובצורה לא ראויה. להלן מספר שירותים מרכזיים שניתנים במשרד חקירות:

  • חקירות אישיות – חקירות אישיות נוגעות בחייו הפרטיים של אדם, כמו מי שחושב שהוא נתון לבגידה מצד בן \ בת הזוג. מדובר בחקירה רגישה ואינטימית מאין כמותה, שכן הלקוח עשוי לחוש בהצפה רגשית, דבר שדורש מהחוקר הפרטי לגלות אמפתיה רבה למקרה ולפעול בזהירות רבה לאורך כל הדרך. האמצעים המשרתים אותו לשם כך הם טכנולוגיים ברובם, כמו למשל הקלטות או צילומי סטילס. 
  • חקירות חברת ביטוח – חברות הביטוח נחשפות פעמים רבות לתביעה של מבוטחים, המגישים תביעה כספית תוך הצהרה על מוגבלות כלשהי שפוגעת באיכות חייהם. לצד המקרים האמיתיים הרבים, ישנם מקרים בהם מזייפים מוגבלות, וכאשר עולה חשד שדבר כזה קורה, חברות הביטוח נעזרות בסיוע של משרד חקירות. החוקר הפרטי מבצע מעקב סמוי אחר התובע החשוד, ומוסר נתונים אודותיו לחברת הביטוח. 
  • חקירות הקשורות בכסף – ישנן כל מני תרמיות כלכליות, המעמידות אנשים מסוימים במצב בו גונבים מהם כסף וזהות הנוכל סמויה או לא מאותרת. כך למשל חברה שמוכרת שירותים או מוצרים ולאחר התשלום הוא לא סופק ואין דרך לאתר אותה, אדם קרוב שברח עם כל הכסף לחו"ל וכו'. באמצעות הידע והניסיון שלהם, חוקרים פרטיים במשרד חקירות יכולים לסייע באיתור השרלטנים. הם עושים זאת באמצעות שימוש בפרטי פעילויות עסקיות שונות, כמו גם מספר רישוי רכב, חשבונות בנק, ביטוחים ועוד. 
מה חשיבותו של משרד חקירות?
קרדיט freepik

העדות שנמסרת מטעמו של הלקוח מתקבלת בברכה ובכבוד בכל משרד חקירות, ובכל זאת החוקר הפרטי מבצע חקירה מקיפה ואובייקטיבית מחמת הספק הקטן. ישנם מקרים שהלקוח מספר רק חצאי אמיתות בשל אי ידיעתו המלאה אודות המקרה, אולם לעתים יש ניסיון מכוון להפליל את מי שמשרד החקירות גויס לחקור. משרד חקירות מיומן יידע לחקור את הנושא על בוריו, ואם יתגלה שהאמת היא לא כפי שהוצגה על ידי הלקוח, גם יפנה את הראיות למקום הרלוונטי כדי שהאמת תצא לאור. 

התוכן כי חם במקומונט גבעתיים
שפע של אטרקציות בסלוניקי
יוון היא יעד שובה לב הכולל קסם ים תיכוני, עבר...
אמצעי אחסון חסכוני ומשתלם במיוחד
כספת יד שנייה היא כספת שכבר נמצאת בשימוש ונמכרת לכם...
במחיר שמשלמים על בחירת עורך דין לא נכון
פלילים הם תחום לא סלחני שכל מי שמעורב בו מכיר...
הזהב הנוזלי של ישראל
שמן זית ישראלי ידוע באיכותו יוצאת הדופן ובטעמו העשיר. שמן...
הורים זה הזמן לגרום לילדיכם לקחת חלק בקדמה
בנוף הטכנולוגי המתקדם במהירות של היום, הצגת ילדים לרובוטיקה בגיל...
איך לשמור על הרכב שלכם טוב יותר?
שלל המוצרים לשמירה על מצב הרכב ותחזוקה נאותה שלו גדול...
אל תוותרו על העזרה שמגיעה לכם כשאתם נזקקים לה יותר מכל
נפגעי גוף ונפש בגלל מחלות, תאונות ופגיעות שונות נוטים לוותר...
הדרך הנכונה להקים חברה בע"מ
יש סוגים שונים של עסקות וחברות אשר נבדלות אלה מאלה...
המקום שממנו יוצאים יפים ורגועים יותר
בכל מכון יופי יודעים שהלקוחות באים לא רק בשביל טיפולי...
להיפרד ברוח טובה - הסכם גירושין בהסכמה
האסוציאציה הראשונה של גירושין, אצל רבים ורבות, היא סכסוך. אמנם...